Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Nové vozíky so spaľovacím motorom s hydrostatickým pohonom

Dokonalosť v každom detaile
Linde vozík so spaľovacím motorom H35

Novo definované štandardy odvetvia pre protizávažové vysokozdvižné vozíky: Vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky H20 – H35 a H35 – H50 od spoločnosti Linde Material Handling


Či v obchode, remeselnej výrobe alebo priemysle: Bez vysokozdvižných vozíkov sa toho veľa nepohne. Predsa len E-Commerce, digitálne riadené procesy a globálne prepojené dodávateľské reťazce neustále zvyšujú požiadavky na technológiu. Výmena poznatkov s používateľmi zo všetkých odvetví a veľkostí preto tvorila podstatu konceptu vozíka vyvinutého od úplných základov.

Vozík H35 – H50 od spoločnosti Linde Material Handling stohuje tovar vo vonkajších priestoroch
Vozík so spaľovacím motorom H20 v kameňolome
Vozík Linde prepravuje v tmavej hale so svetlom
Vozík H35 – H50 od spoločnosti Linde Material Handling stohuje palety s nápojmi vo vonkajších priestoroch
Vozík Linde jazdí medzi kotúčmi papiera
Vozík Linde stohuje plne naložené palety
Vozík H35 – H50 od Linde Material Handling prepravuje tovar v sklade
Vozík Linde pri stohovaní debien
Vozík H35 – H50 od spoločnosti Linde Material Handling stohuje tovar vo vonkajších priestoroch
Vozík so spaľovacím motorom H20 v kameňolome
Vozík Linde prepravuje v tmavej hale so svetlom
Vozík H35 – H50 od spoločnosti Linde Material Handling stohuje palety s nápojmi vo vonkajších priestoroch
Vozík Linde jazdí medzi kotúčmi papiera
Vozík Linde stohuje plne naložené palety
Vozík H35 – H50 od Linde Material Handling prepravuje tovar v sklade
Vozík Linde pri stohovaní debien

Protizávažové vysokozdvižné vozíky stelesňujú všetko, čím sa vysokozdvižné vozíky od Linde odjakživa vyznačujú – sú mimoriadne výkonné, bezpečné, jednoducho sa ovládajú, sú robustné a všestranne použiteľné. Každá z týchto vlastností sa dôsledne ďalej rozvíjala a zlepšovala. Modely dostupné ako vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky v triede nosnosti od 2 ton do 5 ton nastavujú vo svojej príslušnej triede nosnosti štandardy vývoja, ergonómie, bezpečnosti a konektivity – a poskytujú tak aj do budúcnosti optimálne odpovede na výzvy v materiálovom toku.

Prehľad nových vozíkov so spaľovacím motorom a plynových vozíkov

H20 – H35: Silné a obratné:

Vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky H20 – H35 sú robustné, výkonné a maximálne flexibilné. Prepravujú náklady s hmotnosťou medzi 2 000 kg a 3 500 kg. Vďaka svojej kompaktnosti a obratnosti sú mimoriadne vhodné na používanie v stiesnených priestoroch.

Podrobné informácie o H20 – H35 nájdete tu.

H35 – H50: Všeumelec

S hmotnosťou nákladu medzi 3 500 kg až 5 000 kg sú vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky H35 – H50 všeumelci medzi vozíkmi so spaľovacím motorom. Boli skonštruované na maximálny manipulačný výkon, sú mimoriadne vhodné na intenzívne používanie vo viaczmennej prevádzke a pri používaní vo vonkajších priestoroch odolávajú aj najtvrdším podmienkam.

Ďalšie informácie o H35 – H50 nájdete tu.

Vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky: Človek a stroj ako jednotka

Základom maximálnej produktivity je dokonalá súhra medzi vodičom a vysokozdvižným vozíkom. Vzniká tam, kde sa navzájom dopĺňajú výkonný systém pohonu, akým je hydrostatický pohon, a intuitívne ovládané riadiace prvky. Preto boli nové vozíky so spaľovacím motorom od výrobcu Linde vrátane pracoviska vodiča skonštruované kompletne s ohľadom na vodiča a jeho požiadavky. Vďaka osvedčenej koncepcii ovládania, ktorú tvorí dvojpedálové riadenie a Linde Load Control na ovládanie všetkých jazdných pohybov a pohybov zdvíhacieho stožiara, sa vysokozdvižné vozíky ovládajú jednoducho, presne a intuitívne. Inteligentné usporiadanie všetkých ovládacích prvkov sa postará o to, že vodič môže ovládať všetky riadiace prvky s minimálnym úsilím a maximálnou presnosťou. To znamená prácu takmer bez únavy počas celej zmeny.

