Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Reťaze stožiara pre VZV

Pevne spojené
Reťaz stožiara vysokozdvižného vozíka s meniteľným dosahom od spoločnosti Linde

Reťaze stožiara sú najviac namáhané diely vysokozdvižného vozíka. To, ako dlho bude možné reťaz používať, závisí od kvality použitých materiálov a od konštrukcie článkov reťaze. Inžinieri spoločnosti Linde oba tieto prvky optimalizovali. Originálne reťaze stožiara od spoločnosti Linde majú preto mimoriadne vysokú zaťažiteľnosť, sú odolné proti opotrebeniu a veľmi bezpečné.

Výhody reťazí stožiara v kvalite Linde

Vysokokvalitné materiály pri konštrukcii a mazaní

Pri výrobe reťazí stožiara od spoločnosti Linde sa používajú vysokokvalitné materiály, ktoré odolajú silnému zaťaženiu. Pomocou takzvaného ponorného mazania dochádza pred prvým použitím k rovnomernému mazaniu povrchu reťaze aj všetkých miest medzi jednotlivými spojkami a čapmi,

Optimalizovaná konštrukcia

Konštruktéri spoločnosti Linde optimalizovali zladenie jednotlivých komponentov reťaze. Vďaka tomu fungujú koncové články, ukotvenie reťaze a držiak reťaze v ideálnej súhre. Pomocou rozšírených skúšok – podľa požiadaviek normy ISO 3691-1 – sa okrem iného zaistí veľmi vysoká pevnosť reťazí. Medzi ne patrí dynamická skúška s „priehybom reťaze pri zaťažení“. Touto skúškou sa dá zistiť a optimalizovať pevnosť a opotrebenie za reálnych podmienok. Vďaka dynamicky optimalizovanej geometrii článkov reťaze pracujú navyše reťaze nehlučne, a šetria tak sluch vodičov.