Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Prečo si vybrať paleťák práve od Linde?

6. 11. 2023

Výber paletového vozíka je často dôležitým rozhodnutím, pretože tieto vozíky majú veľký vplyv na efektivitu a produktivitu prevádzky. Linde vám ponúka najväčší výber ručných aj elektrických paletových vozíkov. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili niekoľko dôvodov, prečo si kúpiť paleťák práve od nás.

Kvalita a bezpečnosť

Linde reprezentuje lepšie ako ktokoľvek iný spoľahlivú techniku, inteligentné riešenia a inovatívne produkty so skutočnou pridanou hodnotou. Platí to aj o paletových vozíkoch, ktoré vynikajú svojou kvalitou a spoľahlivosťou.

Pri práci v sklade, kde sú pracovné priestory stiesnené a jazdnú dráhu navyše križujú chodci, je bezpečnosť prvoradá. Každý elektrický paletový vozík Linde disponuje kvalitným brzdovým systémom. Niektoré paletové vozíky okrem toho kombinujú brzdové a asistenčné systémy, samé obmedzujú vysokú rýchlosť v zákrutách, prispôsobujú svoje jazdné vlastnosti a pomáhajú pri rozjazde do kopca.

Inovácie technológií

Inovácie sú tým, čo našu spoločnosť a naše produkty posúvajú vpred. Cieľom je jednoduchá, bezpečná a rýchla preprava, nezávisí od toho, či si vyberiete paletový alebo vysokozdvižný vozík. Medzi naše najzaujímavejšie inovácie patrí napríklad funkcia Proportional Speed  pri vozíkoch s kráčajúcou obsluhou. Tá automaticky prispôsobuje rýchlosť jazdy polohe oja – čím vzpriamenejšie je oje, tým pomalšia je rýchlosť.

paleťák od Linde

Rýchle procesy

Pri práci v sklade je dôležitá nielen bezpečnosť a efektivita, ale aj rýchlosť. S našimi paleťákmi vždy dorazíte rýchlo do cieľa bez zbytočných presunov a komplikácií. Paletové vozíky Linde totiž spájajú všetky dôležité výkonnostné faktory: kompaktné rozmery, presné riadenie a výkonný pohon.

Okrem toho vás potešia svojimi vychytávkami – niektoré sú totiž užšie ako europaleta a ich riadiaci systém budete môcť ovládať len jednou rukou. Naše vozíky navyše zrýchľujú na maximálnu stanovenú rýchlosť za pár sekúnd.

Dôraz na zdravie

Ak rozmýšľate nad paletovým vozíkom s plošinou, rozhodne oceníte odpruženie plošiny, ergonomické prvky a jednoduché ovládanie. Paletový vozík od Linde má výškovo nastaviteľné sedadlá a opierky, nízke nástupné výšky a ergonomicky navrhnuté ovládacie prvky.

Paletové vozíky so sediacou obsluhou sú vybavené bočným sedením, ktoré nezaťažuje pohybový aparát pri zmene smeru jazdy. Vodič v ňom sedí bokom k smeru jazdy a nemusí sa otáčať okolo vlastnej osi pri jazde dopredu či dozadu. To isté platí pre odpruženú plošinu, ktorá je oddelená od šasi, a obmedzuje tak všetky vibrácie prenášané na pracovisko vodiča.

paleťák od Linde

Paleťák podľa vašich predstáv

Ponuka paletových vozíkov od Linde je naozaj rôznorodá. Navyše, väčšina paletových vozíkov je konfigurovateľná individuálne podľa vašich požiadaviek a predstáv.

K dispozícií máme široký výber doplnkovej výbavy – napríklad dlhé vidlice alebo kolesá z polyuretánu, ktoré umožňujú tichý chod vozíka. Hodiť sa vám môže aj ochranná mreža, pripevňovacie systémy pre terminály alebo mraziarenská výbava. Rozhodnúť sa môžete aj medzi joystickom a riadením s dvoma rukoväťami, pri inom modeli zase medzi obojručným riadiacim ojom a jedno-ručným ovládaním e-driver.

Pozrite si prehľad modelov paletových vozíkov na našej stránke. Ak potrebujete s výberom vozíka poradiť, neváhajte nás kontaktovať. Naši odborníci sú tu pre vás.