Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Viac než 80 ocenení za 32 rokov – a bude ich stále viac

Jednoducho výnimočný!
Oslavy vysokozdvižného vozíka od spoločnosti Linde Material Handling

S nadšením usilujeme o úspech našich zákazníkov. Vyše 100 rokov poskytujeme riešenia v oblasti intralogistiky, ktoré vám ponúkajú presne to, čo vaša spoločnosť potrebuje. Pretože váš úspech je aj naším úspechom!

Vďaka tomu je naša značka, naše inovácie, náš dizajn a naša komunikácia získali množstvo ocenení. Na tieto ocenenia sme mimoriadne hrdí, keďže sú dôkazom toho, že naše úsilie v oblasti výkonnosti, bezpečnosti a ergonómie prináša svoje ovocie.

Značka

Pracovník spoločnosti Linde má na svojej veste logo spoločnosti Linde

Značka Linde Material Handling reprezentuje lepšie ako ktokoľvek iný spoľahlivú techniku, inteligentné riešenia a inovatívne produkty so skutočnou pridanou hodnotou. Silnou stránkou našej značky je predpoklad udržateľného úspechu – pre našich zákazníkov, partnerov a pracovníkov. Svedčia o tom aj naše ocenenia. Od hodnotenia imidžu až po prieskumy spokojnosti zákazníkov: Linde je vo všetkých oblastiach synonymom špičkovej kvality.

Logo ocenenia Best Brand

Best Brand Award

Ocenenie Best Brand sa považuje za dôležitý ukazovateľ a kritérium v odvetví úžitkových vozidiel. Či už ide o vozíky, chladiace agregáty alebo služby nákladnej dopravy: Hlasovanie čitateľov časopisov Lastauto Omnibus, trans aktuell, FERNFAHRER a DEKRA-Fachmedien sa od roku 1997 vykonáva podľa jednotnej metódy. Odborníci na prieskum trhu vydavateľstva Motor Presse Stuttgart pracujú s najmodernejšími metódami hodnotenia, na základe notárskych osvedčení a pri dodržiavaní ustanovení o ochrane údajov. Tým je zaistená vysoká úroveň kvality a konkurencii poskytuje možnosť dlhodobého a dôkladného porovnávania, z ktorého spoločnosť Linde Material Handling vychádza stále ako víťaz.

Naše vyznamenania

 • 2021 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky“
 • 2020 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky“
 • 2019 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky“
 • 2018 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky“
 • 2017 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky/spoločnosť“
 • 2009 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky/spoločnosť“
 • 2008 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky/spoločnosť“
 • 2007 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky/spoločnosť“
 • 2006 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky/spoločnosť“
 • 2005 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky/spoločnosť“

Logo ocenenia Image Ranking

Image Ranking Award

Časopis VerkehrsRundschau ako nástupca časopisu Logistik Inside vykonáva už od roku 2002 hodnotenie Image Ranking v oblasti logistiky, dopravy a úžitkových vozidiel. V reprezentatívnych štúdiách inštitút TNS Emnid oslovuje každý rok 300 až 400 odborníkov a vedúcich pracovníkov z oblasti dopravy, špedície a expedície. Od roku 2002 je spoločnosť Linde Material Handling rekordný víťaz uznávaných ocenení v kategórii „Vysokozdvižné vozíky, manipulačná a skladovacia technika“. Povedané slovami redakcie časopisu VerkehrsRundschau: „Pokiaľ ide o vysokozdvižné, stohovacie, vychystávacie a podobné vozíky, žiadny iný výrobca nemá takú dobrú povesť ako spoločnosť Linde Material Handling.“

