Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35

Nová definícia obratnosti
Vozík E30 od spoločnosti Linde Material Handling v prevádzke na výrobu drôtov

Pri použití vo vnútornom priestore je okrem produktivity vysokozdvižného vozíka rozhodujúca predovšetkým jeho obratnosť. Ak obsluha dokáže ľahko manévrovať vozíkom cez úzke regálové uličky a zákruty, dosiahne vysoký manipulačný výkon a môže sa niekoľko hodín spoliehať na maximálny výkon. Nové elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 od spoločnosti Linde sa preto vyznačujú jedinečnou obratnosťou a ponúkajú maximálnu výkonnosť najmä pri používaní v skladových halách.

Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od spoločnosti Linde stohuje tovar v sklade
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od spoločnosti Linde Material Handling prepravuje tovar v sklade
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od spoločnosti Linde Material Handling prepravuje tovar v sklade
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od spoločnosti Linde stohuje tovar v sklade
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od spoločnosti Linde Material Handling prepravuje tovar v sklade
Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od spoločnosti Linde Material Handling prepravuje tovar v sklade

Charakteristickým znakom vozíka je jeho kompaktná konštrukcia a vynikajúca manévrovateľnosť. Obsluha tak môže už aj v sériových modeloch zažívať úplne nový pocit z jazdy. Každý jednotlivý detail doterajšej generácie vysokozdvižných vozíkov bol precízne analyzovaný a všetky vozíky, ktoré boli vyvinuté na základe spoločnej platformy pre protizávažové vysokozdvižné vozíky, boli optimalizované na dosiahnutie najlepšej ergonómie. Pri vývoji elektrických vysokozdvižných vozíkov sa zohľadnili niektoré konštrukčné zásady zo segmentu vysokozdvižných vozíkov so spaľovacím motorom, ktoré ponúkajú značné výhody z hľadiska ergonómie, ako je elastomérové radiálne ložisko, ktoré oddeľuje riadiacu nápravu od šasi.

Vozíky novej platformy protizávažových vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde Material Handling

Vozíky pre každú požiadavku zákazníka

Okrem elektrických vysokozdvižných modelov patria ku novej generácii protizávažových vysokozdvižných vozíkov, ktorá bola vyvinutá na technologickej platforme, aj elektrické vysokozdvižné vozíky X20 – X35 a dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky H20 – H35. Všetky tri modely znamenajú koniec doterajšieho konštrukčného delenia na vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom a elektrické vysokozdvižné vozíky a umožnia zákazníkom používať zariadenie, ktoré najlepšie vyhovuje ich požiadavkám, a to nezávisle od energetického systému a bez straty výkonnosti.

Zistite viac o platforme protizávažových vysokozdvižných vozíkov

Najsilnejší vysokozdvižný vozík do interiéru

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 sú výkonné vysokozdvižné vozíky určené do vnútorného priestoru. Smerodajným prvkom je tu prvýkrát použitý synchrónny reluktančný motor, ktorý citeľne zlepšuje výkonnosť a merateľne zvyšuje energetickú účinnosť. Navyše má používateľ možnosť vybrať si zdroj energie: olovené batérie, lítium-iónové batérie alebo palivové články. Vďaka tomu je možná hladká integrácia elektrických vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde do každého zákazníckeho konceptu. Bezdrôtový prístup k údajom o vozíku a k riadeniu vozíka umožňuje začlenenie do systémov logistiky, bezpečnosti a manažmentu flotily. Informácie o používaní a stave vozíkov sa dajú analyzovať a spracovať, aby bolo možné dosiahnuť čo najväčšiu možnú dostupnosť.

Video o nových elektrických vysokozdvižných vozíkov E20 – E35 od spoločnosti Linde Material Handling
Kombinovaná riadiaca náprava elektrického vysokozdvižného vozíka E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Optimálna manévrovateľnosť

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 disponujú dvojmotorovým predným pohonom na dosiahnutie maximálnej obratnosti. Elektromotory sú integrované do hnacej nápravy a pri úplnom natočení sa otáčajú proti smeru hodinových ručičiek. Vďaka kombinovanej riadiacej náprave sa dajú obidve zadné kolesá otočiť o takmer deväťdesiat stupňov k pozdĺžnej osi vozíka. To znamená, že elektrický vysokozdvižný vozík dokáže pri točení vytvárať dokonalý kruh.

