Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Automatizácia s Linde: Zvýšte svoj výkon

Dosiahnite najvyššie skóre!
Dosiahnite najvyššie skóre s automatizáciou logistiky od Linde Material Handling

Vitajte v hernej zóne intralogistiky! Tu posunieme vaše skladové a prepravné procesy na vyššiu úroveň: inteligentnejšie, rýchlejšie, inovatívnejšie. Naše robotické vozíky a autonómne logistické vozíky? Skutočne menia hru! Prevezmú monotónne, opakujúce sa úlohy, odľahčia vašich zamestnancov a zvýšia vašu produktivitu.

S naším radom MATIC pocítite silu automatizácie. Tieto technologicky vyspelé zariadenia sa bez problémov začlenia do prostredia vášho skladu a zrýchlia vaše procesy – efektívne, bezpečne a pripravené na budúcnosť. Ste pripravení? Tak si dohodnite termín konzultácie s naším tímom odborníkov na intralogistiku. Poďme sa hrať!

ŠTART – Zvoľte si svoj cieľ

Automatizované procesy skladovania a prepravy od Linde Material Handling

Hrajte! Nájdite si svoju výzvu v oblasti AGV

Od výziev vo vysokoregálových skladoch až po rýchlu prepravu po zemi: Automatizácia robí z procesov skladovania a prepravy hračku. Každá fáza procesu je samostatnou úlohou, ktorú môžete riešiť pomocou robotických vozíkov (AGV). Ide o zručnosti, rýchlosť a stratégiu. Ste pripravení? Potom začnite svoju prvú misiu!

Cieľ 1: Horizontálna preprava z bodu A do bodu B

Vašou misiou je zvládnuť efektívnosť a presnosť v skladovej logistike prepravou nákladu a tovaru medzi rôznymi oblasťami skladu alebo výrobnej prevádzky. Patria sem štandardizované procesy, ako je zásobovanie tovarom alebo obalmi, manévrovanie s paletami a ťažkými nákladmi (aj v zmiešanej prevádzke) a presun medzi podlahovou a prepravnou technológiou. Vaše hracie pole predstavuje labyrint trás a staníc, ktorý sa tiahne všetkými oblasťami medzi príjmom tovaru, skladom, výrobou a výdajom tovaru. Počíta sa tu každá sekunda a každý pohyb musí byť správny.

Hráči: L-MATIC AC, C-MATIC a C-MATIC HP (AMR)

Cieľ 2: Nízky zdvih, zdvihnutie a spustenie, dopravný pás

Tentoraz musíte optimalizovať podlahovú logistiku v sklade alebo vo výrobnej prevádzke. Na to musíte zvládnuť tri kľúčové procesy intralogistiky: nízkozdvižnú dopravu, zdvihnutie a spustenie tovaru a presun nákladu z podlahy na dopravný pás (alebo naopak). Budete efektívne premiestňovať palety na úrovni podlahy a spolupracovať s dopravnou technikou skladu. Na tento účel je k dispozícii automatizovaný stohovací vozík, ktorý rozpozná presnú polohu nákladu a má komplexnú bezpečnostnú výbavu.

Hráči: L-MATIC HD

Cieľ 3: Od úrovne zeme až po stredne vysoké výšky

V tejto časti vašej intralogistickej úlohy musíte vyzdvihnúť tovar alebo náklad z podlahy, dopraviť ho presne na miesto určenia a opäť ho položiť na podlahu alebo do stredne vysokej výšky – napr. na miesta prepravy do vysokoregálového skladu. Je to dôležité, aby bolo množstvo komponentov k dispozícii na správnom mieste v správnom čase. Budete prechádzať rôznymi oblasťami, od príjmu tovaru a skladu až po výrobné haly a výdaj tovaru.