Hydrostatický pohon

Bezúdržbový hydraulický systém nových sérií prenáša silu priemyselného motora bez straty na hnacie kolesá a hydrauliku zdvihu. Hydrostatický pohon tým umožňuje jemný štart, rýchlu zmenu smeru, citlivé zaobchádzanie s nákladom a presné manévrovanie v najužšom priestore.

Decentrálny volant

Volant je umiestnený decentrálne. Tým sa znižujú pohyby pleca ľavej ruky a predchádza opotrebovaniu kĺbov. Je praktický, ľahko sa ovláda a dá sa individuálne prispôsobiť.

Dvojpedálové riadenie

Osvedčené dvojpedálové ovládanie umožňuje ovládať vozík s mimoriadnou jemnosťou a presnosťou, pretože obe chodidlá majú vždy kontakt s pedálmi. Pravý pedál slúži na jazdu dopredu, ľavý na cúvanie. Vodič tak dostáva presné spätné hlásenie o pohyboch vysokozdvižného vozíka.

Systém Linde Load Control

So systémom Linde Load Control riadi vodič všetky podstatné funkcie stožiara vysokozdvižného vozíka. Ovládacie prvky sú umiestnené na ergonomicky tvarovanej lakťovej opierke, ktorá minimalizuje pohyby ramena a zabraňuje únave. Voliteľné doplnkové tlačidlá je možné obsadiť ďalšími funkciami.

Strešná konzola s možnosťou individualizácie

Dôležité funkcie, ako sú reflektory alebo kúrenie, sa dajú ovládať strešnou konzolou. Nachádza sa tam jedenásť tlačidiel, z ktorých deväť je obsadených funkciami osvetlenia a výstražných signalizácií. Ostatné sú voľne programovateľné.

Jednoduché nastupovanie

Nízky nastupovací schodík sa postará o to, že osoby s akoukoľvek telesnou výškou môžu pohodlne nastúpiť a vystúpiť. Protišmykový nastupovací plech a ergonomicky tvarovaná nastupovacia rukoväť ponúkajú dodatočnú stabilitu.

Maximálne komfortné sedadlo

Pre vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom H20 – H35 a H35 – H50 sme ďalej rozvinuli štandardné sedadlo vodiča, ktoré sa teraz postará o vyšší priestor nad hlavou a o pohodlnejšiu prácu. Dvanásť variantov sedadla ponúka dodatočný komfort a chráni pred poškodením zdravia následkom zlého držania tela.

Optimalizované stanovište vodiča

Stanovište vodiča zaručuje mimoriadne veľa miesta na hlavu a nohy. Hnacia náprava, riadená náprava a stožiar sú odpojené od šasi, aby chránili vodiča pred telesným zaťažením spôsobeným vibráciami.

Priestranná kabína

Veľkoryso dimenzovaná kabína poskytuje vodičovi optimálny výhľad. Vďaka veľkým skleneným plochám má pocit, že sedí vo voľnom priestore. Kúrenie a klimatizácia (obsahuje fluórované uhľovodíky) kabíny zregulujú teplotu za niekoľko minút a vytvoria príjemné pracovné prostredie.

Inovatívny koncept riadenia Linde Steer Control

Linde Steer Control je revolučný koncept riadenia vysokozdvižného vozíka. Minivolant alebo joystick nahrádzajú klasický volant a zlepšujú komfort jazdy a intuitívnu ovládateľnosť vozíka. Optimalizujú ergonomické vlastnosti vysokozdvižného vozíka a znižujú telesné zaťaženie vodiča. Pre maximálnu presnosť pri všetkých jazdných pohyboch systém Linde Steer Control automaticky prispôsobí citlivosť svojich prvkov riadenia rýchlosti vozíka.

