Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

30 rokov Linde Material Handling na Slovensku

Inovujeme svet intralogistiky
30 rokov Linde Material Handling na Slovensku

Linde prináša špičkové inovácie v intralogistike na Slovensko už 30 rokov

Vy vidíte sklad. My vidíme tisícky precíznych procesov a operácií, ktoré každú minútu pomáhajú riadiť hladkú prevádzku skladov a výrobných hál po celom Slovensku. Aj preto v Linde neustále investujeme do nových technológií, ktoré pomáhajú firmám riadiť logistiku a chránia zdravie ľudí.

Linde Material Handling je svetovým lídrom v oblasti intralogistiky. Sme hrdí na to, že už 30 rokov prinášame špičkové inovácie v oblasti automatizácie a robotiky aj na Slovensko. Našou prioritou sú však ľudia – ich bezpečnosť a pohodlie. Značka Linde je zárukou, že všetky modely spĺňajú najvyššie štandardy pre bezpečnosť, spoľahlivosť a ergonómiu. Linde vozíky vyrábame z kvalitných a udržateľných materiálov. Pomáhame tak znižovať spotrebu energií a prispievame k ekologickej prevádzke skladov.

Linde – Inovujeme svet logistiky

Linde – For your Performance

Sme súčasťou spoločnosti, ktorá je jedným z najväčších celosvetových výrobcov vysokozdvižných vozíkov a manipulačnej techniky a smerovanie odvetvia určuje už viac ako 50 rokov. Pre značku Linde pracuje celosvetovo viac ako 13 000 ľudí a prostredníctvom vlastných pobočiek je zastúpená vo viac ako 100 krajinách.

Spoločne vytvárame hodnoty a pomáhame svojim zákazníkom prispôsobiť sa novým výzvam kvalitnými riešeniami, ktoré napĺňajú požiadavky na produktivitu, bezpečnosť a ergonómiu.

Za naším úspechom stoja ľudia

V Linde sme jeden tím

Od vstupu spoločnosti Linde Material Handling na slovenský trh uplynulo už 30 rokov.

Z pôvodne malej firmy s piatimi zamestnancami je dnes úspešná firma, ktorej tím tvorí viac ako 100 odborníkov, servisných špecialistov a technikov, ktorí robia dobré meno svetovej značke pre intralogistiku, bezpečnosť prevádzok a skladov aj na Slovensku. K tomu všetkému sa pridáva podpora zo strany zamestnancov logistiky, obchodu, HR, financií i administratívy.

Len vďaka všetkým týmto ľuďom dokážeme byť úspešní. Len s nimi dokážeme prinášať našim zákazníkom riešenia, ktoré im umožňujú zvyšovať ich výkonnosť a produktivitu. Spája nás nadšenie pre nové technológie, zmysel pre spoluprácu a zodpovednosť, ktoré sa odzrkadľujú vo všetkých našich činnostiach.

Rozhovor: Naša práca má zmysel. Pomáhame chrániť ľudské životy a zdravie

Bezpečnosť je v Linde na prvom mieste. Prečítajte si inšpirujúci rozhovor s Tomášom Rovným, Security Managerom v Linde Material Handling.

Rozhovor: Naša práca má zmysel. Pomáhame chrániť ľudské životy a zdravie

30 rokov bezpečnosti spoločnosti Linde Material Handling

V Linde je bezpečnosť na prvom mieste. Pre jej zaistenie vyvíjame technické inovácie, inteligentné asistenčné systémy, školiace programy a poradenstvo.

30 rokov bezpečnosti Linde Material Handling

30 rokov v zamestnaní uplynie rýchlo, keď sa máte kam posúvať a máte okolo seba skvelých ľudí

Pani Eva Bridíková pracuje pre značku Linde už takmer 30 rokov. Pozrite sa na históriu firmy očami človeka, ktorý v nej zanechal výraznú stopu.

