Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Jeden miliónty protizávažový vozík vyrobený v Aschaffenburgu

21. 4. 2021

Linde dodáva miliónty vozík zákazníkovi v Španielsku

Spoločnosť Linde Material Handling vyrába protizávažové vozíky vo svojom výrobnom závode v Aschaffenburgu v Nemecku od roku 1959. V marci vyšiel z montážnej linky miliónty vozík a bol slávnostne odovzdaný spoločnosti Colorobbia España SA, jednej z najväčších prevádzok na svete na výrobu skloviny, pigmentov a ďalších výrobkov pre keramický a sklársky priemysel.

Aj keď kvôli pandémii museli byť veľké oslavy zrušené, bol to skutočný okamih, keď v polovici marca zišiel z výrobnej linky v závode v Aschaffenburgu miliónty protizávažový vozík. Bola to oslava s ohňostrojom, bengálskymi svetlami, prskavkami, kopou dymu a dažďa z trblietok, ktoré padali na číslo „1 000 000“. Nasledujúci deň sa dieselový vysokozdvižný vozík najnovšej generácie Linde s nosnosťou 3,5 t vydal na cestu na svoje budúce pracovisko v Colorobbia España SA na východnom pobreží Španielska, s podpismi všetkých zamestnancov montáže na zadnej strane. Tam posilní flotilu 60 vozíkov. „Už 24 rokov sa spoliehame na vysokozdvižné vozíky značky Linde a osobitne oceňujeme ich užívateľskú príjemnosť a bezpečnosť, “ hovorí Gonzalo Trilles de Castro, výkonný riaditeľ spoločnosti Colorobbia España SA. Rovnako je pre neho dôležité spoľahlivé partnerstvo so spoločnosťou, ktorá zdieľa svoju vlastnú filozofiu v oblasti udržateľnosti, inovácií a technológií. „To všetko je zárukou dlhodobého úspechu, ktorý zdieľame s našimi zákazníkmi ako konkurenčnú výhodu.“ Tiež tu bol príchod miliónteho vozíka oslávený tortou a prskavkami, keďže naviac ide o spoločnosť, ktorá tento rok oslavuje sté výročie založenia.

Handover of the millionth vehicle

Ceremonial handover of the millionth Linde counterbalanced truck to Colorobbia España S.A (f.l.t.r.): Edoardo Bocini, Member of the Board Colorobbia, Gonzalo Trilles de Castro, Managing Director Colorobbia, Paulina Juárez, Vice President KION ITS Iberia, Jaime Gener, Managing Director Linde Material Handling Iberica, Ventura Fraile, Managing Director Ventocar, Authorized dealer Linde Material Handling Iberica.

Miliónty protizávažový vozík spoločnosti Linde Material Handling v Aschaffenburgu predstavuje najnovšiu technologickú špičku jej historického úsilia a úspechu, ktorý v súčasnosti trvá už viac ako šesťdesiat rokov. S prvým vysokozdvižným vozíkom Linde „Hubtrac“ ponúkol špecialista na intralogistiku technologickú alternatívu k priemyselným úžitkovým vozidlám, ktoré sa dovtedy ťažko obsluhovali, zvyčajne s trhanou spojkou a s radením rýchlostí. Vďaka inovatívnemu hydrostatickému pohonu, ktorý umožňoval namontovať ovládač s dvojitým pedálom, bol tento predchodca dnešných vozíkov ideálny na vykladanie a skladovanie tovaru alebo na nakladanie a vykladanie nákladných automobilov: a pri častej jazde tam a späť nebolo potrebné radenie. Už vtedy to malo za následok vyššiu efektivitu manipulácie s tovarom a dodnes to zostáva charakteristickým znakom všetkých protizávažových vozíkov Linde - bez ohľadu na to, či sú poháňané spaľovacím motorom alebo elektromotorom.

Spoločnosť Linde Material Handling dnes opäť určuje technologické štandardy a prispôsobuje svoje priemyselné vozíky budúcnosti: pomocou širokej palety druhov pohonnej energie, inteligentných asistenčných systémov a štandardného sieťového prepojenia. „Naším cieľom je umožniť našim zákazníkom čo najefektívnejšie a najbezpečnejšie procesy materiálového toku, aby sa v ich hlavnom podnikaní stali ešte úspešnejšími,“ hovorí Stefan Prokosch, senior viceprezident v spoločnosti Linde Material Handling. „A s produktami, ktoré presviedčajú našich zákazníkov, sa už zameriavame na ďalší míľnik v histórii našej spoločnosti - uvedenie novej generácie elektrického vysokozdvižného vozíka Linde v júni tohto roku.“

Linde dodáva miliónty vozík zákazníkovi v Španielsku

A dazzling indoor fireworks display marked the occasion as the one-millionth counterbalance truck produced at Linde Material Handling’s Aschaffenburg plant left the assembly line.