Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

LogiMAT 2023: Spoločnosť Linde Material Handling sa zameriava na "Green Performance“

25. 1. 2023

Aschaffenburg, 25. januára 2023 - Návrhy, odporúčania a riešenia pre nové investície - to všetko nájdu návštevníci veľtrhu LogiMAT na celkovo troch výstavných plochách spoločnosti Linde Material Handling. Pod heslom "Green Performance" sa tento rok zameriava na témy energie a udržateľnosti. Ďalšími témami sú automatizácia, pohoda vodiča a množstvo nových vozidiel.

Linde Material Handling predstaví v termíne od 25. do 27. apríla 2023 v stuttgartskom EXPO centre na ploche 552 m² v hale 10 (stánky B21 a B17) svoju širokú ponuku vozíkov, aplikácií, poradenstva a služieb. Okrem toho bude medzi halami 8 a 10 k dispozícii priestranná vonkajšia plocha s ukážkami vozíkov, kde budú mať návštevníci možnosť vyskúšať si vybrané vysokozdvižné vozíky a zariadenia skladovej techniky. Linde Material Handling tiež predstaví širokú škálu dostupných typov pohonov v tretej časti Rothausparku, ktorá spája dve haly výstaviska. Pod heslom "Správna energia" si spoločnosť Linde Material Handling ponúka najvhodnejší typ pohonu alebo batérie, ktoré sú konfigurované pre konkrétnu prevádzkové potreby.

"Riešenia s priemyselnými vozíkmi od Linde Material Handling predstavujú špičkový výkon pri manipulácii s tovarom," zdôrazňuje Stefan Prokosch, senior viceprezident v Linde Material Handling. "Vďaka inovatívnym technológiám a viacerým vylepšeniam prinášame vyššiu produktivitu pre našich zákazníkov." Jedným z príkladov sú návrhy na optimalizáciu spotreby energie, vďaka ktorým priemyselné a logistické podniky nielen zlepšujú svoju klimatickú stopu, ale zároveň majú pod kontrolou náklady na energiu. "Týmto spôsobom spájame výkon, udržateľnosť a energetickú hospodárnosť, a tým zabezpečujeme konkurencieschopnosť našich zákazníkov," zdôrazňuje Prokosch. V Stuttgarte sa prvý krát predstaví aj inteligentná softvérová aplikácia Linde connect:charger, ktorá sprehľadňuje spotrebu energie nabíjačiek a riadi ich výkon tak, aby sa predchádzalo nákladným energetickým špičkám. Pomocou ďalšej aplikácie, Linde Energy Manager, možno tento princíp rozšíriť a aktívne plánovať energetické požiadavky pre celú spoločnosť. "To sa oplatí najmä vtedy, ak si podnik vyrába vlastnú energiu (napr. pomocou fotovoltaického systému) a je ochotný pôsobiť na trhu s energiou," vysvetľuje Stefan Prokosch.

Nový rad elektrických vozíkov Linde X35 až X50 bude predstavený na veľtrhu LogiMAT ako ďalší vynikajúci príklad "ekologického výkonu". Tieto modely sú ergonomické, výkonné a rovnako vhodné na použitie v exteriéri ako spaľovacie vozíky. Spájajú v sebe ekologické výhody elektrického pohonu a sú potenciálne neutrálne z hľadiska emisií CO2. "Linde Material Handling je tak v súčasnosti lídrom na trhu v oblasti efektívnych vozíkov s elektrickým či spaľovacím motorom ," zdôrazňuje Prokosch.

Rôzne tematické časti v hlavnom výstavnom stánku v hale 10 poskytujú prostredie pre ďalšie inovácie, ktoré budú mať na veľtrhu premiéru. Najvýznamnejšou novinkou v oblasti skladovania a vychystávania je nový modulárny vertikálny vychystávač Linde V so zdvíhacou plošinou, rýchlosťou pohybu až 13 km/h a výškou uchopenia až 14,5 metra. Je navrhnutý pre maximálny výkon. Na výber sú rôzne užitočné zaťaženia, konštrukcie kabín, asistenčné systémy, varianty stožiarov a veľkosti batérií. V novom modeli Linde V je najvyššou prioritou predovšetkým bezpečnosť a ergonómia. Napríklad ovládací panel V modulu môže byť podľa potreby namontovaný na strane stožiara, na strane zaťaženia alebo na oboch stranách. Novo navrhnutý podvozok a vylepšené ramená nákladného priestoru zároveň zabezpečujú väčšiu stabilitu a manévrovateľnosť.

V oblasti nakladania a vykladania sú novinkou nové nízkoplošné nákladné vozidlá Linde T20 SP. Obsluha stojí vo vozidle pod uhlom 45°, aby mala lepší výhľad v oboch smeroch. Nový rad zvyšuje rýchlosť jazdy až na 14 km/h. Dvojpodlažné nakladače Linde D12 HP SP sa vyznačujú zvýšenou rýchlosťou zdvíhania a spúšťania. Dopravný sektor reaguje na rastúci dopyt po automatizačných riešeniach, ktorý je vyvolaný nedostatkom kvalifikovaných pracovníkov a hľadaním ďalších možností optimalizácie procesov, väčšej flexibility v toku tovaru a vyššej bezpečnosti prevádzky. Spoločnosť Linde Material Handling ukáže návštevníkom veľtrhu, ako sa dajú vyriešiť jednotlivé výzvy v oblasti intralogistiky. Ponuka produktov a služieb spoločnosti Linde Material Handling siaha od autonómnych mobilných prepravných robotov a štandardných aplikácií s automatizovanými priemyselnými vozíkmi až po komplexné riešenia realizované ruka v ruke so sesterskou spoločnosťou skupiny a špecialistom na automatizáciu Dematic.

Čím lepšia je ich podpora a ochrana vodičov pri práci, tým rýchlejšie, bezpečnejšie a zdravšie môžu pracovať. Preto spoločnosť Linde Material Handling venuje vodičom samostatný priestor vo vonkajšom areáli. Okrem iného budú vystavené inovatívne alternatívy volantu: miniwheel a joystick, oddelenie pracoviska vodiča na vysokozdvižných vozíkoch a skladových zariadeniach na ochranu pred vibráciami spôsobenými človekom a rôzne bezpečnostné a asistenčné systémy.

"Ako komplexný poskytovateľ riešení materiálového toku nechceme nechať žiadne želanie zákazníka nesplnené. Preto predajní poradcovia našich sieťových partnerov a produktoví experti spoločnosti Linde Material Handling na veľtrhu LogiMAT robia všetko pre to, aby spolu s návštevníkmi našli riešenia na mieru a do budúcnosti," hovorí Prokosch.