Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Víťazi : Reach truck a asistenčný systém

25. 3. 2021

Dvojnásobné víťazstvo pre Linde Material Handling v ankete čitateľov

Spoločnosť Linde Material Handling zvíťazila v dvoch kategóriách v čitateľskej ankete „PRODUKTY ROKA 2021“. V kategórii priemyselných vozíkov sa na prvom mieste umiestnil robotický vozík s meniteľným dosahom, tzv. retrak , Linde R-MATIC. Na vrchol pódia sa dostal aj systém autorizácie prístupu „Door control“ – Ovládanie dverí, čo je nový modul asistenčného systému Linde Safety Guard, ktorý obsadil 1. miesto v kategórii Identifikačná technológia. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo vo virtuálnom formáte v rámci konferencie „Materialfluss world + conference 2021“, ktorá sa konala od 22. do 26. marca 2021.

O tom, ktorý produkt sa dostane na stupne víťazov v súťaži PRODUKTY ROKA, rozhodovali iba čitatelia. Odborný časopis pre intralogistiku a logistiku, ktorý bol uvedený na trh v roku 2020, ponúkol toto ocenenie už druhýkrát a vyzval svojich čitateľov, aby hlasovali v online prieskume od polovice decembra 2020 do polovice februára 2021. Redakcia nominovala 79 produktov v ôsmich kategóriách a trom najlepším z každej kategórie boli udelené ceny. Prišlo okolo 20 000 hlasov.

Linde R-MATIC

First place in the Industrial Trucks category of the readers’ poll “materialfluss PRODUCTS OF THE YEAR 2021” took the Linde R-MATIC reach truck from Linde Material Handling.

V kategórii priemyselných vozíkov bol jedným z finalistov robotický vozík s meniteľným dosahom Linde R-MATIC a nakoniec nechal za sebou všetky ostatné inovácie. Jeho špeciálnymi vlastnosťami sú predný bezpečnostný senzor integrovaný do šasi a schopnosť manévrovať v uličkách širokých iba 2,95 metra. Výnimočný je aj tým, že je to jediný automatizovaný retrak v priemysle, ktorý ponúka výšku zdvihu až jedenásť metrov. A ešte ďalšou jedinečnou vlastnosťou je jeho automaticky kalibrovaná 3D kamera založená na novej generácii softvéru, ktorá umožňuje ešte presnejšie určenie polohy nákladu, a tým umožňuje rýchlejšiu detekciu objektu. To ušetrí 15 až 20 sekúnd na každé vychystanie. „Retrak je považovaný za špičkové vybavenie skladu. S druhou generáciou nášho automatizovaného Linde R-MATIC ponúkame našim zákazníkom ešte výkonnejší vozík, ktorý je vysoko spoľahlivý a zároveň flexibilný, “hovorí Alexandra Mertel, produktová manažérka pre automatizáciu a intralogistické riešenia spoločnosti Linde Material Handling. „Sme veľmi radi, že tento úspech ocenila najodbornejšia porota, konkrétne čitatelia z radov používateľských spoločností.“

Linde Safety Guard: Door Control

The Linde Safety Guard’s “Door Control” module was also named a “materialfluss PRODUCTS OF THE YEAR 2021”. The intelligent access authorization system provides valuable services in preventing door collision damage and regulates entry into defined areas.

V kategórii Identifikačná technológia zvíťazil medzi zákazníkmi nový modul systému Linde Safety Guard „Ovládanie dverí“. Na jednej strane tento inteligentný systém autorizácie prístupu poskytuje cennú podporu proti poškodeniu dverí a brán a na druhej strane reguluje vstup do definovaných oblastí. Napríklad dieselové vysokozdvižné vozíky nesmú vchádzať do citlivých oblastí výroby potravín a naopak vozíkom určeným do vnútorného prostredia systém zabraňuje vyjsť von z haly. Funkcia ovládania halových dverí je synchronizovaná s rýchlosťou približujúcich sa vysokozdvižných vozíkov a dvere sa otvárajú a zatvárajú presne v pravý čas. Ak nie je funkcia k dispozícii, rýchlosť jazdy sa zníži a zobrazí sa vizuálna výstraha. „Naši zákazníci považovali túto aplikáciu za veľmi presvedčivú. To nás povzbudilo, aby sme sa zúčastnili súťaže. “hovorí Ron Winkler, manažér predaja pre oblasť EMEA, Linde Safety Guard. „Ocenenie, ktoré sme dostali, je veľkým potvrdením nášho agilného tímu predaja a vývoja.“