Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Magazín

Reportáže, správy, trendy a témy
vozík so spaľovacím motorom nakladá iný vozík

Prípadové štúdie zákazníkov

Faktor X

Aké sú tri najdôležitejšie vlastnosti vysokozdvižného vozíka s protizávažím? Pre odborníkov na logistiku zo spoločnosti Eibach Oberflächentechnik GmbH (EOT) z Lüdenscheidu v Nemecku existuje len jedna odpoveď: výkon, výkon, výkon. Pri nedávnom teste v teréne nový vozík X35 od spoločnosti Linde presvedčivo predviedol, ako dobre môže čelný elektrický vozík fungovať v náročných podmienkach nakladania.

Zistiť viac

Vozík so spaľovacím motorom mení pohon na elektrický

S E to začína – s X to pokračuje: Spoločnosť Westfälische Drahtindustrie (WDI) usiluje v nemeckom sídle spoločnosti v Hamme o zmenu z vozíkov so spaľovacím motorom na elektrické vysokozdvižné vozíky. V štvortýždennom teste v prevádzke presviedča vozík X50 od spoločnosti Linde svojím výkonom aj pri ťažkom náklade.

Zistiť viac

Vybavenie pre budúcnosť

„Viac možností“ je sľub spoločnosti Wilhelm Layher GmbH & Co KG jej zákazníkom. To, že sa toto pútavé firemné motto dá uplatniť aj v intralogistike, dokazuje použitie elektrických vysokozdvižných vozíkov radu X od spoločnosti Linde MH. Bez problémov zvládajú rovnaké náklady ako ich kolegovia so spaľovacím motorom – a čoskoro by sa mohli stať pevnou súčasťou flotily.

Zistiť viac

Stabilne flexibilný

Profesionáli v oblasti elektronického obchodovania zo spoločnosti Wagner eCommerce sa vo svojom novom sklade s úzkymi uličkami spoliehajú na vozíky K od spoločnosti Linde so systémom vyrovnávania nerovností podlahy: Active Stability Control, a ušetria tak na inštalácii nákladných špeciálnych podláh.

Zistiť viac

Tichý, ale silný

Vozík na prepravu ťažkých nákladov s elektrickým pohonom – môže to fungovať? Túto otázku si kládla spoločnosť Asset CRS, ktorá je popredným poskytovateľom a výrobcom automobilových zadržiavacích systémov vo Veľkej Británii. Netrvalo dlho a vozík E160 od spoločnosti Linde s lítium-iónovou batériou preukázal svoje značné výhody.

Zistiť viac

Tichý, ale silný

Vozík na prepravu ťažkých nákladov s elektrickým pohonom – môže to fungovať? Túto otázku si kládla spoločnosť Asset CRS, ktorá je popredným poskytovateľom a výrobcom automobilových zadržiavacích systémov vo Veľkej Británii. Netrvalo dlho a vozík E160 od spoločnosti Linde s lítium-iónovou batériou preukázal svoje značné výhody.

Zistiť viac

Inšpirujúci začiatok

Viac ako 200 000 kníh opustí každodenne distribučné centrum spoločnosti Hachette UK pri Oxforde. Na vychystávanie do výšky 17,7 metra sa používa nový špeciálny vozík: kombinácia vozíka K a vozíka V modular od spoločnosti Linde.

Zistiť viac

Prehľad v každom smere

Je známe, že v zmluvnej logistike je transparentnosť veľkou výhodou. A ešte lepšie by bolo, keby sa dala vytvárať čo najefektívnejšie: Poskytovateľ prepravných a logistických služieb spoločnosť Gebrüder Schröder GmbH & Co. KG sa pritom spolieha na systém Linde Warehouse Navigator, ktorý nielen zrýchľuje a zjednodušuje procesy v prevádzke, ale aj zobrazuje skladové zásoby zákazníkom v reálnom čase.

Zistiť viac

Úzke uličky, široké možnosti

150 000 rôznych výrobkov a až 60 000 uskladnení a vyskladnení za deň: Spoločnosť Arvato Supply Chain Solutions má čoskoro dosiahnuť tento logistický majstrovský výkon v čase špičky pre veľkých zákazníkov na svojom pracovisku v Hamme v Nemecku. Chrbtovou kosťou vysoko výkonného distribučného centra je najmodernejšia technológia do úzkych uličiek od spoločnosti Linde Material Handling.

Zistiť viac

Nevyzerá dobre len na papieri

Najvyšší level náročnosti, to je papierenský priemysel: U výrobcu papiera Smurfit Kappa Wrexen Paper & Board pracujú protizávažové vysokozdvižné vozíky Linde takmer nonstop pri maximálnej záťaži – deň aj noc, v horúčave aj v krutej zime. Extrémny scenár, v ktorom mohol nový výkonný dieselový vozík Linde H50 ukázať, čo dokáže, ešte pred svojím uvedením na trh.

Zistiť viac

Prvý svojho druhu

Deň čo deň sa v spoločnosti Westfälischen Drahtindustrie v meste Hamm (Nemecko) manipuluje s obrovským množstvom materiálu. Prostredníctvom skúšobného vozíka E30 od spoločnosti Linde spoločnosť prvýkrát použila elektrický vysokozdvižný vozík – a bola nadšená.

Zistiť viac

Osviežujúci výkon

To najlepšie z dvoch svetov – pre to najlepšie z prírody: Toto je najlepší spôsob, akým sa dá čo najvýstižnejšie opísať testovacia jazda nového vozíka X35 od spoločnosti Linde v spoločnosti Ensinger Mineral-Heilquellen. Nová výkonnostná trieda elektrických vysokozdvižných vozíkov presvedčila vedúcich pracovníkov osvedčenej značky minerálnych vôd nielen z hľadiska udržateľnosti, ale aj svojou vynikajúcou výkonnosťou.