Inovatívny koncept riadenia Linde Steer Control od Linde Material Handling s minivolantom.
Linde Steer Control s joystickom od Linde Material Handling.
Ergonomické pracovisko s Linde Steer Control od Linde Material Handling.
Inovatívny koncept riadenia Linde Steer Control od Linde Material Handling s minivolantom.
Linde Steer Control s joystickom od Linde Material Handling.
Ergonomické pracovisko s Linde Steer Control od Linde Material Handling.

Zabudovaná bezpečnosť: Vozík so spaľovacím motorom pre „Vision Zero“

Pri téme bezpečnosť sa nič nesmie nechať na náhodu. „Vision Zero“ – žiadne nehody vo vnútropodnikovej doprave – takto znie veľký cieľ. Preto sa pri vysokozdvižných vozíkoch nových sérií zdokonalilo všetko, čo podstatne znižuje riziko nehody. Premyslená konštrukcia, dokonalý výhľad a početné výstražné a asistenčné systémy zaistia na vnútornej aj vonkajšej strane vozíka optimálny pocit bezpečia. Pretože len vtedy, keď sa vodič cíti bezpečne, môže využívať svoj vozík s maximálnou produktivitou.

Pohľad z vysokozdvižného vozíka H20 – H35 od spoločnosti Linde Material Handling

Optimalizovaný na výhľad

Pri nových sériách v triede nosnosti od 2 ton do 5 ton sa šasi, kabína a stožiar optimalizovali tak, aby mal vodič vo všetkých smeroch voľný výhľad na náklad a okolie. Úzky stožiar, úzky A-stĺpik a znížený predný plech zlepšujú výhľad dopredu, úzke priečne výstuhy stropnej konštrukcie a voliteľná strecha z pancierového skla pre dobrý výhľad nahor. Kamery okolo vysokozdvižného vozíka voliteľne rozširujú prirodzené zorné pole.

Nastúpte si: Vychutnajte si 360° výhľad z vozíka.

Skonštruovaný pre bezpečnosť

Pasívna bezpečnosť vozíka so spaľovacím motorom Linde je trieda sama osebe: Bočné prahy rámovej konštrukcie sú veľmi robustné a slúžia ako ochrana v prípade prevrátenia. Nízke ťažisko vozíka a vysoko osadená riadiaca náprava znižujú nebezpečenstvo prevrátenia. Vďaka strešným naklápacím valcom a konštrukcii stožiara odolnej voči skrúteniu majú vozíky vysokú zvyškovú nosnosť a dokážu bezpečne a citlivo manipulovať s nákladom aj vo vysokých zdvihových výškach.


Bezpečná stabilita a dobrá viditeľnosť

Mnohé bezpečnostné funkcie pomáhajú zabrániť chybám pri ovládaní. Vďaka automatickej parkovacej brzde zastaví vozík bezpečne na rampách a stúpaniach a umožní vodičovi zostup bez nebezpečenstva. Všetky vysokozdvižné vozíky bez voliteľnej kabíny disponujú navyše sériovo elektronickým monitorovaním zámku bezpečnostného pásu. Vďaka tomu môže nepripútaný vodič ovládať vozík len rýchlosťou plazivého chodu. Pre lepší výhľad a doplnkovú bezpečnosť je možné vozíky H20 – H35 a H35 – H50 vybaviť aj mnohými výstražnými a svetelnými riešeniami, ako Linde LED svetelné pásy, Linde Truck Spot a Linde VertiLight.


Usilovní asistenti

Vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky nových sérií sú od výroby vybavené zariadením Linde Curve Assist. Systém prispôsobí rýchlosť jazdy vychýleniu kolies, čím znižuje nebezpečenstvo prevrátenia v zákrutách. Takisto sériový je Linde Load Assist, ktorý zisťuje zvyškovú nosnosť vysokozdvižného vozíka a tým znižuje nebezpečenstvo nehôd v dôsledku prevrátenia. Pre ešte vyššiu bezpečnosť je možné doplniť aj Linde indikátor užitočného zaťaženia a asistenčné systémy Linde Safety Pilot a Linde Safety Guard.

Vybavenie pre budúcnosť: Konektivita sa stretla s vozíkom so spaľovacím motorom

Človek pri počítači – plánovanie flotily

Dáta sú menou budúcnosti, predovšetkým v materiálovom toku moderných podnikov. Všetky výkonové parametre je preto možné analyzovať pomocou softvéru. Sériový dátový prenos umožňuje vysokozdvižný vozík jednoducho integrovať do systémov manažmentu flotily, ako je Linde connect. Vďaka tomu je používanie vysokozdvižného vozíka efektívnejšie, plánovanie údržby presnejšie a kalkulácia nákladov spoľahlivejšia.

