Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.
Zamestnanec skladu vybavený interaktívnou výstražnou vestou spoločnosti Linde Material Handling v tmavom skladovacom priestore.
Bodyguard 2.0

Interaktívna výstražná vesta pre maximálnu bezpečnosť

Interaktívnou výstražnou vestou rozširuje spoločnosť Linde Material Handling svoj inovačnýsystém Linde Safety Guard.Je navrhnutá tak, aby včas varovala vodičov vozíkov a chodcov pred hroziacim nebezpečenstvom. Inteligentná výstražná vesta upozorňuje svojho používateľa na nebezpečenstvá svetelnými signálmi, vibráciami a zvukovými signálmi a zaisťuje mu maximálnu bezpečnosť v interiéri aj exteriéri.

Intralogistika kladie maximálne požiadavky na bezpečnosť zamestnancov v rámci interakcie s priemyselnými vozíkmi. V skladových halách, vo výrobe a v exteriéri panujú často hlučné, hektické a neprehľadné podmienky. Vysoké regály, úzke uličky, naukladaný tovar a neprehľadné križovatky bránia chodcom a vodičom vozíkov vo výhľade do okolia. Čísla hovoria samy za seba. V Nemecku sa každý rok stane približne 11 500 nehôd s vysokozdvižnými vozíkmi. V 44 percentách prípadoch dôjde k poraneniu osôb. Vidieť a byť videný je preto kľúčový faktor.


Interaktívna výstražná vesta spoločnosti Linde Material Handling zvyšuje bezpečnosť v neprehľadných situáciách. Táto inteligentná časť odevu varuje osobu, ktorá ju nosí, vizuálne, zvukovo a vibráciami, len čo sa k nej priblíži priemyselný vozík. Výsledkom je dvojnásobná bezpečnosť: Výstražná vesta aktívne upozorňuje svojho používateľa na hroziace nebezpečenstvo a súčasne zlepšuje viditeľnosť chodca. Tým sa stáva dôležitým rozšírením systému Safety Guard.

Linde Safety Guard: Vždy v bezpečnej zóne

Linde Safety Guard je inovačný asistenčný systém, ktorý zvyšuje bezpečnosť vodičov a chodcov. Aktívnym monitorovaním okolia vozíka a varovaním pred hroziacimi kolíziami súčasne chráni aj infraštruktúru a tovar. Tento systém, ktorý je integrovaný do vozíka upozorňuje vodiča na potenciálne nebezpečenstvá v bezprostrednom okolí vozíka zvukovými signálmi a blikajúcimi LED svetlami. LED indikácia okrem toho upozorňuje vodiča, z ktorého smeru sa približujú osoby. V rovnakom čase je varovaný aj chodec: alebo vďaka dlhšie dostupnej prenosnej jednotke systému Linde Safety Guard, alebo vďaka novej interaktívnej výstražnej veste. Obidve komunikujú priamo s jednotkou vo vozíka. Svojich používateľov varujú pred blížiacim sa vozíkom zvukovými signálmi, blikajúcimi LED diódami alebo vibráciami a zvyšujú tak ostražitosť všetkých zúčastnených.

Strety skladových zamestnancov a vozíkov sú bežné a interaktívna výstražná vesta spoločnosti Linde Material Handling zaisťuje dobrú viditeľnosť skladového zamestnanca

Vidieť, počuť, cítiť - Vždy prítomná

Interaktívna výstražná vesta kombinuje výhody bežnej výstražnej vesty s inovačným bezpečnostným konceptom systému Linde Safety Guard. Vďaka nej sa bezpečnostné riešenie prispôsobí aktuálnej prevádzke a nie naopak. Bezpečnostná vesta sa v rámci manažmentu BOZP a ochrany životného prostredia dá integrovať do bežnej pracovnej praxe ako štandardný odev. Vysoký komfort nosenia, jednoduchá obsluha a dlhý prevádzkový čas zaručia, že nedôjde k narušeniu pracovných operácií a zamestnanci sa súčasne budú cítiť lepšie a bezpečnejšie.

Bezpečné a komfortné nosenie

Interaktívna výstražná vesta je dostupná v šiestich rôznych veľkostiach. Jej premyslený dizajn zaistí, že sa počas práce nezachytí na zariadeniach, regáloch alebo iných predmetoch. Strih poskytuje optimálnu voľnosť pohybu. Výstražné zariadenie bezpečnostnej vesty sa nachádza na ramene. Používateľ cíti vibračný alarm najúčinnejšie práve na tomto mieste. Zvukový výstražný signál preto zaznie v bezprostrednej blízkosti ucha. Výstražný signál a vibrácie sa môžu individuálne prispôsobiť pracovnému prostrediu.

Jednoduchá a nenáročná obsluha

Interaktívna výstražná vesta umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie. Na aktivovanie výstražnej vesty upozorňuje štartovací zvukový signál. Pri vybití alebo odstránení akumulátora zaznie odhlasovací signál. Stavová LED dióda poskytuje používateľovi vesty kedykoľvek informácie o prevádzkovom stave vysielača signálu, ukazovateľ na akumulátore o aktuálnom stave nabitia. Snímač rýchlosti automaticky vypne výstražnú vestu po jej odložení.