Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Nová generácia elektrických vysokozdvižných vozíkov Linde s nosnosťou od 3,5 do 5,0 ton

2. 5. 2023

Viac výkonu, pohodlia a udržateľnosti aj v prípade výkonných elektrických vysokozdvižných vozíkov.

Spoločnosť Linde Material Handling (MH), špecialista na intralogistiku, určuje už dva roky nové štandardy pre výkonné, robustné a potenciálne CO2 neutrálne elektrické vysokozdvižné vozíky. Navyše, elektrické vozíky sú dnes svojím výkonom rovnocenné s priemyselnými vozíkmi so spaľovacími motormi. Inovatívne modely X a E výrobcu Linde sú v tomto smere skvelou ukážkou. Tieto vozíky sú teraz k dispozícii v rozsahu nosnosti od 3,5 do 5 ton. Sú vhodné aj pre tie najnáročnejšie podmienky v papierenskom, drevárskom, nápojovom a chemickom priemysle, dajú sa presne nakonfigurovať podľa individuálnych požiadaviek zákazníka a ponúkajú najvyššie štandardy z hľadiska ergonómie a bezpečnosti, čím umožňujú ďalšie zlepšenie produktivity. Oba modely sú k dispozícii na okamžité objednanie.

"Elektrické vozíky Linde spájajú výkon a silu hydrostatov s dynamikou, flexibilitou a nulovými emisiami - to je jedinečná kombinácia z dielne Linde," uvádza Björn Walter, senior produktový manažér pre protizávažia. "Našim zákazníkom tak vieme ponúknuť skvelú kombináciu výkonu a udržateľnosti," dodáva Björn.

E a C - to najlepšie z dvoch svetov

S novými modelmi Linde X35 - X50 možno teraz s elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi premiestňovať aj mimoriadne ťažké bremená s hmotnosťou 3,5 až 5 ton v tých najnáročnejších podmienkach. "Vyššia hmotnostná trieda je ďalším významným míľnikom pre našich zákazníkov, pretože to znamená, že vozíky sú schopné zvládnuť intenzívne stúpania aj napriek veľkému zaťaženiu vidlíc a nepretržite dosahovať zdvíhacie výkony na hranici zaťaženia. Okrem toho sú vozíky odolné aj voči extrémnemu množstvu prachu a nečistôt, pretože všetky jednotky sú zapuzdrené tak, aby boli vodotesné a prachotesné," uvádza výhody senior produktový manažér. Tento vysoký výkon sa dosahuje vďaka novej generácii motorov a koncepcii vozíkov, ktorá bola upravená od základov. Nové vozíky sú vybavené vysoko výkonnými synchrónnymi reluktančnými motormi; v modeloch X sú navyše vybavené permanentnými magnetmi. V spojení s účinným a robustným systémom tepelného manažmentu výkonových modulov inštalovaných na hnacej náprave sa účinnosť a energetická výkonnosť motorov zvýšila až o päť percent. Tento systém tiež zaručuje, že spomínaný výkon bude k dispozícii aj pri tých najnáročnejších úlohách, ktoré sa vyskytujú vo viaczmennej prevádzke. Lítiovo-iónové systémy vyvinuté spoločnosťou Linde MH sa aj tu presadia svojou vysokou úrovňou celkovej bezpečnosti, odolnosťou voči nárazom a účinným utesnením proti nečistotám a vlhkosti. Zatiaľ čo modely X sú vhodné na použitie na nerovnom teréne vo vonkajších priestoroch, klasické modely E sú špeciálne zamerané na použitie v interiéri. Sú kompaktné a manévrovateľné, predstavujú ideálne vozíky do stiesnených priestorov a zabezpečujú vysokú manipulačnú kapacitu. Dvojmotorový pohon predných kolies zároveň ponúka vynikajúcu trakciu a vysokú obratnosť. Okrem toho majú nové modely namiesto predchádzajúcej výkyvnej nápravy riadiacu nápravu Combi, ktorá umožňuje úplné otáčanie riadiacich kolies v kruhovom pohybe.

Bezpečnosť a ergonómia na palube

Konštrukcia pracoviska vodiča tiež zahŕňa mnohé konštrukčné zásady, prevzaté z verzie so spaľovacími motormi. Modely X aj E ponúkajú vodičovi výrazne viac priestoru a lepší výhľad na náklad a okolie. Elektronické asistenčné systémy rozširujú prirodzené zorné pole a informujú, varujú alebo v prípade potreby zasahujú tak, aby chránili osoby, vozidlá, tovar a okolie. Ďalšie rozhodujúce zlepšenie komfortu jazdy zabezpečuje rozsiahle oddelenie pracoviska vodiča od pohonnej jednotky a stožiara. Na tlmenie nárazov pri jazde cez podvaly, vodiace koľajnice alebo nerovný terén sú oba modely vybavené elastomérovými prstencovými ložisk na prednej náprave. To výrazne znižuje zaťaženie vodiča. V neposlednom rade sú teraz veľkokapacitné modely voliteľne k dispozícii aj s riadiacou jednotkou Linde Steer Control (LSC). V tejto verzii sú stĺpik riadenia a volant odstránené; namiesto toho je do ľavej lakťovej opierky integrovaný mini volant alebo joystick, čo ešte viac znižuje záťaž vodiča pri riadení vozíka .

Digitalizácia zabezpečuje budúcu životaschopnosť a zlepšenie služieb

Vysokozdvižné vozíky platformy 12XX sú prvými vozíkmi od spoločnosti Linde MH, ktoré sú digitalizované a pripojené priamo z výroby. Sú štandardne vybavené integrovanou jednotkou na prenos údajov, ktorá umožňuje prenos relevantných údajov o vozíku do interného IT zákazníka alebo na zabezpečený centrálny cloudový server prostredníctvom WLAN alebo mobilnej siete. Údaje sa môžu spracovať v rôznych aplikáciách, ako je systém správy vozového parku "Linde connect" alebo servisný systém "Linde Truck Health Management". Údaje tvoria základ pre lepšie nasadenie vozíka, prediktívnu údržbu a diaľkovú diagnostiku a prispievajú k vyššej dostupnosti a produktivite vozíka. Okrem toho je možné "vzduchom" inštalovať aktualizácie softvéru a aktivovať nové funkcie connect a funkcie vozíka, čím sa zabezpečí, že vozíky zostanú technicky aktuálne počas celého svojho životného cyklu.

elektrické vysokozdvižné vozíky Linde X35 - X50

V extrémnych podmienkach sa nové elektrické vysokozdvižné vozíky Linde X35 - X50 cítia ako doma. Vďaka zapuzdreným pohonným jednotkám sú tieto vysoko výkonné vozíky vysoko odolné voči prenikaniu vody, nečistôt a prachu.

Linde X

Elektrické vysokozdvižné vozíky, ktoré sa vyrovnajú svojim kolegom so spaľovacím pohonom: teraz sú modely Linde X orientované na budúcnosť dostupné aj v rozsahu nosnosti 3,5 až 5 ton.

Elektrické vysokozdvižné vozíky, ktoré spájajú výkonové charakteristiky

Elektrické vysokozdvižné vozíky, ktoré spájajú výkonové charakteristiky a silu hydrostatov s dynamikou, flexibilitou a nulovými emisiami vozíkov poháňaných batériami - to je exkluzívne riešenie spoločnosti Linde Material Handling.