Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Poloautomatická voliteľná výbava pre vychystávacie vozíky N20 a N20 C

Automatizovane efektívnejší
Vozík N20 s voliteľnou výbavou SA (poloautomatická výbava) od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke v sklade

Digitálne procesné a dodávateľské reťazce a rastúca individualizácia produktov vyžadujú vyššiu automatizáciu intralogistických procesov. Horizontálne vychystávanie ponúka značné možnosti optimalizácie v skladoch maloobchodných reťazcov, poskytovateľov logistických služieb, supermarketov a drogérií. Tento proces tvorí z väčšej časti kráčanie vedľa vozíka a ručné zdvíhanie a ukladanie tovaru. Vďaka poloautomatickej voliteľnej výbave vychystávacích vozíkov N20 SA a N20 C SA (Semi-Automated) sa uvedené procesné kroky významne zefektívnia. Produktivita a manipulačný výkon v sklade sa výrazne zvýšia.

Vyšší výkon na každom kroku

Ako rozhranie s ľudskou pracovnou silou hrajú manipulačné vozíky hlavnú úlohu pri optimalizácii vychystávania. Je to jedna z najviac vyčerpávajúcich a časovo náročných úloh v sklade a tvorí ju z 30 až 45 kráčanie vedľa vozíka a z ďalších 30 až 45 percent ručné zdvíhanie a ukladanie tovaru. Celkovo tu existuje potenciál pre optimalizáciu, ktorý sa dá využiť pomocou automatizácie.


Tu prichádzajú do hry poloautomatické jazdné režimy vychystávacích vozíkov N20 SA a N20 C SA: výrazne znižujú pešie cesty, zostupovanie z vozíka a opätovné nastupovanie, čo má priamy vplyv na manipulačný výkon a produktivitu v sklade. Každý krok, ktorý nemusí zamestnanec urobiť, zvyšuje jeho výkonnosť a frekvenciu vychystávania. Testy s využitím rôznych metód ukázali, že s poloautomatickými vychystávacími vozíkmi od spoločnosti Linde je výkon približne o 20 percent vyšší než pri ručnom vychystávaní. Veľká výhoda automatických funkcií: Dajú sa plynule integrovať do procesov zákazníka, takže zamestnanci si zachovajú svoju obvyklú vychystávaciu rutinu, ale dokážu ju podstatne rýchlejšie a bezpečnejšie prispôsobiť.

Vychystávací vozík N20 C SA od spoločnosti Linde Material Handling

Efektívnejšie vychystávanie

Aby spoločnosť Linde tento vysoký optimalizačný potenciál dokázala, vykonala výkonnostný test pomocou troch obvyklých metód vychystávania. Výsledok: v porovnaní s čisto ručným vychystávaním sa efektivita zvýšila približne o 20 percent.

Jazdí vedľa obsluhy alebo dopredu

Poloautomatická prevádzka ponúka pre najbežnejšie použitie u zákazníkov dva režimy: jeden z najčastejších procesov vo vysokoregálovom sklade je vychystávanie po jednej strane regála, keď zamestnanec prechádza uličkou v tvare písmena U. Tu je ideálnym riešením režim „Walk with me“. V tomto jazdnom režime vozík sleduje pešiu cestu obsluhy. Keď sa obsluha zastaví, zastaví sa aj vozík. Keď ide obsluha ďalej, vozík tiež pokračuje v jazde. Vodič môže zostať pri regáli a vyberať tovar; odpadá neustála cesta k plošine vodiča a späť k zadnej časti vidlíc. Ďalšia jazda sa aktivuje tým, že zamestnanec prejde okolo určitého bodu. Túto takzvanú „virtuálnu stenu“ je možné zvoliť na diaľkovom ovládači.

V menších skladoch je vhodný režim „Continuous“, v ktorom vozík prechádza stredom uličky a nakladá sa z oboch strán. Zamestnanec prechádza sem a tam medzi oboma stranami regála po trase v tvare písmena Z a vyberá a ukladá tovar. Obsluha využíva výhody funkcie Stop & Go, takže posiela vozík dopredu, zatiaľ čo zostáva na strane vidlíc, a tým si skracuje pešiu cestu. V prípade potreby však môže vodič ísť aj vo vozíku.

