Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Spoločnosť

Vitajte v spoločnosti Linde
Návštevníci v budove centrály spoločnosti Linde v Aschaffenburgu

Linde – For your Performance

Spoločnosť Linde Material Handling vyvíja vysokovýkonné riešenia materiálových tokov, ktoré sú šité na mieru individuálnym potrebám zákazníkov, vďaka ktorým užívatelia dosahujú udržateľné konkurenčné výhody. Spoločnosť je jedným z najväčších celosvetových výrobcov vysokozdvižných vozíkov a manipulačnej techniky a už viac ako 50 rokov určuje štandardy v oblastí riešení pre vysokozdvižné vozíky, manažment flotily, jazdné asistenčné systémy a servisné služby.

Hlavné ukazovatele

tow_tractor-ic_truck-moving-freight_forward-4012_810

Sme tu pre vás – na celom svete

  • Na celom svete pracuje pre značku Linde viac ako 13 000 ľudí.
  • S výrobou a vývojom vo všetkých dôležitých regiónoch reaguje spoločnosť Linde na špecifické požiadavky lokálnych trhov.
  • Linde zamestnanci sa starajú o potreby zákazníkov vo viac ako 700 predajno-servisných organizáciách vo viac ako 100 krajinách.
  • Servisná sieť s vyše 8 500 servisnými technikmi zabezpečuje maximálnu dostupnosť servisu Linde vozíkov a riešení.
  • Celosvetová logistická sieť zaručuje dodanie náhradných dielov do 24 hodín.

Profil

Spoločnosť Linde Material Handling je jedným z popredných celosvetových výrobcov vysokozdvižných vozíkov a manipulačnej techniky. V Európe je spoločnosť lídrom na trhu so značkami Linde a Fenwick (Francúzsko). Od roku 2006 patrí spoločnosť Linde do koncernuKION Group. Koncern KION Group je druhý najväčší výrobca vysokozdvižných vozíkov na svete a jeden z popredných dodávateľov automatizovaných riešení pre intralogistiku.

Spoločnosť Linde je prostredníctvom vlastných pobočiek zastúpená vo viac ako 100 krajinách po celom svete. Do medzinárodnej siete podnikov patria výrobné a montážne závody v Nemecku, Francúzsku, Česku, USA a Číne, ako aj viac ako 700 predajno-servisných organizácií.

Pre svojich zákazníkov vyvíja spoločnosť Linde vysokovýkonné riešenia pre intralogistiku. Základom toho sú elektrické a dieselové vysokozdvižné vozíky, skladová manipulačná technika, softvér na manažment flotily, automatizované riešenia, jazdné asistenčné systémy, ponuky financovania, ako aj servisné služby týkajúce sa vysokozdvižných vozíkov a školenia obsluhy.

Ponuka vozíkov od spoločnosti Linde je jedinečná. Zahŕňa približne 77 sérií s 382 modelovými variantami a viac ako 10 000 možnosťami výbavy. Na základe stavebnicového systému vyrába spoločnosť Linde vozíky, ktoré presne zodpovedajú požiadavkám zákazníka na prepravu, skladovanie, vychystávanie a stohovanie.

Výkon

Spoločne vytvárame hodnoty

Rovnako ako v iných priemyselných odvetviach, aj v intralogistike prináša digitálne prepojenie, automatizácia a dopyt po stále individualizovanejších produktoch technologický vývoj. Tento vývoj sa však v každom podniku prejavuje rôznym spôsobom. Spoločnosť Linde Material Handling pomáha svojim zákazníkom prispôsobiť týmto novým výzvam ich manažment materiálových tokov .

Môžu sa pritom spoliehať na mimoriadne silnú stránku značky Linde: v spoločnosti Linde sa produkty nevyrábajú sériovo. Technologické inovácie sa realizujú len vtedy, keď prinášajú zákazníkovi udržateľný úžitok. Zákazníci získavajú sofistikované riešenia, ktoré stopercentne spĺňajú individuálne požiadavky ich využitia.

