Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Žiadne kompromisy v oblasti výkonu a udržateľnosti

Green Performance
Znižovanie nákladov na energiu a ochrana klímy bez zhoršenia výkonnosti s technológiou Green Performance od spoločnosti Linde Material Handling

V súvislosti so zmenou klímy stoja takmer všetky spoločnosti pred rovnakou výzvou: ako znížiť emisie CO2 bez straty ziskovosti a konkurencieschopnosti.

My v spoločnosti Linde Material Handling ponúkame už dnes riešenia pre logistiku pre lepší zajtrajšok. Prísľub: Zníženie spotreby energie, redukcia emisií, minimalizácia nákladov – a to pri maximálnej produktivite vašej flotily!

To je „Green Performance“ pre vás.

Spoločnosť Linde Material Handling vám ponúka riešenia na redukciu emisií CO2 bez straty ziskovosti a konkurencieschopnosti.

Červená je teraz nová zelená. Technológie od spoločnosti Linde

Z množstva projektov zákazníkov v takmer všetkých odvetviach vieme, že neexistujú hotové riešenia. Naši odborníci budú s vami spolupracovať pri hľadaní správneho prístupu k vašim individuálnym požiadavkám, či už ide o optimalizáciu existujúcich energetických systémov alebo o prechod na iné formy energie.

V spoločnosti Linde nájdete aj široké portfólio technológií vhodných pre budúcnosť, ktoré vám umožnia ekonomickú a produktívnu prevádzku a zároveň splnia naliehavé požiadavky udržateľnosti.

 • Vždy tá správna voľba
  Palivové články, lítium-iónová technológia alebo moderné olovené batérie ako možnosť pre takmer všetky skladové zariadenia a čelné elektrické vozíky
 • Všetko z jedného zdroja
  Batériové systémy a zariadenia sú optimálne prispôsobené vozíkom, čo zaručuje energetickú úsporu a vysokú dostupnosť
 • Minimalizácia emisií
  Najnovšia generácia vozíkov so spaľovacím motorom prekonáva emisné normy a okrem nafty, hnacieho a zemného plynu je povolená aj pre palivá z hydrogenovaného rastlinného oleja (HVO)
 • Elektrická energia pri každom použití
  Výkon a robustnosť bez výfukových plynov a hluku motora – elektrické modely X od spoločnosti Linde si ľahko poradia s najnáročnejšími prevádzkovými podmienkami
 • Elektrická sila bez konca
  Elektrická alternatíva aj v oblasti s ťažkými nákladmi – ťažké čelné elektrické vozíky s hmotnosťou do 18 ton s možnosťou olovených alebo lítium-iónových batérií

To najlepšie z dvoch svetov: eXtrémna sila, eXtra udržateľnosť

Mnohé spoločnosti sa spoliehajú na klasické vozíky so spaľovacím motorom vďaka ich výkonu a robustnosti. Časy sa však menia: V modeloch X sme vyvinuli čelné elektrické vozíky, ktoré spájajú nosnosť a výkonnosť našich vozíkov so spaľovacím motorom s flexibilitou a nulovými emisiami našich čelných elektrických vozíkov. Vďaka modelu X už udržateľnosť a výkonnosť nie sú v rozpore – teraz sú k dispozícii aj pre rozsah nosnosti od 3,5 do 5 ton!

Zistite viac o modeloch X
Nový rad X od spoločnosti Linde spája výkonnosť vozíka so spaľovacím motorom s flexibilitou, obratnosťou a nulovými emisiami čelného elektrického vozíka.

Lítium-iónový pohon Viac energie, viac flexibility

Už mnoho rokov vyvíjame inovatívne lítium-iónové pohony pre priemyselné vozíky. V porovnaní s olovenou verziou ponúkajú lítium-iónové batérie množstvo výhod, od vyššej energetickej hustoty až po spontánne priebežné nabíjanie.

Viac

Palivové články: Jednoducho CO2 neutrálne

Palivové články premieňajú vodík na elektrickú energiu a dodávajú energiu s nulovými emisiami pre maximálny výkon. Keďže sa dajú natankovať ako bežné vozíky so spaľovacím motorom, zaručujú vysokú flexibilitu a maximálnu dostupnosť.

Viac

Vozíky s protizávažím: Úplná voľnosť výberu

Naše nové vozíky s protizávažím ponúkajú voľný výber energie. Vďaka inovatívnej sériovej platforme môžu byť vybavené akýmkoľvek energetickým systémom, či už ide o naftu/HVO, zemný plyn, olovené batérie, lítium-iónové batérie, alebo vodík.

