Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Medzinárodný tréning Safety Guard Competitor privítal na Slovensku špecialistov z 10 krajín.

19. 10. 2022

Možnosť vyskúšať si najmodernejšie bezpečnostné a asistenčné systémy naživo a podeliť sa o skúsenosti z praxe – to všetko bolo súčasťou medzinárodného tréningu Safety Guard Competitors, ktoré sa uskutočnilo 12. - 14. septembra 2022 v Linde MH školiacom centre v Trnave.

Safety Guard Competitors tento rok privítal 25 servisných a bezpečnostných špecialistov a kolegov z 10 krajín. Tento 3-dňový intenzívny tréning bol zároveň výbornou príležitosťou zdieľať cenné skúsenosti s ďalšími kolegami z branže. Hlavným organizátorom medzinárodného tréningu bol slovenský tím Linde MH na čele s Róbertom Matejovičom, ktorý v spoločností pôsobí na pozícii Health & Safety Manager.

Zámerom stretnutia bolo predstaviť najmodernejšie asistenčné systémy a bezpečnostné prvky Linde Safety Guard, ktoré sú súčasťou modernej intralogistiky. Svojou vysokou technologickou úrovňou konkurujú vybaveniu špičkových áut či bezpečnosti v leteckej doprave.

Bezpečnostné riešenie Linde Safety Guard vzniklo v spolupráci so startupom Comnovo. Vozíky s vybavením dokážu včas identifikovať osoby a zóny s presnosťou na 10 cm, automaticky znížiť rýchlosť či zastaviť a identifikovať potenciálne prekážky aj cez steny a regály.

Súčasťou tréningu boli aj praktické ukážky v teréne. Experti si tak mohli vyskúšať bezpečnostné a asistenčné prvky priamo v podmienkach a prostredí logistického centra.

Na testovacie jazdy bolo k dispozícii 6 modelov vysokozdvižných elektrických vozíkov E16-386 vybavených bezpečnostnými prvkami včasného varovania. Tieto modely sú vlajkovou loďou Linde MH a vďaka svojmu špičkovému technologickému vybaveniu, dlhej životnosti a kvalite materiálov patria k najúspešnejším a modelom svojho druhu na svete.

Ďakujeme všetkým účastníkom a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Safety Guard Competition