Naše vyznamenania

 • 2021 – Najlepšia značka v kategórii „Vysokozdvižné vozíky, manipulačná a skladovacia technika“
 • 2019 – Najlepšia značka v kategórii „Vysokozdvižné vozíky, manipulačná a skladovacia technika“
 • 2017 – Najlepšia značka v kategórii „Vysokozdvižné vozíky a skladovacia technika“
 • 2015 – Najlepšia značka v kategórii „Vysokozdvižné vozíky a skladovacia technika“
 • 2013 – Najlepšia značka v kategórii „Vysokozdvižné vozíky a skladovacia technika“
 • 2011 – Najlepšia značka v kategórii „Vysokozdvižné vozíky a skladovacia technika“
 • 2008 – Najlepšia značka v kategórii „Skladovacia a manipulačná technika“ a celkový víťaz všetkých kategórií
 • 2007 – Najlepšia značka v kategórii „Skladovacia a manipulačná technika“ a celkový víťaz všetkých kategórií
 • 2006 – Najlepšia značka v kategórii „Skladovacia a manipulačná technika“ a celkový víťaz všetkých kategórií
 • 2004 – Najlepšia značka v kategórii „Skladovacia a manipulačná technika“
 • 2002 – Najlepšia značka v kategórii „Skladovacia a manipulačná technika“

Logo organizácie Superbrands

Business Superbrands Award

Superbrands je celosvetovo najväčšia organizácia v oblasti hodnotení značiek a v Nemecku od roku 2004 oceňuje najsilnejšie a najlepšie značky. Nezávislí odborníci z organizácie Suberbrands nominujú na základe predchádzajúcich štúdií v oblasti prieskumu trhu prvotriedne značky produktov a spoločností z určitej krajiny, ktoré potom hodnotí kvalifikovaná, nezávislá porota. Medzi tieto top spoločnosti patrila v roku 2020 aj spoločnosť Linde Material Handling.

Inovácie

Asistenčný systém Linde Safety Guard vnútri vozíka

Inovácie sú naším tajomstvom úspechu. V spoločnosti Linde Material Handling spájame technické know-how s inovatívnym duchom a praktickými odbornými znalosťami. Množstvo ocenení za naše technologické míľniky svedčí o tom, ako vďaka inteligentným riešeniam prispievame k optimalizácii procesov našich zákazníkov. V neposlednom rade sa to odzrkadľuje aj na rade kategórií cien: od ocenení produktov cez ceny za ochranu životného prostredia až po vyznamenania za ergonómiu a bezpečnosť, spoločnosť Linde Material Handling vyhrala už všetko.

materialfluss PRODUKT DES JAHRES

Naše vyznamenania

 • 2021 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky“ za náš vozík R-MATIC
 • 2021 – 1. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky – identifikačné technológie“ za náš asistenčný systém Linde Safety Guard
 • 2020 – 2. miesto v kategórii „Priemyselné vozíky a FTS“ za náš vozík so spaľovacím motorom H20 – H35

Čitatelia odborného časopisu materialfluss sa v roku 2020 prvýkrát zúčastnili ankety materialfluss PRODUKT DES JAHRES. Vydavateľstvo WEKA Business Medien GmbH odvtedy oceňuje prvotriedne výrobky a projekty v 14 kategóriách, ktoré predchádzajúci rok zaujali zákazníkov v oblasti intralogistiky. Rovnako sme na druhý rok dokázali vďaka našim výrobkom získať dve prvé miesta.

DEKRA Award

Organizácia DEKRA spolu s časopisom WirtschaftsWoche oceňuje prvotriedne koncepty, iniciatívy alebo postupy v oblastiach „Bezpečnosť pri práci“, „Bezpečnosť v doprave“ a „Bezpečnosť v domácnosti“. Ocenenie sa v týchto kategóriách zameriava na Best Practices. V kategórii „Bezpečnosť pri práci“ sme v roku 2021 vďaka „interaktívnej výstražnej veste – inteligentnému OOP na ochranu osôb vo vnútropodnikovej prevádzke“ dokázali zvíťaziť.

