Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35

To najlepšie z dvoch svetov
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke

Neustále zdvíhanie a spúšťanie, preprava po nerovných podlahách, prach a teplotné výkyvy predstavujú extrémne podmienky, za ktorých musia vysokozdvižné vozíky pracovať. Doposiaľ prichádzali do úvahy výlučne vozíky so spaľovacím motorom vďaka svojej robustnosti a výkonu, keďže elektrické vysokozdvižné vozíky boli v tomto prípade obmedzované svojím výkonom. Vďaka novým elektrickým vysokozdvižným vozíkom X20 – X35 spoločnosť Linde toto obmedzenie odstránila a po prvý raz umožnila, aby sa elektrické vysokozdvižné vozíky používali tam, kde bolo doteraz nevyhnutné použitie vozíkov poháňaných spaľovacím motorom.

Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke
Nový elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke v sklade s nápojmi
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke v exteriéri
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke
Nový elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke v sklade s nápojmi
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke v exteriéri

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky boli vyvinuté na základe spoločnej platformy pre novú generáciu protizávažových vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde a spájajú to najlepšie z oboch svetov: dynamiku, flexibilitu a nulové emisie elektrických vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde s robustnosťou, charakteristickým výkonom a silou, ktorými doteraz disponovali len vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom s hydrostatickým pohonom. Kľúčom k tejto výkonnosti je nová generácia motorov a od základov vyvinutý nový koncept vozíka.

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 od spoločnosti Linde Material Handling sú skonštruované na platforme, ktorá je kompatibilná so všetkými pohonmi.

Vozíky pre každú požiadavku zákazníka

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 boli vyvinuté a vyrobené na platforme, ktorá je kompatibilná so všetkými pohonmi. Prostredníctvom spoločného konštrukčného základu vstupuje spoločnosť Linde do novej epochy, v ktorej technológia pohonu už nerozhoduje o výkonnosti a robustnosti vozíka. Ďalšie modely vytvorené na tejto platforme zahŕňajú elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35, ktoré sú určené najmä na prevádzku vo vnútorných priestoroch, a dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky H20 – H35.

Zistite viac o novej platforme protizávažových vysokozdvižných vozíkov

Najvýkonnejšie elektrické vysokozdvižné vozíky na svete

Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 od spoločnosti Linde sú za extrémnych podmienok rovnako výkonné a robustné ako vozíky so spaľovacím motorom. Tento nový rad zvládne s ľahkosťou ťažké náklady, dlhé prepravné úseky alebo strmé rampy. Kľúčom je základný prvok jednotky pohonu: synchrónne reluktančné motory (SRM+) zaisťujú jedinečnú výkonnosť elektrických vysokozdvižných vozíkov, ktorá je dodatočne zosilnená permanentnými magnetmi. Použitie moderných elektromotorov eliminuje vibrácie, hluk a výfukové plyny typické pre vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom, vďaka čomu sú modely X ekologickou, komfortnou a tichou alternatívou.

Aj podvozok a šasi sú skonštruované tak, aby odolali najvyšším záťažiam a aby sa vozík mohol používať aj na nerovných povrchoch. Umožňuje to dlhý rázvor kolies a veľké pneumatiky spolu s hnacou nápravou oddelenou od vibrácií vďaka elastomérovému radiálnemu ložisku. Do vozíkov pritom nepreniká prach ani nečistoty. Všetky hnacie jednotky sú hermeticky uzavreté a dajú sa čistiť vysokotlakovými zariadeniami.

Inovatívny koncept pohonu elektrických vysokozdvižných vozíkov X20 – X35 od spoločnosti Linde Material Handling

Koncept pohonu

Inovatívny systém chladenia vodou zabezpečuje, aby výkonové diely osadené na hnacej náprave pracovali v optimálnom teplotnom rozsahu. Používateľ má tak k dispozícii menovitý výkon aj za extrémnych podmienok vo viaczmennej prevádzke.