Prehľad prevádzkových údajov

Vozík pravidelne zaznamenáva údaje, ako sú napríklad prevádzkové hodiny, a prenáša ich bezdrôtovo do softvéru manažmentu flotily. Dátová analýza poskytuje informáciu o tom, ako sa vozík používa a vyťažuje.

Bezpečný prenos

Údaje vozíka sa prenášajú prostredníctvom mobilnej siete alebo WiFi. Viacnásobné kódovanie zaručuje maximálnu ochranu dát. Na tento účel používa spoločnosť Linde najbezpečnejšiu cloudovú infraštruktúru na trhu.

Diagnostika a údržba

Digitálne chybové kódy a evidencia histórie chýb umožňujú diaľkovú diagnostiku vysokozdvižného vozíka. Aktualizácie softvéru a prídavné funkcie sa dajú v budúcnosti nainštalovať „vzduchom“. Tým sa zlepšuje výkon a funkčnosť vozíkov a vozíky sa neustále aktualizujú.

Maximálna efektívnosť: menej prestojov, viac výkonu

Vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky H20 – H35 a H35 – H50 sú najefektívnejšie protizávažové vysokozdvižné vozíky vo svojej výkonovej triede. O to sa stará na jednej strane osvedčený hydrostatický systém pohonu, ktorý spája vodiča a vozík do jednej pracujúcej jednotky. Na druhej strane aj robustná konštrukcia a dizajn umožňujúci jednoduchý servis, ktoré udržiavajú prestoje spôsobené opravou na najnižšej možnej úrovni. Táto maximálna miera efektivity sa prejavuje aj tým, že modely nových sérií predstihujú konkurenciu pri výpočte celkových nákladov.Pohon pre optimálny manipulačný výkon

Spoločnosť Linde počas desaťročí zdokonaľovala systém pohonu, ktorý umožňuje presné a citlivo ovládateľné podávanie výkonu protizávažového vysokozdvižného vozíka. Základom tejto technológie predstihujúcej konkurenciu je hydrostatický pohon.

Uzatvorený a bezúdržbový hydraulický systém prenáša silu priemyselného motora bez strát na hnacie kolesá a zdvíhaciu hydrauliku, takže je v každej pracovnej situácii k dispozícii potrebný výkon. To zaručuje manipulačný výkon pri minimálnej spotrebe paliva. Už niekoľko rokov sú vozíky so spaľovacím motorom od Linde Material Handling vozíkmi s najnižšími emisiami na trhu. Nové vozíky H20 – H35 a H35 – H50 spĺňajú emisnú normu Euro 5.


Údržba môže počkať

Výpadky spôsobené prestojmi a údržbou stoja čas, peniaze a nervy. Vďaka robustnej konštrukcii a dizajnu, ktorý umožňuje jednoduchý servis, sú prestoje pri vozíkoch so spaľovacím motorom a pri plynových vozíkoch nových sérií minimálne. Silné bočné svetlomety preto slúžia ako ochrana proti prevráteniu a zabraňujú poškodeniu v dôsledku nabehnutia. Aj nový priemyselný motor je extrémne robustný. Namiesto ozubeného remeňa bežného pri automobilových motoroch disponuje napríklad čelnými kolesami s minimálnou údržbou. Systém Engine Protection System (EPS) navyše monitoruje motor a chráni ho pred preťažením.

Na rýchlu a jednoduchú údržbu sa vďaka odoberateľnému plášťu a väčším servisným otvorom zlepšil prístup k dôležitým komponentom. Truck Health Monitoring umožňuje rozsiahle monitorovanie porúch a rýchlejšiu lokalizáciu chyby. Chybové kódy sa navyše prenášajú a umožňujú prvú diagnostiku. Servisný technik preto môže priniesť vhodné náhradné diely hneď so sebou na opravu.