LOGISTRA best practice: Inovácie

Naše vyznamenania

 • 2020 v kategórii „Priemyselné vozíky“ za náš vozík so spaľovacím motorom H20 – H35
 • 2014 v kategórii „Produkt – priemyselné vozíky“ za našu technológiu palivových článkov

Čitatelia odborného časopisu LOGISTRA v online hlasovaní hlasujú o najinovatívnejšie nápady pre efektívnejšiu logistiku. Každé dva roky redakcia rozdelí 24 vybraných kandidátov do ôsmich kategórií. Okrem inovatívnej hodnoty je najdôležitejším kritériom realizovateľnosť v praxi: Všetci kandidáti majú byť už teraz alebo v dohľadnej dobe dostupní na trhu. Vyberať je možné z veľkého radu prezentovaných nápadov. O to pôsobivejšia je skutočnosť, že našu vitrínu zdobia už tri ocenenia za vozíky od spoločnosti Linde Material Handling. Napríklad za našu inovatívnu technológiu palivových článkov.

Fork Lift Truck Association (FLTA) Awards for Excellence (Archies)

Združenie Fork Lift Truck Association udeľuje od roku 1995 prestížne ocenenia Award for Excellence najlepším a najinteligentnejším mozgom v odvetví prepravy materiálu. Ocenenia FLTA Award vyznamenávajú najlepšie produkty odvetvia prepravnej techniky v oblastiach „Životné prostredie“, „Ergonómia“, „Bezpečnosť“ a „Inovácie“. V roku 2018 získal nízkozdvižný paletový vozík T20 SR od spoločnosti Linde ocenenie v kategórii „Ergonómia“. Cenu v kategórii „Ergonómia“ získal v roku 2020 aj ergonomický volant vozíka N20 C od spoločnosti Linde, ktorý presvedčil porotu svojím motýlím dizajnom.

inter airport Europe 2019 Excellence Awards

Veľtrh inter airport Europe je popredný medzinárodný odborný veľtrh letiskového vybavenia, technológií, dizajnu a služieb. Počas slávnostného otvorenia v prvý deň veľtrhu bolo piatim vystavujúcim spoločnostiam udelené ocenenie airport Europe 2019 Excellence Award a víťazným spoločnostiam boli odovzdané ceny. Medzi nimi bola aj spoločnosť Linde Material Handling. V kategórii „inter RAMP“ sme sa s asistenčným systémom Linde Safety Guard dokázali presadiť medzi 55 konkurentmi. Inovatívny asistenčný systém zvyšuje bezpečnosť obsluhy vozíka a chodcov v bezprostrednom okolí vozíka.

Industriepreis

Vydavateľstvo Huber Verlag für Neue Medien GmbH udeľuje od roku 2006 každý rok na veľtrhu v Hannoveri cenu INDUSTRIEPREIS, a pomáha tak spoločnostiam z priemyslu, aby zoznámili širokú verejnosť so svojimi pokrokovými a inovatívnymi produktmi. Pod záštitou Jörga Bodeho, bývalého dolnosaského ministra hospodárstva, sa spoločnosť Linde Material Handling dvakrát za sebou umiestnila v skupine najlepších podnikov z vyše 500 uchádzačov.

Naše vyznamenania

 • 2013 – Certifikát v kategórii „Hnacia a hydraulická technológia“ za vozík Rotrac E2/E4
 • 2012 – Certifikát v kategórii „Produkt“ za systém eMotion Electronic Systems & Drives

ÖkoGlobe

Hostitelia DEVK Versicherungen a Automobilclub Verkehr (ACV) udeľujú od roku 2007 spolu s akčným umelcom HA Schultom, inštitútom ÖkoGlobe univerzity Duisburg-Essen a porotou pozostávajúcou z vedcov, politikov a zástupcov podnikov ocenenie ÖkoGlobe za inovácie a projekty v odvetví mobility. Šesťčlenná porota vyberá víťaza výlučne na základe ekologických kritérií v desiatich rôznych kategóriách. Spoločnosti Linde Material Handling a Zwiehoff GmbH získali v roku 2012 3. miesto v kategórii „Medzinárodná cena za ochranu životného prostredia v odvetví mobility“ za spoločný koncept vozíka Rotrac E2/E4.