Synchrónne reluktančné motory

Novo vyvinuté synchrónne reluktančné motory zaisťujú optimálny výkon a vyššiu energetickú účinnosť než obvyklé systémy vo všetkých výkonnostných triedach.

Energetický systém vozíka E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Výkonné energetické systémy

Lítium-iónové systémy alebo systémy palivových článkov od spoločnosti Linde zvyšujú dostupnosť a trvalú výkonnosť elektrických vysokozdvižných vozíkov aj v náročnej viaczmennej prevádzke. Jedinečné charakteristické znaky zahŕňajú vysokú celkovú bezpečnosť a optimálny súlad medzi vozíkom a energetickým systémom.

Systém vyváženia záťaže elektrických vysokozdvižných vozíkov E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Systém vyváženia záťaže

Pomocou systému vyváženia záťaže môže každý zákazník vyvinúť stratégiu nabíjania vhodnú pre jeho miestnu energetickú štruktúru. Cieľom je zabrániť drahým energetickým špičkám (systém riadenia energetickej špičky) a staticky a dynamicky obmedziť dostupný nabíjací výkon.

Jazda ako na obláčiku

Elektrický vysokozdvižný vozík E30 od spoločnosti Linde Material Handling prepravuje kotúč s drôtom

Jedným z jedinečných charakteristických znakov elektrických vysokozdvižných vozíkov E20 – E35 je ergonómia, ktorá vďaka najvyššiemu pohodliu a maximálnej prístupnosti pre používateľa umožňuje bezpečnú prácu po dobu niekoľkých hodín bez pocitu únavy. Teplota okolia zásadným spôsobom prispieva k pohodliu, a tým k produktivite vodiča. Na vyváženie vysokých a nízkych teplôt sa dajú elektrické vysokozdvižné vozíky voliteľne vybaviť kabínou s ventiláciou s klimatizáciou* s ôsmimi dýzami, pričom doteraz bola táto možnosť dostupná len vo vysokozdvižných vozíkoch so spaľovacím motorom. Komplexný koncept oddelenia pomocou elastomérového radiálneho ložiska, ktorý sa osvedčil v dieselových a plynových vysokozdvižných vozíkoch, na tlmenie nárazov na prednú nápravu znižuje fyzickú záťaž vodiča. Vodič je tak optimálne chránený pred nárazmi a vibráciami pri jazde cez prahy alebo koľajnice.

* obsahuje fluórované uhľovodíky

Pracovisko vodiča vozíka E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Pracovisko vodiča

Vďaka priestrannej kabíne vodiča novej generácie má obsluha podstatne viac miesta ako v elektrických vysokozdvižných vozíkoch predchádzajúcej konštrukčnej rady.

Optimálny výhľad v elektrickom vysokozdvižnom vozíku E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Optimálna viditeľnosť

Štíhly A-stĺpik, úzke profily stožiara a voliteľne dostupná strecha z pancierového skla zaisťujú optimálnu viditeľnosť. Vodič má vo všetkých smeroch výhľad na náklad aj okolie vysokozdvižného vozíka.

Lakťová opierka elektrického vysokozdvižného vozíka E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Lakťová opierka

Lakťová opierka dostupná vo viacerých variantoch zaisťuje optimálnu polohu ruky a ergonomické ovládanie všetkých dôležitých funkcií. Okrem osvedčeného systému Linde Load Control sú ďalšie ovládacie prvky umiestnené v lakťovej opierke a dajú sa flexibilne konfigurovať.

Komfortné varianty sedadiel od spoločnosti Linde

Varianty sedadla

Veľký výber sedadiel vybavených napríklad vzduchovým odpružením, bedrovou opierkou, vyhrievaním alebo ventiláciou sedadla ponúka dodatočný komfort a ochranu pred poškodením chrbtice.

Displej

Sériový 3,5-palcový displej poskytuje vodičovi prehľad všetkých dôležitých informácií, napríklad ukazovateľ zásoby paliva, výstražné svetlá a motohodiny. Voliteľný 7-palcový displej zobrazuje napríklad snímky z dodatočných kamerových systémov.

Klimatizácia vysokozdvižného vozíka E20 – E35 od spoločnosti Linde

Kabína s klimatizáciou*

Vysoké a nízke teploty majú vplyv na pohodlie vodiča, a tým na jeho produktivitu. Silný chladiaci a vykurovací výkon voliteľnej kabíny s klimatizáciou s ventilačným systémom s ôsmimi dýzami (tri dýzy smerujú k vodičovi, dve do priestoru na nohy a tri dýzy proti roseniu skla na predné sklo) zaisťuje príjemnú pracovnú klímu.