Synchrónny reluktančný motor elektrických vysokozdvižných vozíkov X20 – X35 od spoločnosti Linde Material Handling

Synchrónne reluktančné motory

Vysokovýkonné synchrónne reluktančné motory radu X20 – X35 boli vyvinuté od úplných základov. Vybavené sú permanentnými magnetmi, ktoré ešte zvyšujú efektívnosť a energetickú účinnosť, čím sa vozíky stávajú najvýkonnejšími elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi.

Lítium-iónový systém od spoločnosti Linde Material Handling

Flexibilné napájanie energiou

Lítium-iónové systémy od spoločnosti Linde sa vyznačujú viacstupňovým bezpečnostným konceptom, ktorý umožňuje vozíkom, aby sa používali aj v náročných prostrediach s vysokými mechanickými záťažami a extrémnymi teplotnými výkyvmi. Medzi ďalšie prednosti patrí výrazne vyššia energetická účinnosť v porovnaní s olovenými batériami a vyššia dostupnosť vozíkov vďaka kratším cyklom nabíjania a možnosti priebežného nabíjania.

Systém vyváženia záťaže od spoločnosti Linde Material Handling poskytuje podporu pri energetickom manažmente.

Systém vyváženia záťaže

Pri elektricky poháňaných vozíkoch systém vyváženia záťaže od spoločnosti Linde pomáha zákazníkom riadiť svoju miestnu energetickú infraštruktúru. Cieľom je zabrániť drahým energetickým špičkám (systém riadenia energetickej špičky) a staticky a dynamicky obmedziť dostupný nabíjací výkon. Na tento účel boli vyvinuté rôzne stratégie nabíjania, z ktorých si zákazník zvolí tú najvhodnejšiu.

Zreteľne výkonný

Obsluha zažije nový rozmer výkonu radu X20 – X35 už od prvého stlačenia pedála. Ihneď je možné cítiť zrýchlenie, ktoré bolo doteraz typické pre vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom. Pritom však elektrický vysokozdvižný vozík jazdí ticho a bez emisií. Táto tichá dynamika so silnou výkonnosťou spolu s množstvom ergonomických zlepšení prináša aj úplne nový pocit z jazdy.

Priestranná kabína elektrického vysokozdvižného vozíka X20 – X35 od spoločnosti Linde Material Handling

Pracovisko vodiča

V priestrannej a svetlej kabíne má obsluha podstatne viac miesta, čo prispieva k telesnému komfortu a k práci bez pocitu únavy počas celej zmeny. Všetky dôležité ovládacie prvky sú umiestnené priamo pri vodičovi, čo maximálne znižuje fyzickú záťaž obsluhy.

Komfortná kabína vysokozdvižného vozíka X20 – X35 od spoločnosti Linde

Optimálna viditeľnosť

Vďaka štíhlej konštrukcii stožiara, úzkym A-stĺpikom a zníženému čelnému plechu má vodič v pohodlnej polohe sedenia optimálny výhľad na náklad a okolie vozíka.

Lakťová opierka vysokozdvižného vozíka X30 od spoločnosti Linde Material Handling

Lakťová opierka

Lakťová opierka je dostupná vo viacerých variantoch, z ktorých sa dá vybrať taká opierka, pri ktorej obsluha uvoľnene sedí a má na dosah všetky funkcie vozíka. Množstvo ovládacích prvkov, ako je systém Linde Load Control, sú priamo vstavané v lakťovej opierke, aby bola fyzická námaha pre vodiča čo najmenšia.

Komfortné varianty sedadiel od spoločnosti Linde

Varianty sedadla

Veľký výber sedadiel vybavených napríklad vzduchovým odpružením, bedrovou opierkou, vyhrievaním sedadla alebo aktívnou ventiláciou sedadla na prácu vonku za každého počasia ponúka dodatočný komfort a ochranu pred poškodením chrbtice.

