Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.
BR011_K_00000

Nový K vozík

Efektívna kombinácia pre sklad s vysokými regálmi


V dôsledku veľkého dopytu po online zásielkách sa zvyšuje aj potreba veľkých skladovacích plôch. Súčasne v okolí veľkých miest stúpajú ceny za nehnuteľnosti. Riešením sú extrémne zhustené vysokoregálové sklady, ktoré optimálne využívajú skladovú plochu. Tým sa menia požiadavky na vozíky do úzkych uličiek, pri ktorých sa v súčasnosti požadujú výšky zdvihu do 17 metrov. Logistika pre e-commerce súčasne vyžaduje vysokú výkonnosť pri optimálnych dobách skladovania.

Nový variant kombinovaného vozíka K od spoločnosti Linde Material Handling umožňuje vysoký manipulačný výkon pri vychystávacích aj manipulačných procesoch vo vysokoregálových skladoch. Na tento účel bola manipulácia, konštrukcia a vybavenie optimálne prispôsobené podmienkam vo vysokoregálových skladoch a ergonomickým požiadavkám vodičov vozíka. Optimalizované komponenty, vylepšené systémy a vyšší výkon robia z nového vozíka K vysokoefektívny vozík do úzkych uličiek určený na vychystávacie a manipulačné procesy.

Vychytávky

pre optimálnu manipuláciu

Vo vysokoregálovom sklade záleží na efektívnej manipulácii a maximálnej bezpečnosti. Nový variant vozíka do úzkych uličiek K disponuje asistenčnými a bezpečnostnými systémami, ktoré vodičovi poskytujú podporu pri bezpečnom a rýchlom vyskladňovaní a uskladňovaní vo veľkých výškach zdvihu. Optimalizované zdvíhacie a jazdné pohyby a vylepšený stožiar navyše zaisťujú vyššiu produktivitu a energetickú efektívnosť. Tu sú podrobne uvedené vychytávky.

Rýchlo a presne vo veľkých výškach zdvihu vďaka systému „Dynamic Reach Control“

Systém „Dynamic Reach Control“ je rozšírenie troch variantov asistenčného systému „Linde System Control“, ktorý znižuje bočné výkyvy vo veľkých výškach zdvihu. Tieto výkyvy sťažujú bezpečné a presné uskladnenie a vyskladnenie a spomaľujú proces manipulácie. Pomocou systému „Dynamic Reach Control“ dokážu vodiči umiestňovať náklad rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie ako doteraz. Zreteľne to poznať aj v produktivite: so systémom „Dynamic Reach Control“ sa zvyšuje o ca 20 percent v porovnaní s použitím systému „Linde System Control“ v štandardnom variante.

Obmedzenie posunu nastáva v závislosti od výšky zdvihu a hmotnosti nákladu, ako aj od bočného pohybu stožiara pri vyskladňovaní a uskladňovaní. Systém sa tým postará o hladký a presný pohyb stožiara v smere regálu. Týmto spôsobom pomáha systém „Dynamic Reach Control“ aj zabrániť takzvanému komínovému efektu, t. j. prehýbaniu stožiara vo vysokých výškach zdvihu. Ohnutím sa vidlice dajú ľahko vysunúť, čo oproti nízkym regálovým výškam vedie k rôznej hĺbke uskladnenia. Systém „Dynamic Reach Control“ zabraňuje tomuto neželanému efektu.


Vďaka optimalizovanému ovládaciemu panelu je všetko na dohľad

Ovládací panel nového vozíka K disponuje kvalitným farebným displejom. Vodiči tak majú kedykoľvek k dispozícii prehľad všetkých relevantných informácií od rýchlosti vozíka a výšky zdvihu cez natočenie kolesa až po časový údaj. Bezprostredné zobrazenie hlavných pracovných parametrov umožňuje bezpečnú a efektívnu manipuláciu.

Celá ergonómia ovládacieho panela bola optimalizovaná takým spôsobom, aby sa ruky vždy nachádzali v prirodzenej polohe. Odstupy ovládacích prvkov sú presne dimenzované na prácu bez pocitu únavy. Na zaistenie individuálneho pohodlia pri ovládaní v stoji alebo v sede je výška a uhol panela, ako aj sklon ramena panela nastaviteľný jednoručnou rukoväťou.


Rýchla manipulácia prostredníctvom paralelného používania hlavného a prídavného zdvihu

Pomocou nového vozíka K sa náklad umiestni výrazne rýchlejšie na vhodné skladové miesto. Zároveň je možné súčasné zdvíhanie alebo spúšťanie hlavného a prídavného zdvihu. Vodiči tak napríklad môžu jediným krokom obsluhovať veľmi vysoké alebo veľmi nízke regálové police. Doteraz museli vodiči často najprv ovládať hlavný zdvih a následne prídavný zdvih. Vidlice sa dajú prostredníctvom paralelného riadenia podstatne rýchlejšie polohovať a veľmi ľahko ovládať v individuálnej pohodlnej výške.


Väčšie výšky zdvihu vďaka vylepšenej stabilite stožiara

Výška zdvihu nového vozíka K dosahuje až 18 metrov. Aby bolo možné dosiahnuť túto novú maximálnu výšku, konštruktéri spoločnosti Linde zvýšili stabilitu stožiara tohto vozíka do úzkych uličiek. Vďaka vozíku K sú podniky najlepšie vyzbrojené na trend stále väčších výšok zdvihu.