30 rokov v zamestnaní uplynie rýchlo, keď sa máte kam posúvať a máte okolo seba skvelých ľudí

30 rokov ergonómie spoločnosti Linde Material Handling

Zásadným prvkom riešení, ktoré spoločnosť v priebehu niekoľkých dekád vyvinula, je ergonómia, ktorá je nevyhnutná pre perfektnú interakciu človeka a stroja, a zároveň je kľúčom k maximálnej produktivite.

30 rokov ergonómie Linde Material Handling

30 rokov automatizácie Linde Material Handling

Pozrite sa s nami na najvýznamnejšie míľniky automatizácie v podobe úspešnej tradície výroby elektrických vysokozdvižných vozíkov Linde.

30 rokov automatizácie Linde Material Handling

Rozhovor: Automatizácia nie je len o strojoch. Je aj o ľuďoch

Pri príležitosti 30. výročia Linde na Slovensku prinášame rozhovory so zamestnancami Linde Material Handling. Tentokrát s odborníkmi na automatizáciu.

Rozhovor: 30 rokov automátizácie Linde Material Handling

30 rokov udržateľnosti a energetickej hospodárnosti Linde Material Handling

Zákazníci Linde Material Handling si nemusia vyberať medzi výkonom a ochranou životného prostredia. Linde už niekoľko desaťročí poskytuje oboje.

30 rokov udržateľnosti a energetickej hospodárnosti Linde Material Handling

Nový život Linde v moderných a ekologických priestoroch

Od septembra 2023 sídli slovenská pobočka Linde Material Handling v priemyselnom parku ARETE pri Trenčíne. Prečítajte si o jej novom domove viac.

Nový život Linde v moderných a ekologických priestoroch

Servisné služby v Linde – rozhovor

Prečítajte si rozhovor o troch dekádach inovácií v servisných službách s riaditeľom servisu Linde na Slovensku, Rudolfom Nitschneiderom.

Servisné služby v Linde - rozhovor

Historické míľniky spoločnosti

Spoločnosť Linde Material Handling píše svoju históriu už od začiatku 20. storočia, kedy bola v Mníchove založená spoločnosť Güldner Motoren. V priebehu rokov sa značka Linde rozšírila do viac ako 100 krajín po celom svete, v roku 1993 aj na Slovensko. Pozrite si naše najdôležitejšie míľniky, ktoré sprevádzali vývoj spoločnosti doma i v zahraničí.

1904-1

1904

1904: Založenie spoločnosti

Carl von Linde spoločne s Hugom Güldnerom a Georgom von Kraussom zakladajú v Mníchove spoločnosť Güldner Motoren. Značka Linde sa do názvu firmy dostáva až o 25 rokov neskôr, keď ju prevezme spoločnosť Linde's Eismaschinen Aktiengesellschaft.

1955

1955

1955: Prvý vozík s hydrostatickým pohonom

Vývoj prvého prepravného vozíka s hydrostatickým pohonom sa stáva základom, na ktorom spoločnosť zakladá svoj postup medzi najväčších výrobcov vysokozdvižných vozíkov a manipulačnej techniky na svete.

1971

1971

1971: Prvý elektrický vysokozdvižný vozík

Linde na veľtrhu v Hannoveri predstavuje svoj prvý vysokozdvižný vozík s elektrickým pohonom E10 – E15. Tento produkt sa čoskoro stáva dôležitou súčasťou modernej intralogistiky a spoločnosť Linde Material Handling lídrom na trhu v tomto segmente.

1982

1982

1982: Porsche dizajn pre vysokozdvižné vozíky Linde

Po úspešnom návrhu ozubeného a reťazového pohonu bola spoločnosť Porsche poverená aj návrhom dizajnu novej generácie vysokozdvižných vozíkov. Dizajnové prevedenie Porsche sa stalo kľúčovou súčasťou značky Linde a úspešná spolupráca s Porsche trvá dodnes. Linde vozíky získavajú pravidelne ocenenia v medzinárodnej súťaži Red Dot Design Awards.

1993-2

1993

1993: Linde prichádza na Slovensko

Linde Material Handling vstupuje na slovenský trh pod pôvodný názvom Liftec-Global a pôsobí ako autorizovaný distribútor Linde produktov. Firma na zamestnáva 5 zamestnancov. Prečítajte si viac o začiatkoch Linde na Slovensku v rozhovore s Evou Bridíkovou, ktorá v tíme strávila 30 rokov.