Produktivita, bezpečnosť a ergonómia sú pritom hlavnými zásadami.

Produktivita

Výkonné vysokozdvižné vozíky sú základom efektívnej vnútropodnikovej logistiky. V kombinácii s inteligentným softvérom a rozsiahlymi ponukami služieb dosahujú používatelia udržateľné konkurenčné výhody.

Zistiť viac

Bezpečnosť

Bezpečnosť osôb, vozíkov a materiálu je princípom filozofie Zero Accident spoločnosti Linde Material Handling. Vďaka komplexným riešeniam pracuje spoločnosť Linde na vízii bezpečnej intralogistiky.

Zistiť viac

Ergonómia

Najlepšie riešenia vznikajú vtedy, keď človek a technika spolupracujú v dokonalom súlade. Princíp ergonomického dizajnu sa preto v spoločnosti Linde Material Handling silno odráža vo vývoji vozidiel a servisných služieb.

Zistiť viac

Manažment

Andreas Krinninger

Andreas Krinninger je od roku 2014 člen vedenia spoločnosti a od roku 2016 vo funkcii generálneho riaditeľa zodpovedá za ďalší strategický vývoj spoločnosti. Od roku 2021 je Andreas Krinninger aj členom predstavenstva skupiny KION GROUP AG

Zistiť viac

Christophe Lautray

Christophe Lautray je od roku 2009 ako člen vedenia spoločnosti Linde Material Handling zodpovedný za odbyt a Customer Service. Predtým než prešiel do vedenia spoločnosti, pracoval už niekoľko rokov na vedúcich pozíciách v spoločnosti Fenwick vo Francúzsku a v iných technologických spoločnostiach.

Zistiť viac

Dr. Karoline Jung-Senssfelderová

Dr. Karoline Jung-Senssfelderová zastávala už od roku 2010 rôzne funkcie v rámci skupiny KION GROUP a od roku 2023 je ako členka vedenia spoločnosti Linde Material Handling zodpovedná za oblasť financií. Predtým bola vo funkcii Senior Vice President Corporate Strategy skupiny KION GROUP.

Zistiť viac

Dr. Konrad Pagenstert

Dr. Konrad Pagenstert je od roku 2022 ako člen vedenia spoločnosti zodpovedný za oblasť riadenia prevádzkovej činnosti. Dr. Konrad Pagenstert pôsobil pred nástupom v spoločnosti KION ITS EMEA v prevádzkovej oblasti popredných spoločností.

Zistiť viac
Porada v spoločnosti Linde

Náš prísľub

Spoločnosti Linde Material Handling záleží na vašom úspechu. Už viac ako 100 rokov dodávame výrobky a služby, ktoré pomáhajú vašej spoločnosti lepšie fungovať a rásť. Získali sme si vašu dôveru a aj naďalej budeme stáť po vašom boku s manipulačnými riešeniami, ktoré jednoducho fungujú – presne tak, ako potrebujete.

Spolupracovať s nami je jednoduché. A oplatí sa to:

Výkon, ktorý pohne vaším biznisom.

Keď hovoríme o výkone, myslíme biznis. Jednoducho povedané, naše inteligentné vozíky vám pomáhajú pracovať rýchlejšie a produktívnejšie. Keďže sú vybavené najmodernejšou technológiou, hladko sa integrujú do vašich materiálových tokov a umožňujú optimalizáciu založenú na údajoch. Nezávisle od vašej veľkosti alebo od vášho rozpočtu: ponúkame riešenia, ktoré pozdvihnú vaše podnikanie na vyššiu úroveň.

Užívateľsky prístupný od samého začiatku

Princíp „užívateľskej prístupnosti“ vkladáme do všetkého – od manévrovateľnosti a ergonómie našich vozíkov až po inteligentné rozhrania, ktoré bez problémov komunikujú s vašimi systémami: centrom záujmu je optimalizované používanie našich produktov. Intuitívne ovládanie a rýchle oboznámenie sa s vozíkom sa spája s integráciou s najvyššími bezpečnostnými štandardmi – aby sa všetci vo vašom podniku hneď cítili dobre pri používaní našich riešení.