MM-Logistik-Award

Pri príležitosti popredného veľtrhu intralogistiky CeMat Hannover udeľuje redakcia časopisu MM Logistik od roku 2008 ocenenie MM Logistik. Cenu je možné získať v deviatich kategóriách.
V roku 2011 sme dosiahli víťazstvo v kategórii „Priemyselné vozíky/technika“ s naším elektrickým vysokozdvižným vozíkom E20 – E50.

Dizajn

Vysokozdvižný vozík s meniteľným dosahom od spoločnosti Linde pri prevádzke v sklade

V spoločnosti Linde Material Handling nie je dizajn len samoúčelný. Práve naopak: Domnievame sa, že dizajn výrobku je na všetkých úrovniach neoddeliteľne spojený s funkčnosťou vozíka. Z tohto dôvodu usilujeme pomocou vizuálne atraktívneho dizajnu typického pre značku zviditeľniť vysokú funkčnosť našich vozíkov. Dobrý dizajn zaručuje intuitívne správnu manipuláciu s vozíkmi a skladovacou technikou, zlepšuje ergonómiu, a poskytuje tak obsluhe vyššiu hodnotu. Množstvo ocenení za dizajn, ktoré sme získali v predchádzajúcich desaťročiach, svedčí o tom, že s týmto prístupom sme na dobrej ceste.

Red Dot Design Award

Naše vyznamenania

 • 2015 za náš ťahač P60 – 80/W08
 • 2013 za náš vysokozdvižný vozík s meniteľným dosahom R14 – R20
 • 2012 za náš vysokozdvižný vozík s protizávažím H40 – H50
 • 2011 za náš vysokozdvižný elektrický vozík E20 – E50
 • 2008 za náš dieselový vysokozdvižný vozík H80
 • 2007 za náš vysokozdvižný elektrický vozík E12 – E20
 • 2006 za náš dieselový vysokozdvižný vozík H120
 • 2005 za náš elektrický nízkozdvižný paletový vozík T20 – T24
 • 2003 za náš vysokozdvižný vozík s protizávažím H30 D
 • 1991 za náš vysokozdvižný vozík s meniteľným dosahom

Ocenenie Red Dot Design sa udeľuje už od roku 1955 za prvotriedny dizajn výrobku a považuje sa za jednu z najprestížnejších cien za dizajn. Porota každý rok vyznamenáva najatraktívnejšie, najfunkčnejšie a najinovatívnejšie výrobky z rôznych oblastí. Aj my pravidelne získavame uznávanú pečať kvality v kategórii „Dizajn výrobku“. Naposledy sme získali ocenenie Red Dot v roku 2015 za náš ťahač P60-80/W08. Hodnotenie dizajnu porotou Red Dot: „Tento ťahač boduje dynamickým tvarom a vynikajúcou ergonómiou, a stavia tak latku vo svojej kategórii vozíkov.“

iF Product Design Award

Naše vyznamenania

 • 2013 za naše vysokozdvižné vozíky s meniteľným dosahom R14 – R20
 • 2012 za náš vysokozdvižný vozík s protizávažím H40 – H50
 • 2011 za náš vysokozdvižný elektrický vozík E20 – E50
 • 2007 za náš vysokozdvižný vozík s meniteľným dosahom R14 – R17 X
 • 2003 za náš vysokozdvižný vozík s protizávažím H30 D
 • 1999 za náš vychystávací vozík N20
 • 1997 za náš stohovací vozík L12 a náš elektrický vysokozdvižný vozík E10

Od roku 1954 sa každoročne udeľuje ocenenie Industrie Forum Design za provotriedne výkony v oblasti dizajnu. Záštitu v súčasnosti prevzalo združenie iF Industrie Forum Design, ktoré na účely udeľovania ocenení založila v roku 2001 spoločnosť iF International Forum Design GmbH. Vozíky od spoločnosti Linde sa vždy dokázali presadiť v kategórii „Dizajn výrobku“ a bodovali pritom predovšetkým atribútmi, ako je atraktívnosť, bezpečnosť, ergonómia a inovácie. Porota vo svojom hodnotení pravidelne vyzdvihuje, že pri našich vozíkoch ide používateľská prístupnosť ruke v ruke s vysokým výkonom.