Hráči: L-MATIC AC

Cieľ 4: V stredne veľkých a veľkých výškach

Táto misia zahŕňa rýchlu prepravu nákladu a tovarov do stredne veľkých až veľkých skladovacích priestorov. Váš cieľ: Čo najefektívnejšie využívanie regálov a skladovacích plôch, a tým optimalizácia celej skladovej logistiky. Na tento účel budete prechádzať všetkými oblasťami skladu a zúčastňovať sa na rôznych procesoch. Napríklad pri dočasnom uložení prijatého tovaru do regálov na oddelení prijatého tovaru, pri príprave materiálu na vyskladnenie na oddelení odoslaného tovaru alebo pri vyberaní paliet z regálov s cieľom pripraviť ich na ručné vychystávanie na podlahe. Na tento účel je k dispozícii automatizovaný vozík s meniteľným dosahom. Vďaka jeho kompaktnej konštrukcii je veľmi obratný a manévrovateľný. Môže tiež spolupracovať s rôznymi skladovacími systémami (normálne regály, prietokové regály, dopravné systémy atď.) a umožňuje bezpečné umiestnenie nákladu aj vo veľkých výškach.

Hráči: R-MATIC

Cieľ 5: Uskladnenie a vyskladnenie vo vysokých regáloch

Táto misia sa odohráva v závratných výškach vysokoregálového skladu. Cieľom je rýchlo a bezpečne uskladniť a vyzdvihnúť všetok tovar vo výške a pripraviť ho na vychystávanie. Na kompletizáciu úloh máte k dispozícii stohovací vozík, ktorý dokáže nezávisle spolupracovať v procese skladovania (napríklad s dopravníkovou technológiou alebo prekladacími stanicami). Vybavený modernými navigačnými systémami a bezpečnostnými zariadeniami umožňuje presné manévre v tesných uličkách úzkych regálov.

Hráči: K-MATIC

BONUSOVÉ BODY: Výhody riešení od Linde

Integrácia hardvéru

Naše automatizované vozíky možno ľahko integrovať do existujúcich infraštruktúr a procesov, a to aj v zmiešanej prevádzke s manuálnymi a automatizovanými vozíkmi.

Integrácia softvéru

Bez ohľadu na to, aké systémy WMS a ERP používate: Naše automatizované vozíky sú kompatibilné so všetkými štandardnými riešeniami, čo zaručuje maximálnu užívateľskú prívetivosť.

Flexibilita

S riešeniami Linde určujete spolu s nami svoje trasy a kontrolné body. Ak je potrebné prispôsobiť vaše automatizované procesy meniacim sa podmienkam, radi vám pomôžeme.

Škálovateľnosť

Automatizačné riešenia – Open World – od spoločnosti Linde možno postupne rozširovať alebo prispôsobovať. Nové trasy alebo stanice je možné pridať rýchlo.

Bezpečnosť

Naše automatizované vozíky sú vybavené kamerami s vysokým rozlíšením a skenermi, ktoré všetko neustále sledujú. Týmto spôsobom zaručujú maximálnu ochranu osôb a ich okolia.

Hospodárnosť

Nepretržitá produktivita, nízka chybovosť a nehodovosť, menej škôd a rýchla návratnosť investícií – aj takto finančne zabodujete.

Automatizované vozíky od spoločnosti Linde Material Handling

Vaši spoľahliví herní kamaráti

S Linde zvládnete každú výzvu v oblasti automatizácie. Úspešne sme uviedli na trh už stovky automatizačných riešení po celom svete. S našou sieťou viac ako 8 500 servisných technikov, najväčšou v odvetví, zabezpečujeme, aby vaše automatizované vozíky a riešenia boli vždy pripravené a k dispozícii pre vaše misie v špičkovom stave. S automatizovanými zariadeniami od spoločnosti Linde máte prístup k servisu Linde, na ktorý ste zvyknutí.

Potrebujete poradiť s automatizáciou? Týmto spôsobom!

DEMO – úspešné príbehy zákazníkov

Stále potrebujete inšpiráciu pre vlastnú hru v sklade? V tom prípade sa pohodlne usaďte, uvoľnite sa a pozrite sa, ako ostatní vyriešili svoje úlohy pomocou automatizácie. Priemysel, 3PL, automobilový priemysel, obalový priemysel a mnohé ďalšie odvetvia: Tu sa dozviete, ktoré spoločnosti už používajú riešenia Linde, ktoré skutočne menia pravidlá hry.

Dva vozíky Linde L-MATIC v sklade spoločnosti ebm-papst v Mulfingene.

