Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Lepšia flexibilita, bezpečnosť a produktivita

16. 11. 2020

Pracujú neúnavne a nepretržite, nerobia chyby, nepoškodia seba ani tovar: robotická manipulačná technika od Linde ponúka širokú škálu jasných výhod. Spoločnosť Linde Material Handling aktualizovala svoj komplexný produktový rad a s potešením predstavuje druhú generáciu vozíkov s meniteľným dosahom Linde R-MATIC a ďalší model stohovacieho vozíka Linde L-MATIC HD. Skúsenosti, ktoré Linde získalo z minulých projektov zahŕňajúcich viac ako 50 vozíkov, pretavilo do ďalšieho vývoja. Výsledok naozaj stojí za to!

Sklady hrajú ústrednú úlohu ako zásobníky materiálu v priemyselných výrobných procesoch ako aj v distribučných centrách. Skladovacie a vychystávacie operácie vo vysokých regálových systémoch sú zvyčajne štandardizované opakujúce sa procesy, pri ktorých sa vyžaduje maximálna efektivita a spoľahlivosť. A toto je práve ideálna oblasť pre použitie automatizovaného zariadenia, ako sú retraky Linde R-MATIC a stohovacie vozíky Linde L-MATIC HD.

Nové vozíky Linde dokážu pracovať s maximálnou presnosťou aj v tých najtesnejších priestoroch: s dĺžkou 2 520 milimetrov a šírkou 1 565 milimetrov je Linde R-MATIC (nosnosť 1,6 tony) jediným automatizovaným hybridným vozíkom s meniteľným dosahom na trhu, ktorý dokáže manévrovať v uličkách úzkych až 2,90 metra. Softvérovo riadený vozík umožňuje skladovať palety s mimoriadne vysokou presnosťou aj vo výškach zdvihu viac ako jedenásť metrov. „Dizajn, obratnosť, manipulácia s bremenom a presnosť týchto automatizovaných priemyselných vozíkov sú rozhodujúce pre výkon celého systému,“ hovorí Alexandra Mertel, produktová manažérka pre automatizáciu a intralogistické riešenia spoločnosti Linde Material Handling: „Tieto kritériá sú kľúčové pre presné umiestnenie paliet na určené miesta skladovania a pre zlepšenie cyklov pick-and-drop. “

Pomocou laserového navigačného systému nezávislého od infraštruktúry sa vozíky dynamicky orientujú v sklade a prostredníctvom centrálnej riadiacej jednotky prijímajú objednávky na prepravu priamo zo systému riadenia skladu.

Vozíky majú preukázateľne vyššiu produktivitu vďaka automatickej kalibrácii 3D kamery, ktorá je vybavená novou generáciou softvéru. Táto kamera nielenže výrazne lepšie rozpoznáva rozmery palety, čo umožňuje presnejšie naloženie a uloženie palety - či už na zem, na valčekové dopravníky alebo na police regálov. Robotické vozíky sú zároveň schopné prepravovať najrôznejšie palety.

Linde R-MATIC

The experience gained from past projects involving over 50 vehicles has gone into the further development of the automated Linde R-MATIC reach trucks. The resulting performance characteristics ensure greater productivity, safety and flexibility.

Ako je v spoločnosti Linde Material Handling štandardnou praxou, robotické vozíky tiež spĺňajú najvyššie bezpečnostné požiadavky. Na úrovni podlahy sú vo vozidle integrované štyri skenery, ktoré vytvárajú 360-stupňové bezpečnostné pole okolo vozíka a neustále kontrolujú prekážky. Súčasťou sériovej výbavy sú aj ďalšie núdzové vypínače, známy Linde Blue Spot – vizuálne výstražné zariadenie a asistenčný systém Dynamic Mast Control, ktorý poskytuje cennú pomoc pri veľkých výškach zdvihu tým, že eliminuje a minimalizuje kmity a vychýlenia stožiara. Voliteľne dostupným vybavením je senzor, ktorý detekuje previsnuté bremená, a druhá, vyššie umiestnená 3D kamera, ktorá môže generovať časové úspory pri manipulácii s bremenom.

Dva modely Linde L-MATIC HD s nosnosťou 1,6 a 2,0 tony majú tiež všade okolo bezpečnostné vybavenie, vrátane bočných nárazníkov, štandardných a voliteľných skenerov, spínačov núdzového zastavenia a optických a akustických výstražných systémov. Aj tu sa rozpoznáva bremeno pomocou inovatívnej 3D kamery.

Vozíky s meniteľným dosahom a stohovacie vozíky sú navrhnuté ako hybridné riešenie, ktoré umožňuje operátorovi kedykoľvek prevziať kontrolu nad vozíkom a prepnúť ho do manuálneho režimu. Ďalšou novinkou je schopnosť autonómneho nabíjania.

AGV, ktoré sú vybavené rýchlo nabíjacími batériami typu LTO sa vedia samostatne medzi dobíjať.

„Okrem vhodnej technológie zohrávajú rozhodujúcu úlohu v projektoch automatizácie aj naše konzultačné skúsenosti“ hovorí produktová manažérka Alexandra Mertel z Linde Material Handling. Aby bolo možné nájsť vhodné riešenie pre konkrétneho zákazníka, je potrebné počas fázy plánovania skontrolovať množstvo parametrov. „Najprv musíme úplne pochopiť očakávania zákazníka. Až potom bude možné vyvinúť systém a podrobne nakonfigurovať vozík. “ Špecialisti z Linde Material Handling tu úzko spolupracujú s rôznymi oddeleniami na strane zákazníka (napr. nákup, logistika, inžinieri). „Preto sme vytvorili vlastný realizačný tím, ktorý zaisťuje spoľahlivé uvedenie vozíkov do prevádzky. To nám umožňuje poskytovať zákazníkom komplexnú podporu, “zdôrazňuje Mertel.