Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Nová generácia protizávažových vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde

Presne ten správny vysokozdvižný vozík
Vozíky novej platformy protizávažových vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde Material Handling

Protizávažové vysokozdvižné vozíky sú multifunkčným nástrojom intralogistiky a musia zvládnuť celý rad výziev. Či už ide o elektronické obchodovanie, dodávky just-in-sequence na výrobné linky alebo globálne prepojené dodávateľské reťazce, požiadavky na toky tovaru a materiálu sa rýchlo menia a sú stále zložitejšie. Pri manipulačných vozíkoch sú preto rozhodujúcimi kritériami úspechu flexibilita a konektivita v kombinácii s produktivitou, bezpečnosťou a ergonómiou.

Spoločnosť Linde vychádza v ústrety týmto požiadavkám s celkovo novo vyvinutou generáciou protizávažových vysokozdvižných vozíkov. Tá je založená na univerzálnej platforme, ktorá sa dá podľa voľby vybaviť spaľovacím motorom alebo elektromotorom. Spoločnosť Linde je doteraz jediným výrobcom, ktorý kombinuje všetky typy pohonov a energetických systémov na jednej platforme vozíkov, a tým umožňuje nahradiť vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi bez straty výkonu alebo robustnosti.

Protizávažové vysokozdvižné vozíky pre všetky požiadavky zákazníka

Nové protizávažové vysokozdvižné vozíky ponúkajú jedinečnú kombináciu slobody voľby a istoty do budúcnosti. Sú založené na inovatívnej technologickej platforme, ktorá sa dá vybaviť ľubovoľným energetickým systémom: dieselovými alebo plynovými spaľovacími motormi, ako aj vysoko výkonnými elektrickými pohonmi, ktoré sa dajú napájať z olovených batérií, lítium-iónových batérií alebo palivových článkov. Či už pri nakladaní alebo vykladaní tovaru v stiesnených priestoroch haly alebo pri náročnom použití vonku: spoločnosť Linde poskytuje poradenstvo pri výbere vhodného vozíka a dimenzovaní potrebnej energetickej infraštruktúry. Prísľub: každý zákazník dostane ten najlepší vozík na svoje použitie, a to bez kompromisov.

Vývoj platformy bol sprevádzaný rozsiahlymi prieskumami trhu. V rámci projektu „Truck Clinics“ vykonali vývojári takmer 1 000 rozhovorov so zákazníkmi a predajcami z 26 krajín. Získali tak ucelený obraz o potrebných výrobkoch, požiadavkách na výkon a dôležitosti určitých funkcií.

E ako elektricky jedinečný E20 – E35

Vysokozdvižné vozíky E20 – E35 sú dokonale vybavené na použitie vo vnútornom priestore. Ich kompaktná konštrukcia a obratnosť zaisťujú vysoký manipulačný výkon aj na obmedzenom priestore.

Zistiť viac

To najlepšie z dvoch svetov: X20 – X35

Vysokozdvižné vozíky X20 – X35 dosahujú nové rozmery výkonu v rámci elektrických vysokozdvižných vozíkov: spájajú dynamiku, flexibilitu a nulové emisie typické pre elektrické vysokozdvižné vozíky so silou a robustnosťou vysokozdvižných vozíkov so spaľovacím motorom.

Zistiť viac

Viditeľne lepší: H20 – H35

Modely H20 – H35 predstavujú všetko, čím sa tradične vyznačujú vysokozdvižné vozíky od spoločnosti Linde: bezpečnosť, výkonnosť, ergonómia a robustnosť – doposiaľ neprekonaná precíznosť a výkon hydrostatického výkonu.

Zistiť viac

Výkon na najvyššej úrovni

Nové protizávažové vysokozdvižné vozíky dosahujú vynikajúci manipulačný výkon aj v štandardnom vyhotovení. Dajú sa tiež dodatočne optimalizovať na konkrétny účel použitia, a to vďaka radu voliteľných doplnkov uvedených v cenníku a individuálnym riešeniam podľa želania zákazníka. Po úplne prvý krát elektrické vysokozdvižné vozíky so silou vozíkov so spaľovacím motorom Ponúkajú ekologickú alternatívu bez kompromisov v oblasti výkonu a robustnosti. Hlavnú časť tvoria synchrónne reluktančné motory s prídavnými permanentnými magnetmi, ktoré výrazne zvyšujú výkon a energetickú účinnosť vozíkov. Vibrácie, hluk a výfukové plyny, ktoré sú bežné pri vysokozdvižných vozíkoch so spaľovacím motorom, nevznikajú, zatiaľ čo podvozok a konštrukcia sú dimenzované na najvyššie zaťaženie. Modely radu E sú vďaka kombinovanej riadiacej náprave vhodné najmä pre úzke priestory a uličky. Modely radu X a H sú vďaka robustnej kyvadlovej náprave a dlhému rázvoru kolies ideálnym riešením na vonkajšie použitie.