Elektrotechnika – plne automatizovaná logistika prepravy

 • Výzva: V závode v Mulfingene hľadá spoločnosť ebm-papst, špecialista na ventilátory a motory, spôsoby, ako optimalizovať svoju logistiku expedície.
 • Riešenie od spoločnosti Linde: Odborníci z Linde analyzujú materiálový tok s cieľom identifikovať potenciál efektívnosti. Linde si na zavedenie logistických riešení prizve jednu zo svojich partnerských spoločností. Zaviedli sa tri stohovacie vozíky Linde L-MATIC a pripojili sa k internému systému SAP Extended Warehouse Management System spoločnosti ebm-papst. Automatizované vozíky prekračujú požadovanú prepravnú kapacitu a zaujmú takmer 100-percentnou dostupnosťou.

Automatizovaný vozík s meniteľným dosahom R-MATIC v širokej uličke spoločnosti FIEGE.

3PL – automatizácia uskladňovania a vyskladňovania

 • Výzva: Zmluvná logistická spoločnosť FIEGE sa musí vyrovnať s extrémnymi sezónnymi výkyvmi, pričom v špičke musí denne prepraviť až 10 000 balíkov a 4 500 europaliet. Spoločnosť hľadá ľahko realizovateľné technické riešenia bez toho, aby musela upravovať existujúce regálové systémy.
 • Riešenie od spoločnosti Linde: Linde odporúča na túto úlohu vozík R-MATIC. Len tri týždne od začatia projektu automatizácie vykonáva vozík s meniteľným dosahom prvé prepravy. Vozík R-MATIC využíva 3D kameru na rozpoznanie typu palety a umožňuje presné nakladanie a vykladanie aj na vysokých úrovniach regálov.

Robotické vozíky od spoločnosti Linde optimalizujú bezpečnosť v spoločnosti BASF.

Chemický priemysel – optimalizácia efektívnosti a bezpečnosti

 • Výzva: BASF je globálna chemická spoločnosť, ktorá v Taliansku vyrába predovšetkým prísady do plastov. Závod v Bologni je súčasťou globálnej logistickej a výrobnej siete a funguje na základe vysokých bezpečnostných štandardov. Automatizačné riešenie od Linde preto musí spĺňať najprísnejšie bezpečnostné protokoly.
 • Riešenie od spoločnosti Linde: Robotické vozíky od Linde optimalizujú bezpečnosť v oblasti balenia. Sila tohto riešenia spočíva v jeho maximálnej možnosti konfigurácie. Vozík komunikuje priamo s baliacim systémom, a preto presne vie, kedy má odobrať hotovú paletu alebo dodať do procesu prázdnu paletu.

Automatizovaný vysokozdvižný vozík od spoločnosti Linde počas nakladania v spoločnosti MASSILY.

Balenie – automatizovaná preprava paliet do skladu

 • Výzva: Francúzsky špecialista na obaly spoločnosť Massilly už vyrába svoje plechové konzervy plne automatizovaným spôsobom vrátane tlače, dierovania, tvarovania a zvárania plechových dielov. Teraz sa má automatizovať aj posledný krok procesu, preprava do skladu.
 • Riešenie od spoločnosti Linde: Na prepravu paliet z baliacej stanice do vysokoregálového skladu sa používajú automatizované stohovacie vozíky L-MATIC od spoločnosti Linde. Trasy sa dajú prispôsobiť a nevyžadujú žiadnu ďalšiu infraštruktúru, ako sú laserové reflektory alebo koľajnice. Linde poskytuje pravidelné školenia o používaní automatizovaných zariadení, na ktorých sa zamestnanci aktívne zúčastňujú.

Stohovací vozík L-MATIC od Linde v prevádzke v spoločnosti Franz Veit GmbH.

Papierenský priemysel – automatizácia napriek neustálym zmenám prostredia

 • Výzva: Spoločnosť Franz Veit, špecialista na papier, chce automatizovať vnútropodnikovú prepravu tovaru, pretože tradičné spôsoby prepravy medzi výrobnými a napínacími strojmi sú neefektívne a časovo náročné.
 • Riešenie: Zavedené sú dva autonómne stohovacie vozíky L-MATIC od Linde, ktoré sa pomocou obrysovej navigácie samostatne orientujú v priestore a bez problémov sa pohybujú v neustále sa meniacom prostredí. Výkonnosť automatizovaného riešenia prekonáva očakávania a zamestnanci vnímajú novú technológiu ako pomoc.