Zistiť viac

Výmena flotily

Ako sa dá dosiahnuť hospodárnejšia, čistejšia a udržateľnejšia intralogistika? Pre nemeckú spoločnosť Emons Spedition GmbH bola odpoveď absolútne jasná: V sklade tovaru v Großbeerene prešla z LPG vozíkov na vozíky s lítium-iónovým pohonom.

Zistiť viac

Medzi nabíjaním: dobíjanie

Flexibilnejší, hospodárnejší, robustnejší V manipulačnom sklade tovaru s vysokou frekvenciou prevádzky v Heilbronne zmenil koncern Fritz svoju flotilu manipulačných vozíkov z olovenej na modernú lítium-iónovú technológiu od spoločnosti Linde.

Zistiť viac

Podpísané pohybom

Už desaťročia sa vysokozdvižné vozíky od spoločnosti vyznačujú dizajnom, za ktorý nie je zodpovedný nik iný ako spoločnosť Porsche Engineering. Najnovšie úspechy progresívneho partnerstva, nová generácia protizávažových vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde X20 – X35 a H20 – H35.

Zistiť viac

Tovar sa musí hýbať

Ak stúpa dopyt, a tým aj objem výroby, je to dôvod na radosť. Ale ako sa dá zvládnuť intenzívny tok tovaru bez toho, aby boli zamestnanci zaťažovaní neustále sa opakujúcimi prepravnými úlohami? Spracovateľ plastov Poloplast má túto odpoveď: Automatizácia od spoločnosti Linde.

Zistiť viac

Spoločnosť Schenker preberá úplnú kontrolu nad flotilou vysokozdvižných vozíkov.

Spoločnosť DB Schenker má vďaka systému riadenia flotily Linde connect úplnú kontrolu nad flotilou vysokozdvižných vozíkov.

Zistiť viac

Bezpečnostná kontrola z objektívnej perspektívy

Ak ide o potenciálne riziká v intralogistike, môže byť pohľad zvonka hodný zlata – rovnako ako v spoločnosti CTL Celltechnik Lodenau v Sasku. Pomocou systému Linde Safety Scan mohla spoločnosť CTL výrazne znížiť riziko nehôd pri vnútropodnikovej manipulácii s tovarom.

Zistiť viac

Dvaja pomocníci na plné obrátky

Dva stohovacie robotické vozíky L-MATIC od spoločnosti Linde jazdia svoje okruhy medzi skladom a expedíciou u rakúskeho špecialistu na sanitárnu techniku HOLTER. Ich ľudskí kolegovia a kolegyne sa zatiaľ v plnej miere sústreďujú na svoju vlastnú prácu: na vychystávanie .

Zistiť viac

„Jedným slovom: úžasný!“

Odborný novinár a renomovaný odborník na vysokozdvižné vozíky Theo Egberts podrobil dieselový vysokozdvižný vozík H25 a elektrický vysokozdvižný vozík X25 od spoločnosti Linde Material Handling dôkladnému testu. Výsledok: Obidva modely dosahujú historické výkonnostné rekordy, a stanovujú tak novú latku pre svoje triedy nosnosti.

Zistiť viac

Viac rýb pre život

Spolu s holandským partnerom spoločnosti Linde, spoločnosťou Motrac, zmodernizoval rybársky veľkopodnik Parlevliet & Van der Plas na viacerých pracoviskách svoju intralogistiku. Rozhodujúcim faktorom pre spoluprácu bola vysoká kvalita vozíkov od spoločnosti Linde, ako aj rozsiahle koncepcie bezpečnosti a pohodlia.

Zistiť viac

V akcii na zvýšenie bezpečnosti

V spoločnosti Smurfit Kappa LithoPac so sídlom v Nybro má bezpečnosť najvyššiu prioritu. Asistenčný systém Linde Safety Guard zaručuje vysoké štandardy ochrany, na ktoré je spoločnosť stále hrdá.

Zistiť viac

Dokonalý talent

V spoločnosti Cölner Hofbräu P. Josef Früh KG v kolínskej štvrti Feldkassel sa každodenne uvarí a naloží tisíce litrov piva Kölsch. Skutočne náročná práca pre lítium-iónové vysokozdvižné vozíky od spoločnosti Linde, ktoré v spoločnosti suverénne obstáli pri skúšobnom použití.

Zistiť viac

Elektrickí výkonní siláci pomáhajú pri hasení smädu

Ťažké náklady, náročná prevádzka na zmeny, rozsiahly areál – a to s čelnými elektrickými vozíkmi? V spoločnosti Mineralquellen Wüllner je to už každodenná rutina. Rodinný podnik už niekoľko rokov používa osemtonové vozíky s elektrickým pohonom od spoločnosti Linde Material Handling.

Zistiť viac

Bezproblémová výmena zmien na zabezpečenie čerstvého tovaru

Mnohé pekárne ponúkajú čerstvo upečené rožky už o šiestej hodine ráno. Aby to bolo možné, prísady sa často musia dodávať v noci. O to sa starajú veľkoobchody, ako je spoločnosť Gusto AG z Hohenpoldingu pri Mníchove. Na príslušný logistický výkon sa nedávno použili vychystávacie vozíky od spoločnosti Linde s lítium-iónovými batériami.

Zistiť viac

Vlastnosti

50 rokov elektrických vysokozdvižných vozíkov od spoločnosti Linde

Spoločnosť Linde Material Handling oslavuje 50 rokov elektrických vysokozdvižných vozíkov a ukazuje, čo môže líder na trhu v tomto segmente ponúknuť do budúcnosti.

Learn more