Ocenenie German Design Award

Od roku 2012 udeľuje organizácia Rat für Formgebung ocenenie German Design Award. Udelenie ceny sa považuje za jeden z vrcholov v medzinárodnej oblasti dizajnu. Členovia poroty určili v roku 2019 v kategórii „Excellent Product Design Utility Vehicles“ za víťaza náš elektrický vysokozdvižný vozík E20 – E35R ako vizuálne optimálnu verziu roadsteru.

Observeur du Design

Verzia roadsteru elektrického vysokozdvižného vozíka E20 – E35 Rod spoločnosti Linde získala v roku 2018 renomované francúzske ocenenie priemyselného dizajnu Observeur du Design, ktoré každoročne udeľuje dizajnové združenie Agence pour la promotion de la création industrielle (APCI).

Universal Design Award

Prostredníctvom ocenenia Universal Design Award vyberá časopis Deutsche Bauzeitschrift (DBZ) produkty, koncepty a služby v oblasti dizajnu. V roku 2012 jedno z týchto ocenení získali naše dieselové vysokozdvižné vozíky H40 – H50.

Komunikácia

Vozíky od spoločnosti Linde Material Handling sú hlavnou súčasťou súťaže v zručnosti ovládania vozíkov Linde tzv. Staplercup.

Práca s verejnosťou je pre nás neustále hľadanie kreatívneho a neformálneho prístupu k prezentácii našich technologických inovácií širokému publiku. Súčasne využívame svoje komunikačné možnosti na zvýšenie informovanosti o dôležitých témach z odvetvia. Cieľom našich každoročne sa konajúcich majstrovstiev vodičov vysokozdvižných vozíkov StaplerCup je napríklad verejné ocenenie zručností vodičov a súčasne zintenzívnenie ich prístupu k bezpečnosti pri práci. Preto nás mimoriadne teší, že naše úsilie bolo počas rokov odmenené prestížnymi cenami.

Best of Business to Business Award (BoB)

Naše vyznamenania

 • 2014 v kategórii „Výrobok“ za naše zariadenie Magic Lifter
 • 2012 v kategórii „Public Relations“ za našu elektrickú motokáru Linde E1
 • 2010 v kategórii „Live Communication“ za naše majstrovstvá StaplerCup
 • 2009 v kategórii „Live Communications a výstavy“ za naše majstrovstvá StaplerCup

Ocenenie BoB sa udeľuje od roku 1997 za vynikajúcu prácu v oblasti B2B komunikácie a považuje sa za najuznávanejšiu kreatívnu a konceptuálnu súťaž v odvetví. Od roku 2017 sa udeľovanie ocenení koná pod záštitou združenia Deutscher Marketing Verband. Rok čo rok sú oceňované najúspešnejšie komunikačné koncepty a opatrenia z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. V priebehu rokov sme už niekoľkokrát získali ocenenie BoB, napríklad za naše medzičasom celosvetovo konané majstrovstvá StaplerCup alebo za našu motokáru Linde E1, ktorá dosiahla svetový rekord. Ďalšie vyznamenanie sme získali vďaka zariadeniu Magic Lifter, pomocou ktorého dodnes názorne dokazujeme účinnosť nášho asistenčného systému „Dynamic Mast Control“ (DMC).