7-palcový displej zobrazuje informácie o náklade a snímky z kamery.

Displej

Na sériovom 3,5-palcovom displeji môže vodič prehľadne vidieť všetky dôležité informácie, ako je ukazovateľ nabitia batérie, výstražné svetlá a motohodiny. K dispozícii je voliteľný 7-palcový displej, na ktorom je možné vidieť informácie zo systému Linde Safety Pilot alebo snímky z kamerových systémov.

Interiér vysokozdvižného vozíka X20 – X35 s klimatizáciou

Klimatizácia*

Kabína s výkonným kúrením a klimatizáciou má zásadný význam pre pohodlie a produktivitu vodiča najmä pri práci vo vonkajších priestoroch. Elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 sú preto vybavené voliteľnou kabínou s ventilačným systémom s ôsmimi dýzami (tri dýzy smerujú k vodičovi, dve do priestoru na nohy a tri dýzy proti roseniu skla na predné sklo), ktorý zaisťuje príjemnú pracovnú klímu pri vysokých aj nízkych teplotách.

* obsahuje fluórované uhľovodíky

Mechanické oddelenie riadiacej nápravy, hnacej jednotky a stožiara vo vysokozdvižných vozíkoch X20 – X35 od spoločnosti Linde Material Handling.

Mechanické oddelenie riadiacej nápravy, hnacej jednotky a stožiara

Vďaka úplnému oddeleniu pracoviska vodiča od hnacej jednotky, riadiacej nápravy a stožiara sa nárazy a vibrácie vznikajúce v dôsledku nerovných povrchov prenášajú na vodiča v podstatne nižšej miere, čo znižuje telesnú záťaž a prispieva k práci bez pocitu únavy. Elastomérové radiálne ložisko dodatočne oddeľuje rám a šasi od hnacej nápravy, čo optimálne chráni vodiča na nerovných povrchoch.

Elektronické tlmenie koncových polôh elektrických vysokozdvižných vozíkov X20 – X35 od spoločnosti Linde Material Handling

Elektronické tlmenie koncových polôh stožiara

Koncové polohy stožiara sú elektronické tlmené, aby sa zabránilo prenosu nárazov a vibrácií na vodiča. Vďaka tomu sa znižuje aj opotrebenie komponentov stožiara.

Bezpečnosť v každom detaile

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 patria medzi najbezpečnejšie vozíky svojej triedy. Prispieva k tomu množstvo pasívnych prvkov a aktívnych bezpečnostných možností. Z hľadiska konštrukcie zaisťujú nízke ťažisko vozíka s vysoko osadenou riadiacou nápravou a hore osadené naklápacie valce bezpečnosť proti prevráteniu v zákrutách a bezpečnú manipuláciu s nákladom vo veľkých výškach. Sériový systém Linde Curve Assist znižuje rýchlosť pri natočení riadenia. Rovnako sériový systém Linde Load Assist obmedzuje funkciu zdvíhania a naklápania, keď sa nosič vidlíc pri manipulácii s nákladom pohybuje v hraničnej výške. Nastupovanie a vystupovanie je možné bez rizika zranenia vďaka nízkemu, rozmernému a protišmykovému nástupnému schodíku. Automatická parkovacia brzda zaisťuje vozík proti neúmyselnému pohybu.

Kľúčovým bezpečnostným prvkom je vynikajúci výhľad na náklad a okolie, čo znižuje riziko úrazov ľudí a nehôd s inými vozíkmi. Aj lítium-iónové systémy disponujú viacstupňovým bezpečnostným konceptom, ktorý umožňuje vozíkom, aby sa používali aj v náročných prostrediach s vysokými mechanickými záťažami a extrémnymi teplotnými výkyvmi. Batérie a výkonové moduly sú chránené proti vlhkosti podľa normy IP69X. Odolnosť vozíkov sa potvrdila aj v špeciálnych crash testoch.

Ďalšie informácie o rade X20 – X35 nájdete na stránke výrobkov.