Bezpečnosť na najvyššej úrovni

Aby poloautomatický spôsob jazdy nepredstavoval žiadne bezpečnostné riziko, sú vozíky vybavené vysokovýkonným bezpečnostným skenerom inštalovaným vpredu. Tento skener rozpozná osoby a iné vozíky a eviduje dokonca aj prekážky, ktoré sa náhle objavia pred vozíkom. Predchádza tak zrážkam a nehodám. Lokalizácia obsluhy s centimetrovou presnosťou je možná vďaka diaľkovému ovládaču, ktorý komunikuje prostredníctvom ultra širokopásmovej technológie so štyrmi anténami na vozíku. Poloautomatické jazdné režimy navyše obmedzujú chybovosť aj počet nehôd, lebo znižujú riziko úrazov v dôsledku neustáleho vystupovania a nastupovania. Špeciálna ochrana vpredu na nárazníku zabraňuje tomu, aby sa nohy obsluhy dostali pod vozík. Niekoľko svetiel namontovaných na tyči indikuje prostredníctvom rôznych farieb aktuálny jazdný režim. Svietia tiež, keď vozík pracuje v poloautomatickom režime, a varujú, ak diaľkové ovládanie nie je prepojené s vozíkom. Na zaistenie bezpečného a komfortného pracovného úseku obsluhy vozík automaticky udržiava minimálnu 50-centimetrovú vzdialenosť od regála a na konci uličky zastaví, aby predišiel kolízii s inými vozíkmi na hlavných trasách v sklade.

Bezpečnostný skener

Tieto vychystávacie vozíky sú k dispozícii s voliteľnou výbavou SA

Vychystávací vozík N20 – N25

Paletové vychystávacie vozíky N20 B, N20 – 25 a N20 – 25 HP od spoločnosti Linde Material Handling umožňujú vďaka svojej jedinečnej konštrukcii s batériou umiestnenou medzi stanovišťom vodiča a vidlicami vysoko efektívny a bezpečný proces vychystávania. S vidlicami dlhými až 2 400 mm je možné prepravovať rôzne druhy nákladov do hmotnosti 2 500 kilogramov.

Zistiť viac

Vychystávací vozík N20 – N25 C

Paletové vychystávacie vozíky N20 – N25 C od spoločnosti Linde Material Handling predstavujú vďaka svojej nosnosti a dynamickým jazdným vlastnostiam naozaj všestranných pomocníkov v sklade. Dlhé vidlice umožňujú súbežne uchytiť až tri palety alebo štyri posuvné kontajnery s celkovou nosnosťou až 2 000 alebo 2 500 kilogramov.

Zistiť viac

Vychystávací vozík N20 C D

Dvojposchodový vychystávací vozík N20 C D je ideálnym riešením na efektívne vychystávanie a bezpečnú prepravu tovaru citlivého na poškodenie stlačením. Dve palety sa dajú osobitne zdvihnúť a prepravovať nad sebou, aby sa ušetrilo miesto. Vďaka svojej kompaktnej konštrukcii je vozík N20 C D ideálny do úzkych uličiek aj s maximálnym nákladom s hmotnosťou 2 000 kg.

Zistiť viac

Vychystávací vozík N20 C LoL

Vychystávací vozík N20 C LoL umožňuje vďaka svojim dlhým spodným nákladným ramenám a dodatočným zdvíhacím vidliciam nakladanie tovaru na dve palety počas jedného cyklu vychystávania. Obidve palety sa dajú zdvihnúť do výšky, ktorá nezaťažuje chrbát, a naložiť za seba – vďaka tomu zaisťuje vozík N20 C LoL rýchle a ergonomické vychystávanie.

Zistiť viac

Vychystávací vozík N20 C L

Vychystávací vozík N20 C L zjednodušuje proces vychystávania jednej palety niekoľkými spôsobmi: Prostredníctvom zdvíhacieho motora s výkonom 2,2 kW umožňuje vozík N20 C L ergonomické vychystávanie vo výške obsluhy. Bez nákladu zrýchľuje vozík až na 12 km/h. S nosnosťou maximálne 1,2 tony zrýchľuje na 9 km/h a v zákrutách automaticky znižuje rýchlosť.

Zistiť viac

Prehľad výhod poloautomatických vychystávacích vozíkov

Bezpečnosť

Vysokovýkonný bezpečnostný skener a ďalšie bezpečnostné funkcie minimalizujú riziko nehôd a zranení v automatickom režime.

Výkon

Poloautomatické jazdné režimy prispievajú k vyššej efektivite vychystávania.

Integrácia

Poloautomatická voliteľná výbava vychystávacích vozíkov N20 SA a N20 C SA sa dá hladko integrovať do existujúcich procesov.

Nákladová efektívnosť

Vďaka vyššiemu vychystávaciemu a manipulačnému výkonu sa nový variant vozíka amortizuje vo veľmi krátkej dobe.