Rozmanitosť pre váš individuálny úspech

Poskytujeme najrozsiahlejšiu ponuku vozíkov a služieb na trhu. Naše heslo: všetko je možné. Spoločne vyberieme z mnohých možností to správne riešenie pre vaše požiadavky. Ak medzi týmito možnosťami takéto riešenie nie je, vytvoríme vám na mieru presne také, aké zodpovedá vašim požiadavkám.

Spoľahlivosť z dlhodobého hľadiska

Ručíme za spoľahlivosť. Pri každom kontakte chceme prekonať vaše očakávania – naším cieľom je vybudovať trvalé partnerstvo. Na naše riešenia sa môžete dlhodobo spoľahnúť. Aj v tých najťažších a najnáročnejších prevádzkových podmienkach sa môžete spoľahnúť, že naše výrobky budú fungovať bez problémov a podľa vašich očakávaní.

Etický kódex

Máme mimoriadnu zodpovednosť voči svojim zákazníkom, obchodným partnerom a zamestnancom, životnému prostrediu a spoločnosti. Pre úspech našej spoločnosti sú preto dôležité jasné pravidlá. Prispievajú k znižovaniu rizík, zabezpečovaniu dodržiavania zákonov a pravidiel a v konečnom dôsledku k zvyšovaniu výkonnosti podniku. Na tento cieľ slúži etický kódex.

Stiahnite si tu Etický kódex

História

Korene spoločnosti Linde Material Handling siahajú až do začiatku 20. storočia. Spoločne s Hugom Güldnerom a Georgom von Kraussom založil Carl von Linde v roku 1904 v Mníchove spoločnosť Güldner Motoren. O tri roky neskôr sa spoločnosť presťahovala do Aschaffenburgu. V roku 1929 prevzala spoločnosť Gesellschaft für Linde's Eismaschinen AG, na ktorej založení sa v roku 1879 podieľal aj Carl von Linde, spoločnosť Güldner Motoren. Vývoj prvého vozidla s hydrostatickým pohonom v roku 1955 a prvého vysokozdvižného vozíka s touto koncepciou pohonu v roku 1960 položil základný kameň vzostupu spoločnosti Linde na jedného z najväčších svetových výrobcov vysokozdvižných vozíkov a manipulačnej techniky. O významných míľnikoch v histórii spoločnosti sa dočítate v kronike.

LMH_ecovadis_16_9

2019

Za riadenie v zmysle princípov ržateľnosti získala spoločnosť Linde najvyššie ocenenie od platformy EcoVadis. Popredná medzinárodná platforma CSR zohľadňuje vo svojich analýzach mnohé kritériá z oblastí životného prostredia, pracovných a ľudských práv, etiky a udržateľného obstarávania. Už niekoľko rokov dosahuje spoločnosť Linde v týchto ratingoch dobré výsledky. Teraz však patrí táto intralogistická spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou v oblasti strojárstva k prvým trom percentám ocenených podnikov.

_68R4451-1_quer_16x9

2018

S novým asistenčným systémom Linde Safety Guard optimalizuje spoločnosť Linde existujúce bezpečnostné štandardy. Systém včas varuje chodcov a vodičov akusticky, opticky a vibrovaním – aj cez steny a dvere. Systém Safety Guard je súčasťou rozsiahlej bezpečnostnej koncepcie „Vision Zero. Safety in your World“, prostredníctvom ktorej chce spoločnosť Linde znížiť počet pracovných úrazov na nulu.

Feierstunde_16-9

2017

Spoločnosť Linde oslavuje výrobu 111 111. elektrického vysokozdvižného vozíka série 386. Vozíky E12 až E20 boli uvedené na trh v roku 2006. Vďaka svojej výnimočnej všestrannosti a spoľahlivosti je tento elektrický vysokozdvižný vozík najpredávanejším vozíkom svojho druhu, a tým aj najúspešnejším na svete.