1995-2

1995

1995: Úplná kontrola pomocou joysticku

Počnúc sériami E14 – E20 umožňuje Linde Load Control elektrické ovládanie funkcií pomocou joysticku. Vďaka citlivému ovládaniu sa nová technológia rýchlo stáva priemyselným štandardom a čoskoro sa stáva aj súčasťou vysokozdvižných vozíkov so spaľovacím motorom.

2003

2003

2003: Sme súčasťou celosvetovej rodiny Linde

Spoločnosť Liftec-Global sa stáva dcérskou spoločnosťou Linde AG, a na Slovensku tak vstupujeme do celosvetovej rodiny Linde. Vďaka modelovým radom E20 – E50 sa Linde stáva lídrom na európskom trhu s elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi. Naďalej pokračuje v technologickom vývoji a inováciách, akou je napríklad nahradenie klasického oloveného akumulátora vodíkovým palivovým článkom.

2006

2006

2006: Prvá palubná nabíjačka

So sériami E12 – E20 vzniká 16 nových najmodernejších variantov vysokozdvižných vozíkov. Prvýkrát sú k dispozícii s výberom pohonu a s palubnou nabíjačkou, ktorá je vôbec prvou svojho druhu na svete.

2007

2007

2007: Linde je priekopníkom sustainability na Slovensku

Na Slovensku štartujeme predaj a prenájom jazdených vozíkov. Program Repas sa stáva v rámci strednej Európy unikátom, ktorým prispievame k udržateľnosti a ekologickému vývoju odvetvia. Overené jazdené vozíky od spoločnosti Linde sú nielen cenovo výhodnou, ale aj kvalitnou alternatívou pre zákazníkov, ktorí potrebujú splniť svoje požiadavky spoľahlivo a ekonomicky. V roku 2007 zakladáme aj Linde školu pre odbornú prípravu vodičov skladových vozíkov, ktorou prejde v priemere 1350 vodičov ročne.

2010

2010

2010: Sériová výroba vozíkov s vodíkovými článkami

Linde ako prvý výrobca manipulačných vozíkov v Európe prináša sériovú výrobu vozíkov s vodíkovými článkami. Pri modeloch s nosnosťou 2 – 5 ton uvádzame na trh ďalšie funkcie: oddelenie hnacej nápravy od kabíny a zníženie vibrácií, automatickú ručnú brzdu, digitálny indikátor nabitia batérie či elektronickú kontrolu trakcie.

2011

2011

2011: Zápis Linde do Guinessovej knihy rekordov

Linde sa so svojou sériou vozíkov E20 – E50 stáva lídrom na európskom trhu elektrických vysokozdvižných vozíkov. Z pôvodných komponentov tejto série vyvinula spoločnosť elektrickú motokáru, ktorá sa svojím zrýchlením z 0 na 100 km za neuveriteľných 3,45 sekúnd zapísala do Guinessovej knihy rekordov.

2015

2015

2015: Extrémny výkon elektrických vozíkov

Linde uvádza na trh extrémne výkonný model elektrického vysokozdvižného vozíka E60 – E80 , ktorý je určený na efektívnu a bezpečnú manipuláciu s ťažkými nákladmi do 8 ton. Elektrické modely tak začali dobiehať vozíky so spaľovacím motorom aj vo vyšších triedach užitočného zaťaženia.

2016

2016

2016: Bezpečnosť na prvom mieste

Linde predstavuje asistenčný systém pre vodiča Speed Assist s využitím radarovej technológie. Modely elektrických vysokozdvižných vozíkov E20 – E35 R roadster získavajú konštrukciu bez A-stĺpika, vďaka čomu sa maximalizuje zorný uhol vodiča a bezpečnosť pri každodennej práci.

