Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Systémové vozíky K od spoločnosti Linde so systémom Active Stability Control v prevádzke v spoločnosti Wagner eCommerce

Stabilne flexibilný
Systémový vozík K od spoločnosti Linde v prevádzke v spoločnosti Wagner eCommerce

Profesionáli v oblasti elektronického obchodovania zo skupiny Wagner eCommerce Group dokazujú, ako sa napriek prudkému rastu doslova udržiavajú na zemi. Spoločnosť sa vo svojom sklade s úzkymi uličkami spolieha na systémové vozíky K od spoločnosti Linde so systémom vyrovnávania nerovností podlahy: Active Stability Control, a ušetrila tak na inštalácii nákladných špeciálnych podláh.

Mnoho veľkých príbehov začína vďaka správnemu nápadu v správny čas. A v prípade Tobiasa Wagnera to bol nápad spojiť dodávateľov elektrických zariadení s potenciálnymi zákazníkmi prostredníctvom online platformy. V roku 2000 to bol skutočne trúfalý nápad, keďže trh s bielym tovarom bol stále najmä analógový a milióny Nemcov surfovalo po internete s modemom a ISDN. Wagner však predvídal zásadnú zmenu a v pivnici spustil svoj prvý online obchod. Čoskoro sa rozšíril na garáž, prvé logistické centrum vzniklo v roku 2004, v roku 2007 otvoril ďalší obchod s kempingovou výbavou … a teraz v roku 2022? Skupina Wagner eCommerce Group je jednou z popredných stredne veľkých spoločností v oblasti elektronického obchodovania v Nemecku. S viac než 400 zamestnancami, rôznymi špecializovanými obchodmi, okrem iného v segmente kempingu, elektrických prístrojov, inštalačného materiálu, opätovného predaja, výživových doplnkov, ako aj bazénov, je podporovaná vysoko výkonnou logistikou, ktorá tvorí základ enormného rastu.

Flexibilita je nevyhnutnosť

Podlaha má kľúčový význam: Svoje o tom vie Michael Kertels, prokurista a vedúci oddelenia logistiky v centrále spoločnosti v hesenskom meste Nidda: „V posledných rokoch sme zaznamenali enormný rast a v súčasnosti využívame asi 30 000 metrov štvorcových logistickej plochy. Z toho 6 000 sa nachádza v hale, ktorú sme nevybudovali ako novú, ale získali sme ju od inej spoločnosti. V každom prípade tu mal vzniknúť sklad s úzkymi uličkami, čo nás nutne viedlo k otázke týkajúcej sa vhodných podláh.“ K otázke, ktorá súvisí s úzkymi uličkami. Kertels: „Samozrejme vieme, že v prípade vozíkov do veľmi úzkych uličiek existujú mimoriadne prísne pravidlá pre kvalitu podlahy. Chceli sme sa ale vyhnúť inštalácii nákladnej podlahy podľa smernice VDMA.“ Teda: Inštalovať priemyselnú podlahu a upraviť uličky medzi regálmi na úzke uličky? Jedna z možností, pri ktorej by však profesionáli v oblasti elektronického obchodu prišli o flexibilitu. „Tá má pre nás pri tomto vysoko dynamickom obchodovaní, ktoré je niekedy vystavené extrémnemu sezónnemu dopytu, rozhodujúci význam. Prispôsobenie skladu musia zostať čo najjednoduchšie,“ zdôrazňuje odborník na logistiku. Takže miesto prispôsobenia podlahy vozíkom sa treba opýtať: Neexistuje iný spôsob?

Spoločnosť Linde prináša riešenie

Krátka a stručná odpoveď: Ide to! Ako? To zistili logistici zo spoločnosti Wagner eCommerce na jednom z podujatí spoločnosti Linde Material Handling. „Videli sme tam naživo v prevádzke systémový vozík K od spoločnosti Linde, ktorý bol vybavený asistenčným systémom na vyrovnanie výkyvov stožiara. Presne toto sme hľadali,“ spomína si Michael Kertels. Názov patentovanej technológie od spoločnosti Linde: Active Stability Control (ASC). Používa redundantné snímače, ktoré neustále snímajú podlahu a pritom zaznamenávajú možné nerovnosti podlahy. Na základe týchto informácií sa nerovnosti bezprostredne vyrovnávajú na nákladových kolesách. To znamená, že stožiar zostáva aj pri prácach vo veľkých výškach stabilný a výrazne sa zníži aj obvyklé rozkývanie stožiara.