Tento vysokozdvižný vozík sa oplatí

To, že nové vysokozdvižné vozíky od Linde boli skonštruované pre maximálnu efektivitu, dokazujú aj výkonové parametre vozíkov. Certifikovaný test výkonnosti potvrdil, že vozíky potrebujú na rovnaké množstvo prepravovaného nákladu menej času a súčasne spotrebujú menej paliva. Modelové prepočty dokazujú, že vozíky vykazujú najlepšie sledovanie celkových nákladov vo veciach Total Cost of Operation v priamom konkurenčnom prostredí, dokonca pri časoch chodu viac ako 20 000 prevádzkových hodín. Okrem výkonu vozíka sa pritom berú do úvahy aj náklady na údržbu a personálne náklady.

Prehľad výhod

Osvedčený koncept ovládania

Osvedčená kombinácia systému Linde Load Control a dvojpedálového ovládania tvorí základ rýchlej a presnej manipulácie vysokozdvižného vozíka s nákladom.

Ergonomické pracovisko vodiča

Stanovište vodiča vysokozdvižných vozíkov minimalizuje fyzické zaťaženie vodiča a umožňuje prácu bez únavy počas celej zmeny.

Optimalizovaný výhľad

Voľný výhľad všetkými smermi zvyšuje bezpečnosť pri manipulácii s nákladom, pričom citeľne zvyšuje produktivitu.

Robustná konštrukcia

Vozíky so spaľovacím motorom a plynové vozíky nových sérií si vyžadujú podstatne menej opráv a sú extrémne bezúdržbové. To zaručuje vysokú dostupnosť vozíka a zvýhodňuje každú jednotlivú prevádzkovú hodinu.

Konštrukcia nevyžadujúca náročnú údržbu

Ľahký prístup k dôležitým komponentom umožňuje servisnému technikovi rýchlo pracovať, a tak znížiť náklady na prehliadku.

Dokonale konfigurovateľné

Vďaka mnohým sériovým a voliteľným variantom výbavy je možné protizávažové vysokozdvižné vozíky prispôsobiť individuálnym účelom použitia a požiadavkám.

Prepojenie z výroby

Vďaka digitálnemu prepojeniu je možné jednoducho analyzovať stav a používanie vozíka so spaľovacím motorom. Tak sa dajú optimálne naplánovať potrebné údržbové práce a efektívne kalkulovať náklady.

Osvedčenie

H25 vo vápenke Rygol

Vápenka Rygol GmbH v dolnobavorskom Paintene má na vysokozdvižné vozíky skutočne vysoké požiadavky. Dlhé trasy, nerovný terén a 16-hodinové zmeny v najťažších podmienkach sú na dennom poriadku. Nový vozík so spaľovacím motorom H25 od Linde tu dokazuje svoju extratriedu. Obratnosť, optimalizovaný výhľad a maximálna ergonómia nadchnú od prvej minúty.

Pozri video

H30 v spoločnosti BOHAI TRIMET Automotive

U subdodávateľa automobilovej branže BOHAI TRIMET Automotive Holding GmbH sa nový vozík Linde H30 používa v nepretržitej prevádzke. Ako jediný vozík s otočným zariadením zásobuje celý deň tavné pece v sídle Sömmerda, a to napriek vysokým teplotám a prašnému vzduchu. V tmavých, úzkych uličkách sa optimalizovaný panoramatický výhľad a moderné svetelné riešenia postarajú o vyššiu bezpečnosť.

Pozri video

Vozík H35 vo veľkoobchode s nápojmi Heurich

Počas horúcich letných dní opúšťa logistické centrum veľkoobchodu s nápojmi Heurich GmbH až 165 000 debien s nápojmi. Na zvládnutie tohto obrovského množstva sa podnik spolieha na vysokoefektívne vysokozdvižné vozíky. A takým je práve nový vozík Linde H35. Vodičov a zodpovedné osoby si získal predovšetkým optimalizovaný panoramatický výhľad.

Pozri video

Vozík H50 u výrobcu papiera Smurfit Kappa

Najvyšší level náročnosti, to je papierenský priemysel: U výrobcu papiera Smurfit Kappa Wrexen Paper & Board pracujú protizávažové vysokozdvižné vozíky takmer nonstop pri maximálnej záťaži – deň aj noc, v horúčave aj v krutej zime. Extrémny scenár, v ktorom mohol nový výkonný dieselový vozík Linde H50 ukázať, čo dokáže, ešte pred svojím uvedením na trh.

Zistiť viac