2017

2018

2017: Lítium-iónová technológia

Elektrické vysokozdvižné vozíky E14 – E18 ION získavajú lítium-iónové batérie , ktoré zabezpečujú efektívnejšiu a flexibilnejšiu prevádzku vozového parku bez emisií. Z výrobnej linky schádza v poradí 111 111. vozík radu E12 – E20 a model sa stáva najpredávanejším svojho druhu na svete. Čoraz väčší dôraz kladieme na oblasť intralogistických riešení.

2021

2021

2021: Nová generácia protizávažových vozíkov

Nová generácia protizávažových vysokozdvižných vozíkov je založená na univerzálnej platforme, ktorá sa dá vybaviť spaľovacím motorom alebo elektromotorom. Sme prvým a doposiaľ jediným výrobcom, ktorý kombinuje všetky typy pohonov a energetických systémov na jednej platforme, čo umožňuje nahradiť vozíky so spaľovacím motorom elektrickými vysokozdvižnými vozíkmi bez straty výkonu a robustnosti.

2022

2022

2022: Nová multifunkčná páka

Multifunkčná páka uľahčuje ovládanie vozíkov a bezpečnú a efektívnu prácu. Jedinečný tvar s dizajnom Porsche je presne prispôsobený anatómii ľudskej ruky ponúka vynikajúcu ergonómiu a jednoduchú obsluhu.

2023

2023

2023: 30 rokov Linde na Slovensku

Z malej firmy s 5 zamestnancami vo dvoch kanceláriách sme v priebehu 30 rokov vybudovali úspešnú spoločnosť, ktorá zamestnáva viac ako 100 servisných špecialistov, technikov a iných odborníkov zaoberajúcich sa dizajnom intralogistických riešení pre moderné parky a prevádzky, a tiež servisu a údržbe Linde techniky po celom Slovensku. Prinášame vám logistické riešenia s budúcnosťou pre zlepšenie vašej výkonnosti v každom smere.

Automatizácia

Automatizácia

Technologická revolúcia v intralogistike

Naše inovácie v oblasti automatizácie spôsobili za posledných 30 rokov pokrok intralogistiky a doslova revolúciu v logistickom biznise. Vďaka nej dnes intralogistika konkuruje svojím moderným vybavením leteckému či automobilovému priemyslu.

Naším automatizovaným sortimentom MATIC dnes dokážeme pokryť až 80 % manipulačných úloh vo výrobe a skladovacej logistike. Zvyšujeme efektivitu našich zákazníkov a podporujeme ich v snahe plne využiť svoj ekonomický potenciál. Odhaduje sa, že v roku 2025 budú 4 z 5 vozíkov automatizovaných. A my budeme určite pritom.

zistiť viac

Bezpečnosť

Bezpečnosť

99 % nestačí

Cieľom nášho 30-ročného snaženia je logistika so 100-percentnou elimináciou nehôd. Na tejto báze vyvíjame technické inovácie pre priemyselné vozíky, inteligentné asistenčné systémy i komplexné školiace programy a poradenské služby.

Vozíky Linde majú už v štandardnej výbave množstvo prvkov zvyšujúcich aktívnu i pasívnu bezpečnosť. Využívame technológie s úrovňou bezpečnosti, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritériá typické pre leteckú dopravu. Tieto riešenia umožňujú našim zákazníkom zvládať rôznorodé výzvy modernej intralogistiky a zabezpečiť plynulé procesy bez bezpečnostných incidentov.

zistiť viac

Ergonómia

Ergonómia

Vodič v centre pozornosti

Najlepšie riešenia vznikajú vtedy, keď človek a technika spolupracujú v dokonalom súlade. V Linde Material Handling preto v priebehu dekád neustále vylepšujeme ergonomický dizajn našich produktov.

Výsledkom našej snahy je množstvo inovácií zameraných na potreby operátorov, ktoré redukujú zaťaženie vodičov a poskytujú im viac komfortu a bezpečnosti. Získali sme viac než 80 ocenení vrátane 10 cien Red Dot Design Award, na ktoré sme mimoriadne hrdí. Dizajn orientovaný na používateľa v Linde bol a stále zostáva určujúcim základným princípom nášho smerovania.

zistiť viac