Vopred naprogramované sieťové prepojenie

Systém flotilového manažmentu Linde connect od spoločnosti Linde Material Handling

Vďaka svojmu rozsiahlemu systému snímačov a prenosu údajov sú nové elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 už z výroby kompletne sieťovo prepojené a zákazníci ich môžu priamo zapojiť do svojej IT infraštruktúry, ako aj do nadradených systémov manažmentu flotily, ako je systém Linde connect, a do digitálnych procesov. Viaceré snímače zaznamenávajú údaje o vozíku na účely predpokladaného plánovania použitia, údržby a diaľkovej diagnostiky. Údaje sa môžu prenášať bezpečne prostredníctvom bezdrôtového spojenia, ktoré umožňuje aj nahrávanie aktualizácií a nových funkcií. Tieto možnosti zvyšujú dostupnosť vozíkov. Na základe údajov o stave nabíjania a kapacite nabíjacej infraštruktúry si môžu zákazníci optimálne naplánovať použitie vozíkov.

Elektrický vysokozdvižný vozík X35 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke vo vonkajších priestoroch

Kompletná sieťová prepojenosť

Konektivita sa vytvorí prostredníctvom sériovej prenosovej jednotky údajov, ktorá je cez zbernicu CAN spojená s riadením vozíka a prenáša údaje cez WLAN Bluetooth alebo 4G na vlastný server alebo do cloudu. Sú pritom zaručené najprísnejšie normy o ochrane údajov. Pripojenie vozíkov k softvérovým systémom pomáha prevádzkovateľovi pomocou charakteristických hodnôt, správ a údajov z prístrojovej dosky efektívnejšie používať svoje vozíky, zvýšiť ich dostupnosť, optimalizovať plánovanie údržby, zabrániť opravám a zlepšiť bezpečnosť pri používaní vozíkov.

Dôkladná jednoduchá údržba

Všetky konštrukčné skupiny a komponenty elektrických vysokozdvižných vozíkov X20 – X35 sú optimalizované na minimálne opotrebenie s cieľom udržať výrazne nižšie náklady na údržbu počas celého obdobia používania ako pri porovnateľných vozíkoch. Mimoriadne jednoduchá údržba zaručuje maximálnu dostupnosť. Diely určené na údržbu sú ľahko dostupné a dajú sa jednoducho vymeniť. Dôležité komponenty, ako je stožiar, sa dajú rýchlo demontovať a vymeniť. Vodič dokáže vykonať jednoduché údržbové práce samostatne pomocou textových hlásení na displeji, čo znižuje čas a náklady na servis.

Systém riadenia Linde Truck Health Management neustále monitoruje dôležité parametre vozíka a na žiadosť zákazníka informuje priamo servisného technika, keď dôležité hodnoty, ktoré sú merané na vysokozdvižnom vozíku, dosiahnu kritickú úroveň. To umožňuje prijať preventívne opatrenia, ktoré zlepšia dostupnosť vozíkov a zabezpečia zaistenie vysokej úrovne údržby. Navyše je možné včas naplánovať a lepšie pripraviť potrebné servisné práce, čo znižuje počet výjazdov a nákladov.

Elektrický vysokozdvižný vozík X35 nevyžaduje náročnú údržbu od spoločnosti Linde Material Handling
Softvérové systémy od spoločnosti Linde Material Handling uľahčujú plánovanie údržby.
Lítium-iónová batéria elektrického vysokozdvižného vozíka X35 od spoločnosti Linde Material Handling
Elektrický vysokozdvižný vozík X35 nevyžaduje náročnú údržbu od spoločnosti Linde Material Handling
Softvérové systémy od spoločnosti Linde Material Handling uľahčujú plánovanie údržby.
Lítium-iónová batéria elektrického vysokozdvižného vozíka X35 od spoločnosti Linde Material Handling