* obsahuje fluórované uhľovodíky

Mechanické oddelenie stožiara, hnacej a riadiacej nápravy

Mechanické oddelenie stožiara, hnacej a riadiacej nápravy

Vďaka oddeleniu šasi od riadiacej nápravy a stožiara sa nárazy vznikajúce v dôsledku nerovných povrchov prenášajú na vodiča v podstatne nižšej miere.

Elastomérové radiálne ložisko elektrického vysokozdvižného vozíka E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Elastomérové radiálne ložisko

Použitie elastomérového radiálneho ložiska na tlmenie nárazov na prednú nápravu prispieva k tomu, že vodič je chránený pri prejazde prahov, koľajníc alebo nerovných povrchov.

Elektronické tlmenie koncových polôh elektrického vysokozdvižného vozíka E30 od spoločnosti Linde Material Handling

Elektronické tlmenie koncových polôh stožiara

S cieľom zabrániť prenosu nárazov a vibrácií na vodiča sú koncové polohy stožiara elektronicky tlmené pri zdvíhaní a spúšťaní vidlíc, čím sa znižuje aj opotrebenie komponentov stožiara.

Bezpečnosť na najvyššej úrovni

Elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 určujú nové normy týkajúce sa bezpečnosti. Jedným z najdôležitejších bezpečnostných prvkov je dobrý výhľad vodiča na náklad a okolie. Nízky, rozmerný nástupný schodík chráni pred zraneniami pri nastupovaní a vystupovaní. Automatická parkovacia brzda zabráni tomu, aby sa vysokozdvižný vozík neúmyselne pohol, čím sa znižuje riziko nehody. Nízke ťažisko vozíka zaisťuje bezpečnosť proti prevráteniu v zákrutách. Sériový systém Linde Curve Assist dodatočne zníži rýchlosť, čo rovnako chráni pred úrazmi. Hore osadené naklápacie valce v kombinácii s konštrukciou stožiara odolnou proti krúteniu zaisťujú vysokú zvyškovú nosnosť a bezpečnú manipuláciu s nákladom vo veľkých výškach zdvihu. Systém Linde Load Assist zistí zvyškovú nosnosť pomocou tlakových snímačov a ukazovateľov výšky zdvihu a zníži riziko prevrátenia spomalením funkcie zdvihu a spustenia v hraničnej oblasti.

Dokonale prepojený tímový hráč

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 sú vďaka svojmu rozsiahlemu systému snímačov dokonale konfigurované na zaznamenanie a prenos údajov a z výroby sú kompletne pripravené na prepojenie. Vďaka tomu sú ideálne na integráciu do nadradených systémov manažmentu flotily, ako je connect, a do digitálnych intralogistických procesov. Údaje o vozíku sa dajú prenášať a analyzovať prostredníctvom bezpečného bezdrôtového spojenia, napríklad na účely predpokladaného plánovania použitia, údržby alebo diaľkovej diagnostiky. Tieto možnosti zaisťujú vyššiu dostupnosť vozíkov. Umožňujú tiež načítanie aktualizácií a nových funkcií v čo najkratšom čase. Prostredníctvom systému GPS sa dajú vozíky lokalizovať a odoslať do najbližšieho miesta použitia.

Elektrické vysokozdvižné vozíky od spoločnosti Linde Material Handling sú sériovo vybavené jednotkou na prenos údajov.

Otvorené zlepšeniam

Elektrické vysokozdvižné vozíky sú sériovo vybavené jednotkou na prenos údajov, ktorá je cez zbernicu CAN spojená s riadením vozíka a prenáša údaje o vozíku cez WLAN Bluetooth alebo 4G na vlastný server alebo do cloudu. Sú pritom zaručené najprísnejšie normy o ochrane údajov. Počas prevádzky sa môžu údaje o používaní, ako sú motohodiny, prenášať do systému. Individuálne konfigurovateľné reporty, prístrojové panely a analýzy predstavujú potenciál použitia, vyťaženia a zlepšenia. Opotrebenie a poškodenia sa dajú zistiť skôr, než sa objavia poruchy, ktoré si vyžadujú nákladnú opravu. Vďaka tomu je neustále zaistená vysoká dostupnosť vozíkov.