E68R4247_0

2017

Spoločnosť Linde stále viac kladie dôraz na oblasť intralogistických riešení. Pod vedením Markusa Schmermunda, viceprezidenta oddelenia Intralogistic Solutions, vzniká nový tím expertov, ktorý ďalej rozvíja existujúce portfólio spoločnosti Linde a etabluje jednotné štandardy. Tím takisto rozširuje ponuku poradenstva, ako aj projektové plánovanie a realizáciu projektov. Spoločnosť Linde tak ponúka svojim zákazníkom riešenia na mieru podľa ich špecifických požiadaviek.

pm_16-2016_3182_EV_Presse

2016

S elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi E20R až E35R začína spoločnosť Linde revolúciu v podobe verzie Roadster. Na základe horných naklápacích valcov typických pre značku Linde nie je pri tejto progresívnej koncepcii vozidla potrebný stĺpik A. Táto konštrukcia ponúka vodičovi jedinečný výhľad na jazdnú dráhu a maximalizuje zorné pole a bezpečnosť. Verzia Roadster je v ponuke pre všetky vysokozdvižné vozíky sérií E20 až E35.

Registračné miesto s návštevníkmi na výstave World of Material Handling v roku 2016.

2016

Na druhej výstave World of Material Handling sa spoločnosť Linde spolu s viac ako 7 000 návštevníkmi bližšie pozreli do budúcnosti manipulácie s materiálom v koncepcii Priemysel 4.0. V Aschaffenburgu otvorila spoločnosť Linde svoje nové hlavné sídlo na historickom mieste. V priebehu 17 mesiacov prešla budova na námestí Carl-von-Linde-Platz pochádzajúca z 50. rokov kompletnou rekonštrukciou a nadobudla nový dizajn v súlade s modernou priestorovou koncepciou.

pm_06-2015_4215_B

2015

Spoločnosť Linde uvádza na trh prostredníctvom vysokozdvižného vozíka L-MATIC L HP a ťahača P-MATIC prvýkrát automatizované vozíky. Nachádzajú široké uplatnenie v skladovej a prepravnej oblasti. Vozíky môžu vykonávať operácie pridelené riadiacim systémom WMS a ERP.

Odovzdanie 750 000. vysokozdvižného vozíka spoločnosti Linde Material Handling zákazníkovi. Prejav Sabiny Neußovej

2014

Spoločnosť Linde oslavuje výrobu 750 000. vysokozdvižného vozíka. Na prvú výstavu World of Material Handling (WoMH), organizovanú spoločnosťou Linde, prišlo viac ako 6 000 odborných návštevníkov. Na veľtrhu WoMH oslavoval svoju premiéru aj systém LindeSafety Pilot. Elektronický asistenčný systém podporuje vodiča a pomáha mu vyhýbať sa nebezpečným situáciám.

Elektrická motokára E1 od spoločnosti Linde Material Handling stanovuje svetový rekord.

2011

So sériou vysokozdvižných vozíkov E20 – E50 sa spoločnosť Linde stáva lídrom na trhu v Európe v oblasti elektrických vysokozdvižných vozíkov. Elektrická motokára E1, ktorú vyvinula spoločnosť Linde na základe originálnych komponentov tejto série vozíkov, stanovuje svetový rekord v zrýchlení pre elektricky poháňané motokáry – so zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,45 sekundy si model E1 vyjazdil priamo zápis do Guinessovej knihy rekordov.

Vysokozdvižné vozíky spoločnosti Linde s pohonom na palivové články pred vodíkovou čerpacou stanicou

2009

Spoločnosť Linde prezentuje prvýkrát prototypy s alternatívnymi pohonmi, ako je hybridný pohon a palivové články. Od roku 2010 ponúka spoločnosť Linde ako prvý výrobca manipulačných vozíkov v Európe sériovú výrobu vozíkov na palivové články.

Logo skupiny Kion Group

2006

Spoločnosť Linde Material Handling sa stáva súčasťou novovytvorenej skupiny KION Group.