Viac

Elektrické vozíky na prepravu ťažkých nákladov Udržateľná sila zdvihu

Doteraz boli vozíky so spaľovacím motorom jedinou možnosťou, keď išlo naozaj do tuhého. Naše elektrické vozíky na prepravu ťažkých nákladov E100 – E180 to zmenili. Zdvíhajú až 18 ton a kombinujú silu dieselového vozíka s nulovými emisiami čelného elektrického vozíka.

Viac

DOBRÁ RADA: KROK ZA KROKOM K SPRÁVNEJ ENERGII

Spoločnosť Linde ako komplexný partner pre záležitosti týkajúce sa energie ponúka rôzne úrovne poradenstva.

Dostupnosť rôznych riešení však vyvoláva aj množstvo otázok: Ktorý energetický systém vyhovuje našim požiadavkám? Čo znamená prechod na iný zdroj energie alebo inú technológiu pre našu spoločnosť? A ako budeme čo najefektívnejšie riadiť našu spotrebu energie?

Preto prístup Green Performance prekračuje rámec vozíkov, batérií a nabíjačiek. Odborníci zo spoločnosti Linde vám pomôžu pri výbere správneho energetického systému pre vašu flotilu. Navyše vám pomôžu optimálne zosúladiť prevádzkové požiadavky, časy nabíjania a spotrebu energie, ako aj infraštruktúru pri zavedení nového riešenia.

Komplexný prístup

Zníženie nákladov na energiu a ochrana klímy bez straty výkonnosti.

Správna energia

Od nafty/HVO po vodík: Správny energetický systém pre každú potrebu.

Hĺbkové poradenstvo

Štruktúrované poradenstvo pre individuálne prispôsobený energetický systém.

Digitálne nástroje

Softvérové nástroje na riadenie nabíjania a rozpočtu na energiu.

Elektrická energia pod kontrolou: Efektívne riadenie energie

Green Performance v akcii

Bezproblémová výmena zmien na zabezpečenie čerstvého tovaru

Mnohé pekárne ponúkajú čerstvo upečené rožky už o šiestej hodine ráno. Aby to bolo možné, prísady sa často musia dodávať v noci. O to sa starajú veľkoobchody, ako je spoločnosť Gusto AG z Hohenpoldingu pri Mníchove. Na príslušný logistický výkon sa nedávno použili vychystávacie vozíky od spoločnosti Linde s lítium-iónovými batériami.

Zistiť viac

Tichý, ale silný

Vozík na prepravu ťažkých nákladov s elektrickým pohonom – môže to fungovať? Túto otázku si kládla spoločnosť Asset CRS, ktorá je popredným poskytovateľom a výrobcom automobilových zadržiavacích systémov vo Veľkej Británii. Netrvalo dlho a vozík E160 od spoločnosti Linde s lítium-iónovou batériou preukázal svoje značné výhody.

Zistiť viac

Elektrickí výkonní siláci pomáhajú pri hasení smädu

Ťažké náklady, náročná prevádzka na zmeny, rozsiahly areál – a to s čelnými elektrickými vozíkmi? V spoločnosti Mineralquellen Wüllner je to už každodenná rutina. Rodinný podnik už niekoľko rokov používa osemtonové vozíky s elektrickým pohonom od spoločnosti Linde Material Handling.

Zistiť viac

Dokonalý talent

V spoločnosti Cölner Hofbräu P. Josef Früh KG v kolínskej štvrti Feldkassel sa každodenne uvarí a naloží tisíce litrov piva Kölsch. Skutočne náročná práca pre lítium-iónové vysokozdvižné vozíky od spoločnosti Linde, ktoré v spoločnosti suverénne obstáli pri skúšobnom použití.

Zistiť viac

Medzi nabíjaním: dobíjanie

Flexibilnejší, hospodárnejší, robustnejší V manipulačnom sklade tovaru s vysokou frekvenciou prevádzky v Heilbronne zmenil koncern Fritz svoju flotilu manipulačných vozíkov z olovenej na modernú lítium-iónovú technológiu od spoločnosti Linde.

Zistiť viac

Faktor X

Aké sú tri najdôležitejšie vlastnosti vysokozdvižného vozíka s protizávažím? Pre odborníkov na logistiku zo spoločnosti Eibach Oberflächentechnik GmbH (EOT) z Lüdenscheidu v Nemecku existuje len jedna odpoveď: výkon, výkon, výkon. Pri nedávnom teste v teréne nový vozík X35 od spoločnosti Linde presvedčivo predviedol, ako dobre môže čelný elektrický vozík fungovať v náročných podmienkach nakladania.

Zistiť viac