Cena Internationaler Deutscher PR

Naše vyznamenania

 • 2013 v kategórii „Produkt“ za našu elektrickú motokáru Linde E1
 • 2010 v kategórii „Event“ za usporiadanie majstrovstiev StaplerCup (Nemecko)
 • 2010 v kategórii „Organizácia podujatí“ za usporiadanie majstrovstiev StaplerCup (Rakúsko)

Toto ocenenie udeľuje už od roku 1970 spoločnosť Deutsche Public Relations Gesellschaft (DPRG) a v nemecky hovoriacich krajinách predstavuje najvýznamnejšie ocenenie pre odborníkov na komunikáciu. Súťaž sa považuje za ukazovateľ inovačnej schopnosti konceptov a kampaní v oblasti strategickej komunikácie, ktorý presahuje rámec odvetvia. Všetci nositelia cien absolvujú viacstupňový postup, v ktorom kvalifikovaná porota pozostávajúca z odborníkov na komunikáciu a vedcov hodnotí ich prácu. V roku 2010 sme po prvýkrát získali toto prestížne vyznamenanie za usporiadanie majstrovstiev StaplerCup. Ďalšie ocenenie nasledovalo v roku 2013 vďaka našej elektrickej motokáre Linde E1, pomocou ktorej sme mohli laickej verejnosti demonštrovať výkonnosť našich elektrických vysokozdvižných vozíkov.

ECON Award

Naše vyznamenania

 • 2012 Zlaté ocenenie v kategórii „Aktivity v oblasti PR“ za našu elektrickú motokáru Linde E1
 • 2011 Špeciálne ocenenie v kategórii „Aktivity v oblasti PR“ za usporiadanie majstrovstiev StaplerCup

Udeľovanie ocenenia ECON sa koná od roku 2007. Súťaž, ktorú vyhlasuje vydavateľstvo Econ Verlag a mediálna skupina Handelsblatt Gruppe, každoročne oceňuje kandidátov za najlepšiu podnikovú komunikáciu v nemecky hovoriacich krajinách. Porota, ktorá pozostáva z odborníkov na komunikáciu, analyzuje a hodnotí všetky príspevky a rozhoduje o udelení ocenení. Spoločnosť Linde získala v roku 2011 špeciálne ocenenie v kategórii „Aktivity v oblasti PR“ za usporiadanie majstrovstiev StaplerCup. V hodnotení sa uvádza: „Spoločnosť Linde od roku 2005 presvedčuje svojou veľkolepou kampaňou v oblasti PR, ktorej ústredným prvkom je súťaž vodičov vysokozdvižných vozíkov. Silné stránky spoločnosti sú etablované mimoriadne sympatickým a bezprostredným spôsobom.“ Už o rok neskôr sme ocenenie získali opäť, a to za našu elektrickú motokáru Linde E1.

Intermedia Globe Gold Award

Ocenenia Television & Corporate Media Award sa udeľujú každý rok na medzinárodnej úrovni najlepším riešeniam v oblasti informácií, vzdelávania a zábavy. Na 20. ročníku festivalu World Media Festival získala v roku 2019 naša náučná hra „City of Goods“ ocenenie Intermedia Globe Gold Award v kategórii „Learning Programmes“. Hra vznikla v spolupráci s nemeckou softvérovou spoločnosťou IMC a slúži na zaškolenie pracovníkov v sklade.

GALAXY Award

V medzinárodnej súťaži, ktorú usporadúva USA, hodnotí porota pozostávajúca z členov akadémie International Academy of Communications Arts and Sciences (IACAS) najlepšie marketingové podujatia, reklamné kampane, aktivity v oblasti PR alebo online aktivity. V roku 2013 sme získali zlaté ocenenie v kategórii „Special Events – Product Awareness“ za usporiadanie majstrovstiev StaplerCup.

PR Report Award Gold

Ocenenie PR Report je od roku 2003 udeľované každú jar úspešným kampaniam, projektom a osobám z oblasti odborného riadenia komunikácie. V roku 2007 sme získali zlaté ocenenie za usporiadanie majstrovstiev StaplerCup ako úspešného projektu roka v oblasti PR v kategórii „Business to Business“.