Servis podľa konštrukcie

Nové elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 sú od základov skonštruované tak, že vďaka jednoduchej údržbe zaručujú maximálnu dostupnosť. Všetky konštrukčné skupiny a komponenty sú optimalizované na minimálne opotrebenie s cieľom udržať výrazne nižšie náklady na údržbu počas celého obdobia používania ako pri porovnateľných vozíkoch. Diely určené na údržbu sú navyše ľahko dostupné a dajú sa jednoducho vymeniť. Ak sú potrebné opravy, dajú sa dôležité komponenty, ako je stožiar alebo pohon, rýchlo demontovať a vymeniť. Konektivita umožňuje optimálne servisné procesy na základe bezdrôtového prenosu a analýzy údajov o vozíku, čím sa zabráni zbytočným prestojom. Textové správy na displeji sprevádzajú vodiča jednoduchými procesmi údržby, a preto nie je nutné volať servisného technika. Takisto možnosti diaľkovej diagnostiky a aktualizácií firmvéru šetria čas a náklady na servis.

Servisný technik kontroluje elektrický vysokozdvižný vozík od spoločnosti Linde

Voľný výber zdroja energie

Udržateľnosť celej flotily vozíkov zohráva ústrednú úlohu pre čoraz väčší počet podnikov. Spoločnosť Linde je so svojimi elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi o krok ďalej a umožňuje používateľom, aby si vybrali zdroj energie z olovených alebo lítium-iónových batérií. Voliteľne je možné vozíky vybaviť palivovými článkami. Vďaka tomu sa dajú nové elektrické vysokozdvižné vozíky dokonale začleniť do systému energetického riadenia zákazníka, čo im umožní dosiahnuť maximálnu energetickú účinnosť. Pri používaní udržateľne vyrábanej primárnej energie je prevádzka úplne bez emisií CO2.

Jedna platforma – najlepšia voľba pre každé použitie

Kráľ elektrických vysokozdvižných vozíkov

S vysokozdvižnými vozíkmi X20 – X35 spája spoločnosť Linde to najlepšie z dvoch svetov a prvýkrát ponúka elektrické vozíky, ktoré absolútne rovnocenne nahradia vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom aj pri najnáročnejších použitiach. Navyše poskytujú charakteristické výhody elektrického vysokozdvižného vozíka – dynamiku, flexibilitu a nulové emisie.

Zistiť viac

Presne ten správny vysokozdvižný vozík

Nová generácia protizávažových vozíkov od spoločnosti Linde Material Handling znamená koniec konštrukčného delenia na vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom a elektrické vysokozdvižné vozíky. Vďaka tomu je spoločnosť Linde jediným výrobcom, ktorý kombinuje všetky druhy pohonu a energetické systémy na jednej platforme, a tým ponúka rad elektrických vysokozdvižných vozíkov, ktoré dokážu nahradiť vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom bez straty výkonu alebo odolnosti.

Zistiť viac

Pre optimálny výhľad a bezpečnosť

Vozíky H20 – H35, ktoré sú dostupné ako dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky, sú optimálnym riešením požiadaviek moderného materiálového toku a majú všetky vlastnosti, ktorými sa vyznačoval vysokozdvižný vozík od spoločnosti Linde – rozšírené zorné pole pre vodiča a optimálnu ochranu ľudí, vozíkov a prostredia.

Zistiť viac

Prehľad výhod

Maximálny výkon

Vďaka novým synchrónnym reluktančným motorom sú elektrické vysokozdvižné vozíky E20 – E35 najvýkonnejšími vozíkmi, a to najmä vo vnútornom priestore.

Vynikajúca ergonómia

Komplexný koncept oddelenia pomocou dodatočného elastomérového radiálneho ložiska účinne chráni vodiča pred nárazmi a vibráciami.

Voľný výhľad v každom smere

Štíhly A-stĺpik, úzke profily stožiara a voliteľne dostupná strecha z pancierového skla zaisťujú optimálnu viditeľnosť.

Sieťové prepojenie ako štandard

Vďaka svojej rozsiahlej konektivite sa dajú vysokozdvižné vozíky zapojiť do systémov manažmentu flotily a digitálnych procesov.

Konštrukcia nevyžadujúca náročnú údržbu

Jednoduchý prístup k dôležitým komponentom a rýchla výmena dôležitých konštrukčných skupín zvyšujú dostupnosť vozíkov.