Vodič vysokozdvižného vozíka pri zdolávaní prekážok na pretekoch Stapler Cup 2005

2005

Premiéra Stapler Cup v roku 2005. Na prvých nemeckých majstrovstvách vodičov vysokozdvižných vozíkov sa zúčastnilo viac ako 1 500 vodičov. Od roku 2007 sa na nich zúčastňujú aj medzinárodné tímy. Na finále, ktoré sa koná na námestí Schlossplatz v Aschaffenburgu, prichádza ročne viac ako 10 000 divákov. Združenie StaplerCup hilft e.V. založené v roku 2008 venuje výnosy rôznych projektov na dobročinné účely – doteraz v sume viac ako 200 000 eur.

Závod Linde Material Handling v Xiamene

1993

Spoločnosť Linde zakladá spoločný podnik s druhým najväčším čínskym výrobcom vysokozdvižných vozíkov v meste Xiamen.

Starší skladový vozík od spoločnosti Lansing, ktorú v roku 1989 kúpila spoločnosť Linde Material Handling

1989

Prevzatím britského výrobcu vysokozdvižných vozíkov Lansing Bagnall – tvorcu vysokozdvižného vozíka s meniteľným dosahom– rozširuje spoločnosť Linde ponuku v oblasti manipulačnej techniky.

Vysokozdvižný vozík série 351 zdvíha rúry

1985

Séria 351 predstavovala revolúciu vo svete vysokozdvižných vozíkov. Vysokozdvižný vozík so spaľovacím motorom určuje nové štandardy v dizajne a manipulačnom výkone v „prémiovej triede“ vysokozdvižných vozíkov s nosnosťou od 2 do 3,5 tony. Do roka 2001 sa v Aschaffenburgu zmontovalo 100 000 vozíkov tejto série. Model 351 sa stáva najúspešnejším vysokozdvižným vozíkom Európy a dláždi spoločnosti Linde cestu na pozíciu lídra na trhu v oblasti vysokozdvižných vozíkov so spaľovacím motorom.

Starší model vysokozdvižných vozíkov firmy Fennwick, ktorú v roku 1984 kúpila spoločnosť Linde Material Handling

1984

Spoločnosť Linde preberá najväčšieho francúzskeho výrobcu vysokozdvižných vozíkov Fenwick a zakladá spoločnosť Fenwick-Linde S.A.R.L.

Vysokozdvižné vozíky zo 70. rokov od spoločnosti Baker, ktoré kúpila spoločnosť Linde Material Handling v roku 1977

1977

Spoločnosť Linde preberá amerického výrobcu vozíkov Baker Material Handling Corporation.

Prvý elektrický vysokozdvižný vozík od spoločnosti Linde Material Handling

1971

Na hannoverskom veľtrhu má svoju svetovú premiéru prvý elektrický vysokozdvižný vozík značky Linde.

Vysokozdvižný vozík série 314 z roku 1968

1968

Séria 314 nahrádza model Hubtrac. Model sa vyrábal do roku 1980.

Prvý vysokozdvižný vozík od spoločnosti Linde Material Handling – Hubtrac

1959

Predchodca všetkých vysokozdvižných vozíkov spoločnosti Linde je vyrobený v Aschaffenburgu. Hubtrac je prvý vysokozdvižný vozík s hydrostatickou prevodovkou. Poháňaný spaľovacím motorom dokázal vozík Hubtrac prenášať najprv bremená s hmotnosťou 2 tony, neskôr 2,5 tony. Tento výrobný rad bol oficiálne predstavený verejnosti na hannoverskom veľtrhu v roku 1960.

Hydrocar, jeden z prvých prepravných vozíkov od spoločnosti Linde Material Handling

1955

Spoločnosť Güldner prezentuje Hydrocar, prvý prepravný vozík s hydrostatickým pohonom patentovaným spoločnosťou Linde.

1904_1

1904

Založenie spoločnosti Güldner Motoren v Mníchove. O tri roky neskôr sa spoločnosť presťahovala do Aschaffenburgu. V roku 1929 ju prevzala akciová spoločnosť Linde's Eismaschinen Aktiengesellschaft.