Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Senzor Rack Protection

Inovatívny systém ochrany regálov
Senzor Rack Protection od spoločnosti Linde Material Handling

Väčšina poškodení regálov v sklade súvisí s vysokozdvižnými vozíkmi. Predovšetkým pri uskladnení a vyskladnení do horných regálov musí vodič celú svoju pozornosť venovať palete. Súčasne je náročné dávať pozor na odstup od regála. Dochádza tak často ku kolíziám a poškodeniam, ktoré majú vplyv na celú statiku regálového zariadenia a spájajú sa s vysokými nákladmi na opravu. Aby sa minimalizovali tieto riziká často sa k regálovým stĺpom inštalujú drahé ochranné lišty a podporné ochranné zariadenia. Avšak aj tie sa časom zvyknú poškodiť pri kolíziách a tiež neposkytujú žiadnu ochranu pre tovar uskladnený v spodnej časti.

Účinnejším riešením je vybavenie vozíkov snímačom Rack Protection od spoločnosti Linde. Inovatívny ochranný systém pri nájazde k regálom nahrádza oči vodiča na úrovni podlahy a automaticky spomalí vysokozdvižný vozík s meniteľným dosahompred tým, ako by narazil do regála. Vďaka tomu asistenčný systém zabráni nehodám, ktoré sa týkajú nosných regálových stĺpov a tovaru uskladnenom v spodnej časti, zvýši bezpečnosť v sklade a šetrí náklady na opravy. Senzor Rack Protection súčasne uľahčí prácu vodiča: Ten sa môže úplne sústrediť na presné uskladnenie a vyskladnenie, čo prispieva k vyšším manipulačným výkonom.

Manfred Martens, prevádzkový vedúci oddelenia skladovania hotových výrobkov zo spoločnosti Sopro Bauchemie GmbH
Spoločnosť Linde sa na mňa obrátila s otázkou, či by sme nechceli niečo vyskúšať: systém ochrany regálov, ktorý je nainštalovaný na vozíku, aby vodič nemohol priamo nabehnúť na rám regálu a poškodiť ho ramenami kolies. Vyskúšali sme ho a uznali sme, že je to dobré riešenie.

Manfred Martens, prevádzkový vedúci oddelenia skladovania hotových výrobkov – spoločnosť Sopro Bauchemie GmbH, Wiesbaden

Zabránenie poškodeniam regálov so senzorom Rack Protection od spoločnosti Linde

Prehľad funkcií senzora Rack Protection

Inteligentný brzdový asistent snímača Rack Protection od spoločnosti Linde Material Handling

Inteligentný brzdový asistent

Snímač Rack Protection sa aktivuje pri rýchlosti jazdy nižšej ako 5 km/h. V okruhu 5 m rozpozná prekážku, či už ide o stĺp regála, alebo paletu uskladnenú na spodnej úrovni, a odmeria vzdialenosť k vozíku. Ak je rýchlosť vozíka pri odmeranej vzdialenosti príliš vysoká, snímač Rack Protection vozík automaticky spomalí.

Rovnomerné brzdenie senzora Rack Protection od spoločnosti Linde Material Handling

Rovnomerné brzdenie

Snímač Rack Protection spomalí vozík rovnomerne v závislosti od vzdialenosti k prekážke a aktuálnej rýchlosti jazdy. Tým sa zabráni tomu, aby vozík náhle zastavil, čo by mohlo ohroziť vodiča alebo náklad. Napriek tomu je možný posun paliet s ramenami kolies: Ak snímač zistí konštantnú vzdialenosť k palete, snímač Rack Protection nebrzdí.

Používanie snímačov s polarizačným osvetlením na meranie vzdialenosti senzorom Rack Protection od spoločnosti Linde Material Handling

Dokonalý výhľad vďaka polarizačnému osvetleniu

Senzor Rack Protection od spoločnosti Linde využíva snímače s polarizačným osvetlením na meranie vzdialenosti. Tieto snímače sa aj pri zlej viditeľnosti vyznačujú vysokou presnosťou. Nezávisle od farby umelého alebo prirodzeného svetla je červený LED bod snímača dobre viditeľný a ponúka vodičovi dodatočnú orientáciu pri náročných manévroch v sklade.

Khalil Miri, vedúci skladu a pracovník zodpovedný za bezpečnosť zo spoločnosti RUG SEMIN GmbH, Langen
Vodič vozíka musí uskladniť viac paliet na štvrtý regál, pozerá sa nahor a nemá žiadny výhľad nadol. Pritom najčastejšie dôjde k nehodám. Potrebujeme preto asistenčný systém, ktorý vozík automaticky zabrzdí.

Khalil Miri, vedúci skladu a pracovník zodpovedný za bezpečnosť – spoločnosť RUG SEMIN GmbH, Langen

Video o snímači Rack Protection Sensor od spoločnosti Linde Material Handling

Prehľad výhod snímača Rack Protection Sensor od spoločnosti Linde

Bezpečnosť

Senzor Rack Protection prispieva k bezpečnej jazde pri manévroch v sklade vo veľkých výškach zdvihu.

Nákladová efektívnosť

Senzor Rack Protection znižuje škody pri nájazde, a šetrí tak náklady na ochranné systémy pri regáloch a na výmenu poškodených skladovacích systémov. Môže sa nainštalovať aj na staršie modely.

Presnosť

Špeciálne snímače vzdialenosti s polarizačným osvetlením fungujú aj pri zlej viditeľnosti presne a sú dobre viditeľné.

Výkon

Senzor Rack Protection spomalí len vtedy, keď je rýchlosť vozíka pri nameranej vzdialenosti príliš vysoká. Vďaka tomu sa uľahčuje uskladnenie a vyskladnenie, pričom sa vozík môže voľne pohybovať.