Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Linde Cup 2022 – 29.9.2022

Najlepší vodiči vysokozdvižných vozíkov sa opäť stretli na Linde CUP v Trenčíne

Intenzívna koncentrácia, výnimočne zruční jazdci a najmä, pevné nervy – to je Linde CUP. Táto súťaž preveruje každoročne precíznosť, jemnosť a zručnosť pri ovládaní vysokozdvižných vozíkov. Linde CUP sa uskutočnil 29. septembra v priestoroch Linde MH v Nozdrkovciach pri Trenčíne.

Na 12. ročníku sa stretli tí najlepších vodiči vysokozdvižných vozíkov Linde z celého Slovenska. V silnej konkurencii zvíťazili v súťaži tímov Mário Fuska a František Balla zo spoločnosti Bourbon AP Nitra s.r.o. V súťaži jednotlivcov sa stal absolútnym víťazom Martin Kačír zo spoločnosti Embraco Slovakia s.r.o., na druhom mieste sa umiestnil Mário Fuska zo spoločnosti Bourbon AP Nitra s.r.o. a tretie miesto si vysúťažil Branislav Ondruš zo spoločnosti KraussMaffei Technologies.

STAPLER CUP 2022


Traja najlepší postupujú na medzinárodné finále Stapler CUP , ktoré sa bude konať v Nemecku.


Keď rozhodujú sekundy a milimetre

Dizajn ihriska a disciplíny pripravuje každoročne tím Linde a výber úloh je naozaj pestrý. Súperi súťažia v manipulačných zručnostiach, ktoré preveria ich schopnosť ovládať vysokozdvižné vozíky Linde s milimetrovou presnosťou.

Linde CUP sme po prvý krát organizovali pred 15 rokmi a stal sa našou srdcovkou - je to nielen napínavá športová akcia, ale aj skvelá príležitosť stretnúť sa s komunitou šikovných ľudí z logistickej branže z celého Slovenska

“, uviedol organizátor súťaže Pavol Opatovský, Head of Sales & Service z Linde Material Handling Slovenská republika s.r.o.


LINDE CUP 2022
LINDE CUP 2022

Intenzívna koncentrácia, zručnosť a najmä pevné nervy

Na tohoročnom Linde Cupe sa tradične súťažilo v dvoch disciplínach, kde museli vodiči na čelných elektrických vozíkoch nakladať debničky na seba a ukladať ich na presne určené miesto pod prísnym dohľadom rozhodcu. Išlo naozaj o milimetre a tiež s maximálnou opatrnosťou prekladať drevený rám bez toho, aby zhodili loptu umiestnenú v jeho najvyššom bode. Jemnosť motoriky zase preverila súťaž tímov v záverečnom rozstrele, kde sa stretli dva tímy s najvyšším počtom bodov a ich úlohou bolo prehodiť si loptičku z tenisových rakiet umiestnených na vidliciach vozíka a vyložiť ju na určené miesto v čo najkratšom čase.

Slovenskí vodiči vozíkov patria medzi svetovú špičku.

Každý rok postupujú tí najlepší vodiči z 3 kontinentov na medzinárodný Stapler CUP, ktorý má svoje zázemie v Nemecku.

„Linde CUP prináša nové výzvy, spája komunitu Linde nadšencov, preveruje schopnosti tých najlepších vodičov a tiež nám dáva skvelú spätnú väzbu na naše vozíky, čo nás samozrejme veľmi teší. Aj tento ročník potvrdil, že máme na Slovensku výnimočne šikovných ľudí, čo sa potvrdzuje aj na medzinárodnej súťaži, kde sa na poslednom ročníku podarilo vybojovať prvé miesto. Ďakujeme súťažiacim a aj divákom za skvelú atmosféru a tešíme sa opäť o rok.“

doplnila Soňa Horalová, Marketing Manager z Linde Material Handling Slovenská republika s.r.o.

Absolútnym svetovým víťazom v súťaži jednotlivcov v konkurencii 54 vodičov z celého sveta sa v roku 2019 stal Slovák Tomáš Prášil, ktorý v tom čase zastupoval tím Wormser Logistics s.r.o. a v silnej konkurencii 18 krajín z 3 kontinentov sa slovenské tímy umiestnili trikrát po sebe na 4. mieste. Po pandemickej prestávke tak máme opäť príležitosť zmerať si sily so svetovou špičkou.

Svetové finále sa uskutoční 28.-29. októbra v nemeckom Aschaffenburgu a prinesie aj tento rok náročné výzvy. Divácky najatraktívnejšia je jazda na rampe Weber Hero, ktorú musia operátori bezpečne prejsť vo výške niekoľkých metrov bez toho aby zhodili niekoľkometrový náklad naložený na vidliciach vozíka.

Okrem toho si môžu opäť vyskúšať jazdy na špeciálnych motokárach vytvorených z technológií a komponentov Linde vozíkov. Tieto motokáry dosahujú zrýchlenie z 0 na 100 km/h za necelé 3 sekundy a vďaka svojim unikátnym vlastnostiam držia aj zápis v Guinessovej knihe rekordov.


Linde CUP - vedeli ste, že?


● prvý ročník sa uskutočnil v roku 2007

● Linde CUP privítal počas svojej histórie cez 500 súťažiacich

● Historicky najúspešnejší je tím Embraco Slovakia s.r.o.

● Najväčší fanklub mal tím Wormser Logistics s.r.o.

● Súťažilo sa na 24 vysokozdvižných vozíkoch. Najviac používaným bol čelný elektrický vozík 386


Pozrite si to najlepšie zo svetového finále ( video )


Zistiť viac
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022
Linde Cup 2022