Presvedčivý zážitok z jazdy

Zdokonalený výhľad vysokozdvižného vozíka so spaľovacím motorom H20 – 35 od spoločnosti Linde Material Handling

Aj táto generácia protizávažových vysokozdvižných vozíkov predstavuje najvyššiu ergonómiu v rámci konštrukčného radu. Interiér vysokozdvižných vozíkov ponúka maximálny priestor. Ergonomicky dokonale vyhotovené sedadlá a jedinečný koncept ovládania v spojení s ďalej vylepšeným zorným poľom zaisťujú optimálny zážitok z jazdy. Vodič má dokonalý výhľad na náklad aj okolie. Vďaka tomu sa minimalizujú poruchy alebo výpadky počas prevádzky a zvyšuje sa produktivita. Rozšírená lakťová opierka dodatočne zvyšuje komfort vďaka nastaviteľným ovládacím prvkom. Komplexné oddelenie stožiara, náprav a šasi od vibrácií okrem toho chráni zdravie obsluhy.

Nastúpte si: Vychutnajte si 360° výhľad z vozíka.

Optimálna ochrana osôb, vozíka a okolia

Nové protizávažové vysokozdvižné vozíky sú dôsledne optimalizované z hľadiska bezpečnosti Vďaka nízkemu ťažisku sú navrhnuté pre čo najväčšiu stabilitu proti prevráteniu. Šasi, kabína aj stožiar sú navrhnuté tak, aby poskytovali čo najviac voľný výhľad na vozík, náklad a pracovné prostredie. Ďalej tu patria najmodernejšie bezpečnostné systémy vrátane štandardných asistenčných systémov, ako je Linde Load Assist, ktorý znižuje riziko prevrátenia a nehôd pri nakladaní, a Linde Curve Control, ktorý znižuje rýchlosť v zákrutách.

Voliteľne dostupná funkcia Linde Motion Detection rozpozná pohyb v okruhu 180 stupňov za vysokozdvižným vozíkom a automaticky zabráni vozíku v cúvaní. Rovnako voliteľné sú pruhy Linde LED Stripes, ktoré zmenou farby indikujú smer jazdy vozíka. Ďalšie asistenčné systémy dodatočne zvyšujú bezpečnosť osôb, vozíka a okolia.

Dokonalé prepojenie

Nové vysokozdvižné protizávažové vozíky sú už z výroby vybavené komplexnou senzorikou pre spoľahlivý zber a prenos údajov, takže sa dajú dokonale integrovať do prepojených procesov. Aj v základných verziách sa dajú ľahko inštalovať aktualizácie a v prípade potreby aktivovať ďalšie digitálne funkcie, ako je zobrazenie hmotnosti nákladu. Prostredníctvom inteligentného riadiaceho systému sa dajú vysokozdvižné vozíky individuálne prispôsobiť vodičom a integrovať do celkového manažmentu flotily. Dôležité parametre a údaje o výkone sa dajú kedykoľvek vyvolať a analyzovať, čo zvyšuje dostupnosť vozíkov. Pripojený je tiež energetický manažment. Pri elektrických vysokozdvižných vozíkoch radu E a X zaznamenáva a analyzuje údaje o stave nabitia vozíkov a vyťažení nabíjacej infraštruktúry.

Prehľad výhod

Výkonnosť

Kombináciou najlepších vlastností elektrických vysokozdvižných vozíkov a vysokozdvižných vozíkov so spaľovacím motorom vzniká doposiaľ nevídaná výkonnostná trieda.

Ergonómia

Nové pracovisko vodiča a rozšírené zorné pole poskytujú maximálny komfortný zážitok z jazdy.

Bezpečnosť

Voľný výhľad a najmodernejšie bezpečnostné systémy zaisťujú optimálnu ochranu osôb, vozíka a okolia.

Konektivita

Vďaka štandardnému zberu a prenosu údajov sú vysokozdvižné vozíky ideálnym riešením na integráciu do prepojených procesov.