Viac informácií o asistenčnom systéme Active Stability Control pre vozíky K
Systémový vozík K od spoločnosti Linde so systémom Active Stability Control v prevádzke v spoločnosti Wagner eCommerce

„Náš systém bol a je technicky vyspelý a získal si zodpovedných pracovníkov zo spoločnosti Wagner,“ hovorí Hans-Joachim Mast, poradca v oblasti intralogistiky, skladovania a systémových riešení zo spoločnosti Richter Fördertechnik. Partner spoločnosti Linde MH z Herbornu sa v priebehu projektu staral aj o kompletné logistické plánovanie a konštrukciu regálového zariadenia v zakúpenej hale. Prirodzene, dopĺňa logistik Kertels zo spoločnosti Wagner, vzhľadom na tento asistenčný systém vznikli aj určité počiatočné náklady. „Ale pre nás je oveľa dôležitejšie, aby prevádzkové procesy hladko fungovali a aby sme sa dokázali dlhodobo prispôsobovať.“

Bezpečná práca sa rovná efektívna práca

Keď sa pozriete na zamestnancov spoločnosti Wagner pri práci v sklade s úzkymi uličkami, je rýchlo jasné: To, čo na podujatí pre zákazníkov vyzeralo ako sľubná možnosť, sa v plnej miere realizovalo ako súčasť dokonale synchronizovanej každodennej logistiky v spoločnosti Wagner. Indukčne vedené vozíky K od spoločnosti Linde sa nepretržite pohybujú pozdĺž 1,60 metra širokých regálových uličiek – a čo je dôležité: bez otrasov.

Pri uskladňovaní a vyskladňovaní zabraňuje systém Dynamic Reach Control výkyvom stožiara. Prostredníctvom aktívneho protitlaku sa vozík pri manipulácii s nákladom bočne stabilizuje, čím sa znížia výkyvy. Dodatočný prínos vzhľadom na čas a bezpečnosť. Ďalšie praktické funkcie od spoločnosti Linde dopĺňajú celkový pozitívny dojem: Integrované výklopné zábrany, Bezpečnostný asistenčný systém do uličiek a navigácia v sklade.

Technológia od spoločnosti Linde podporuje procesy

Tento presvedčivý výkon znamená, že vozíky K od spoločnosti Linde prispievajú rozhodujúcim spôsobom k plneniu požiadaviek zákazníkov spoločnosti Wagner. Vedúci oddelenia logistiky Michael Kertels vysvetľuje: „Tovar, ktorý si naši zákazníci objednajú v našom obchode do 16:30 hod., opustí sklad ešte v ten istý deň. V špičke, napríklad od mája, kedy sa obchodovanie v segmente kempingu skutočne hýbe, spracujeme až 10 000 balíkov a 700 paliet denne.“ Skladovanie sa vykonáva vo všetkých skladovacích formátoch podľa princípu chaosu, čo znamená, že logistici hľadajú pri uskladňovaní voľné miesta a skenovaním „zlúčia“ uložený tovar so systémom.

Pracovníci vykonávajúci vychystávanie dostanú svoje zákazky elektronicky optimalizovanou cestou; v úzkych uličkách používajú na vybavenie zákazky vertikálny vychystávací vozík typu V modular od spoločnosti Linde – a aj v ďalších spracovateľských staniciach v rámci sofistikovanej logistiky spoločnosti Wagner sa používa technológia od spoločnosti Linde. Michael Kertels: „Tovar, ktorý nie je uložený na paletách, vykladáme z políc pomocou vozíka E14 až E18 od spoločnosti Linde (s upínačom), v širokých uličkách pracujeme s vozíkmi od spoločnosti Linde V10 a L16 – a v sklade s úzkymi uličkami používame vozík s meniteľným dosahom typ R14.“

Michael Kertels, vedúci oddelenia logistiky spoločnosti Wagner eCommerce
Plánujeme už novú halu, aby sme ešte zvýšili naše skladovacie kapacity. Bude mať aj prejazd k nášmu súčasnému skladu s úzkymi uličkami. A nemusíme si už pritom robiť žiadne starosti z drahých podláh podľa nariadenia VDMA.

Michael Kertels, vedúci oddelenia logistiky spoločnosti Wagner eCommerce

Flotila vozíkov do úzkych uličiek sa rozrastá

Stabilné vozíky, stabilné procesy a flexibilné rámcové podmienky pre ďalší rast: Skutočne vynikajúce logistické prostredie v spoločnosti Wagner eCommerce v Nidde. Dokonca také vynikajúce, že spoločnosť už objednala ďalších 14 nových vozíkov K, ktoré sú všetky vybavené systémom ASC a modernou lítium-iónovou technológiou.

Vozík K v prevádzke v spoločnosti Wagner eCommerce

Skupina Wagner eCommerce Group

Skupina Wagner eCommerce Group je jednou z vedúcich stredne veľkých spoločností v oblasti elektronického obchodovania v Nemecku s piatimi etablovanými trhmi a aktuálne približne 400 zamestnancami. Pri svojej vysoko výkonnej logistike sa rodinný podnik už roky spolieha na technológiu a know-how spoločnosti Linde. V centrále v hesenskom meste Nidda sa používajú rozličné vozíky od spoločnosti Linde vrátane protizávažového vozíka E14 – E18, vysokozdvižného ručne vedeného vozíka L12, vertikálneho vychystávacieho vozíka V10 a vozíka V modular, nízkozdvižného vychystávacieho vozíka N20, ako aj 6 vozíkov K od spoločnosti Linde na uskladňovanie a vyskladňovanie v úzkych uličkách.