Dva vozíky L-MATIC od Linde v prevádzke v spoločnosti Madi Ventura

Potravinárstvo - viac priestoru, väčšia skladovacia plocha, efektívnejšia logistika

 • Výzva: Spoločnosť Madi Ventura, ktorá sa zaoberá produkciou orechov a sušeného ovocia, potrebuje z dôvodu nestáleho rastu masívne rozšíriť svoje výrobné priestory. Potrebuje škálovateľné logistické riešenie, ktoré dokáže spolupracovať s existujúcim systémom a manuálnymi procesmi.
 • Riešenie od spoločnosti Linde: Linde nainštaluje do nového vysokoregálového skladu ďalšie úložiská paliet a zavedie automatizované vozíky do úzkych uličiek K-MATIC a autonómne stohovacie vozíky L-MATIC AC. Plných 98 percent úloh je vďaka automatizovaným riešeniam od spoločnosti Linde zvládnutých bezchybne a kapacita skladu sa môže zdvojnásobiť.

Vozík L-MATIC HD v prevádzke spoločnosti Oechsler

Automobilový priemysel – automatizácia v dlhých a úzkych uličkách

 • Výzva: Dodávateľ z automobilového odvetvia spoločnosť Oechsler AG chce optimalizovať svoje logistické procesy vo svojom hlavnom závode v Ansbachu prostredníctvom automatizácie. Výzva: Veľmi stiesnené podmienky v uličkách skladu a veľmi dlhé príjazdové cesty vrátane rampy medzi nimi.
 • Riešenie od spoločnosti Linde: Linde analyzuje materiálové toky a simuluje počet prepravovaných paliet. O krátky čas neskôr sú do prevádzky uvedené tri automatizované stohovacie vozíky L-MATIC HD od Linde. Okrem iného zásobujú vstupný regál a automaticky rozpoznávajú voľné skladovacie miesta. Ukladajú palety vo výške až do štyroch metrov a sú v prevádzke 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ich komplexná bezpečnostná technológia chráni chodcov v zmiešanej prevádzke skladu. Na ich zavedenie nie sú potrebné žiadne stavebné zmeny.

Vozík L-MATIC od Linde Material Handling v prevádzke v spoločnosti TST

3PL – automatizácia toku tovaru

 • Výzva: Spoločnosť TST GmbH, logistický partner spoločnosti Henkel, od otvorenia závodu v roku 2014 vykonávala manuálnu prepravu, ktorá bola čoraz viac problematická. Spoločnosť chce svoje procesy vykonávať bezpečnejším a efektívnejším spôsobom prostredníctvom inteligentnej automatizácie.
 • Riešenie od spoločnosti Linde: Spoločnosť zavedie päť automatizovaných stohovacích vozíkov L-MATIC od Linde, ktoré prepravujú tovar z upravovacích staníc do napínacieho stroja bez zásahu do infraštruktúry. Projekt sa zrealizuje za osem mesiacov a prinesie toľko výhod, že sa automatizácia rozšíri aj na ďalšie miesta.

Spoločnosť Schneider Electric používa dva autonómne stohovacie vozíky L-MATIC AC od Linde Material Handling.

Elektrotechnický priemysel – vyššia produktivita v logistickom centre

 • Výzva: Vzhľadom na meniace sa podmienky na trhu sa spoločnosť Schneider Electric, špecialista na energetiku a automatizáciu, rozhodla automatizovať niektoré oblasti svojho intralogistického centra v Sant Boi de Llobregat v Španielsku s cieľom zvýšiť efektivitu.
 • Riešenie: Po komplexnej analýze a náležitej príprave pracoviska dodá Linde dva automatizované stohovacie vozíky L-MATIC AC. Zavedenie automatizovaných vozíkov pomáha zlepšiť kontrolu nad materiálom a skrátiť vzdialenosti, ktoré zamestnanci prekonávajú.

TÍMOVÝ DUCH – sme na vašej strane

Automatizované vozíky od Linde v prevádzke v spoločnosti Franz Veit

S našimi automatizovanými riešeniami môžete vytvoriť efektívnejšie procesy a znížiť pracovné zaťaženie svojich pracovníkov. Rozšírite tak kapacitu na zvýšenie produktivity vašej spoločnosti. Sme tu, aby sme vás podporili na každom kroku. To je naša predstava tímového ducha!

Automatizujte svoje procesy teraz