Udržateľnosť bez straty výkonu

Pomocou protizávažových vysokozdvižných vozíkov X20 – X35 majú používatelia možnosť dosiahnuť udržateľné logistické riešenia bez obmedzenia výkonnosti. Vysokozdvižné vozíky radu X sú prvé vozíky, ktoré ponúkajú všetky výhody elektricky poháňaného vysokozdvižného vozíka z hľadiska životného prostredia na výkonnostnej úrovni vozíka so spaľovacím motorom. Modely produkujú nulové emisie a emisie hluku znižujú na minimum. Vďaka udržateľne vyrábanej primárnej energii sa dajú vysokozdvižné vozíky prevádzkovať bez emisií CO2. Tým znižujú náklady na energiu a zmenšujú stopu CO2 ako súčasť rozsiahlej stratégie udržateľnosti. Elektrické vysokozdvižné vozíky dlhodobo podporujú aj udržateľné využívanie zdrojov: lítium-iónové batériové systémy sa dajú využiť aj po použití vo vozíkoch ako statický akumulátor alebo sa dajú odborne zrecyklovať, takže suroviny sa dajú opätovne použiť.

Jedna platforma – najlepšia voľba pre každé použitie

Výkonný špecialista do interiéru

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 sú vďaka svojej konštrukcii a obratnosti optimálne vhodné na použitie vo vnútorných priestoroch a zaisťujú vysoké manipulačné výkony aj v úzkych priestoroch. Navyše prispievajú k mimoriadnemu jazdnému komfortu vďaka úplnému oddeleniu šasi od stožiara, hnacej a riadiacej nápravy.

Zistiť viac

Presne ten správny vysokozdvižný vozík

Nová generácia protizávažových vozíkov od spoločnosti Linde Material Handling znamená koniec konštrukčného delenia na vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom a elektrické vysokozdvižné vozíky. Vďaka tomu je spoločnosť Linde jediným výrobcom, ktorý kombinuje všetky druhy pohonu a energetické systémy na jednej platforme, a tým ponúka rad elektrických vysokozdvižných vozíkov, ktoré dokážu nahradiť vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom bez straty výkonu alebo odolnosti.

Zistiť viac

Pre optimálny výhľad a bezpečnosť

Vozíky H20 – H35, ktoré sú dostupné ako dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky, sú riešením požiadaviek moderného materiálového toku a majú všetky vlastnosti, ktorými sa vyznačoval vysokozdvižný vozík od spoločnosti Linde – rozšírené zorné pole pre vodiča a optimálnu ochranu ľudí, vozíkov a prostredia.

Zistiť viac

Prehľad výhod

Maximálny výkon

Nové synchrónne reluktančné motory s pridanými permanentnými magnetmi (SRM+) robia z elektrických vysokozdvižných vozíkov X20 – X35 skutočnú alternatívu k vysokozdvižným vozíkom so spaľovacím motorom.

Vyrobený pre extrémne požiadavky

Vysoké mechanické záťaže, prach, znečistenie a extrémne výkyvy teplôt nepredstavujú pre modely X20 – X35 žiadnu prekážku.

Udržateľný po celú dobu svojej životnosti

Moderné systémy lítium-iónovej batérie sa dajú používať a recyklovať ako statické akumulátory.

Bezpečnosť je súčasťou

Pasívna bezpečnosť a výhľad vodiča sú optimalizované vďaka konštrukcii vozíka.

Lepšie prepojenie

Vďaka svojej rozsiahlej konektivite sa dajú vysokozdvižné vozíky zapojiť do systémov manažmentu flotily a digitálnych procesov.

Jednoduchý servis v každom detaile

Jednoduchý prístup k dôležitým komponentom a rýchla výmena dôležitých konštrukčných skupín zvyšujú dostupnosť vozíkov.

Osvedčenie

Video o použití vysokozdvižného vozíka X35 v EOT
Video o použití vysokozdvižného vozíka X35 v spoločnosti Ensinger Mineral-Heilquellen GmbH