Optimálny výhľad na náklad a okolie

Čelné sklo nového vozíka K je o 80 mm väčšie ako pri jeho predchádzajúcich modeloch. To znamená o 20 percent väčší výhľad na vidlice, a tým viac bezpečnosti pri manipulácii a menej nehôd. Vďaka vylepšenému výhľadu nemusia vodiči v kabíne vykonávať veľa pohybov, aby videli náklad, a môžu tak pracovať bez pocitu únavy.

Zrkadlový modul vozíka K je v prípade potreby dostupný s prídavnými funkciami. Zrkadlá pomáhajú pri cúvaní a pri vjazde do uličiek. LED pracovné osvetlenie zlepšuje výhľad na policu regála.


Výkonný a energeticky úsporný

Nový vozík K nie je len o 5 percent výkonnejší ako jeho predchodca, ale súčasne spotrebuje v priemere o ca 25 percent menej energie. Tento špičkový výkon umožňuje optimalizovaný hydraulický systém, lepšie rozdelenie hmotnosti, nový pohon výkyvného posunu a čerpadlá riadené otáčkami s inteligentným regulačným systémom. Vylepšený výkon umožňuje vyššiu jazdnú a zdvíhaciu rýchlosť, a tým efektívnejšiu manipuláciu vo vysokoregálovom sklade.


Zvýšená bezpečnosť vďaka systému núdzovému alarmu.

Systém núdzovej výstrahy rozpozná netypické jazdné vlastnosti a na základe toho vyhodnotí potenciálnu núdzovú situáciu pre vodiča. Na zabránenie možným nehodám systém varuje akustickým a optickým signálom pred nebezpečnou situáciou. Umožňujú to rôzne snímače okrem iného na ovládacom paneli, na boku vozíka a na bezpečnostnom spínači.

Neotrasiteľný aj na nerovných podlahách

Vozík K je vybavený rôznymi inteligentnými asistenčnými a bezpečnostnými systémami, ktoré pomáhajú vodičovi manipulovať s tovarom rýchlo a jednoducho. Systém Active Stability Control dopĺňa tieto systémy a zvyšuje efektívnosť K vozíka. Systém rozpozná nerovnosti medzi ľavou a pravou jazdnou stopou a automaticky vyrovná nárazy a otrasy. Vďaka tomu vozík dosahuje maximálny manipulačný výkon aj na podlahách, ktoré nie sú optimálne.Modularita

pre všetky požiadavky

Nový vozík K je jedinečný vozík do úzkych uličiek na trhu, ktorý ponúka kompletnú modularitu. Z tohto dôvodu nie sú k dispozícii žiadne modelové varianty, ale je zaistená maximálna flexibilita pri konfigurácii. Celkove je možných 10miliónov rôznych kombinácií vybavenia. Vďaka rozmanitosti komponentov vybavenia môžu podniky presne a na mieste prispôsobiť vozík K logistickým požiadavkám a priestorovým podmienkam. K najrelevantnejším možnostiam na výber patria okrem iného tieto komponenty:

Zväčšený pohľad na vozík do úzkych uličiek K, ktorý zobrazuje všetky možné moduly.

Modulárny systém vozíka K umožňuje 10 miliónov variantov vozíka

Stožiar

Vozík K je k dispozícii v 64 rôznych výškach a vyhotoveniach stožiara. Používatelia si tak na základe výšky regálov môžu zvoliť potrebnú pracovnú výšku a napríklad s pomocou do seba zasunutého stožiara Triplex vytvoriť nízke výšky prejazdu napriek veľkým výškam zdvihu.

Motor a batérie

K vozík disponuje rôznymi výkonmi motora a batérie na zaistenie vyšších jazdných a zdvíhacích rýchlostí a intenzívnej manipulácie s nákladom s vysokým výkonom.

Šasi

Pri používaní vo vysokoregálovom sklade treba vozíky do úzkych uličiek optimálne prispôsobiť šírke uličky. Vozík K preto umožňuje podnikom vybrať si vhodné šasi z piatich rôznych šírok šasi.

Kabína

Kabína K vozíka sa dá prispôsobiť v závislosti od oblasti použitia a pracovného prostredia. Napríklad môže mať výbavu do hál so silným prievanom alebo na použitie v mraziarňach s úplne uzavretou a vykurovanou kabínou. Nový variant K vozíka ponúka už hĺbku kabíny väčšiu o 50mm, a tým aj viac priestoru na pohyb. Pri voliteľnej komfortnej kabíne je dodatočná hĺbka dokonca 100mm.

Ovládacie koncepty

Vozík K je voliteľne dostupný so štandardným ovládacím panelom alebo s rozdeleným ovládacím panelom. Rozdelený ovládací panel, pri ktorom sú ovládacie prvky rozdelené vľavo a vpravo v lakťovej opierke, uľahčuje vodičom prácu pri intenzívnej manipulácii s nákladom s častým uskladňovaním a vyskladňovaním. Ovládacie prvky sú priamo dosiahnuteľné bez zbytočných pohybov.

Produktové video