Váš prehliadač je zastaralý. Prosím použite iný prehliadač aby ste mohli plnohodnotne používať naše web stránky.

Asistenčný systém, ktorý identifikuje nebezpečenstvá ešte pred ich vznikom

Linde Safety Guard
Osoba vo firemnom areáli s výstražnými trakmi pre chodcov na tele

Bezpečnosť v správnom momente

Čo keby dokázali vzájomne komunikovať ľudia, manipulačná technika a infraštruktúra?

Vozík Linde vykladá nákladný automobil.

Tam, kde sa používajú manipulačné vozíky, dochádza k zložitým interakciám ľudí a strojov. Linde Safety Guard je inovačný asistenčný systém, ktorý napomáha pri včasnej identifikácii nebezpečenstiev.

Pri nakládke a vykládke nákladného automobilu dochádza často k nebezpečným situáciám: Priemyselné vozíky a ľudia pracujú v obmedzenom priestore, všetko sa deje hekticky a je ťažké udržať prehľad. V najhoršom prípade môže dôjsť k úrazom alebo materiálnym škodám.

Ale nielen nakládky a vykládky si vyžadujú plnú pozornosť všetkých zúčastnených. Mŕtve uhly, ťažko prehľadné miesta a rozptyľovanie hlukom predstavujú v intralogistike permanentné bezpečnostné riziko.

Včasné varovanie: Linde Safety Guard

Linde Safety Guard je inovatívny asistenčný systém, ktorý zvyšuje bezpečnosť obsluhy vozíkov a chodcov v bezprostrednom okolí vozíkov. Vďaka aktívnym alarmom môžu pri nebezpečnej situácii reagovať všetci zúčastnení okamžite. V závislosti od použitia a zariadenia varujú komponenty systému Linde Safety Guard pomocou zvukových signálov, blikajúcich LED diód alebo vibrácií. Nebezpečenstvám sa predíde ešte pred vznikom úrazov a materiálnych škôd.

Asistenčný systém vyvinula startupová firma Comnovo, ktorá je od júla 2017 súčasťou štruktúr spoločnosti Linde Material Handling. Systém sa do priemyselných vozíkov spoločnosti Linde Material Handling montuje od začiatku roka 2016. Odvtedy sa v praxi osvedčil v najrôznejších odvetviach.

Grafika prezentuje oblasti použitia systému Linde Safety Guard.

Vždy v bezpečnej zóne

Neprimeraná rýchlosť, križujúce osoby alebo nedostatočný výhľad: Pri práci s priemyselnými vozíkmi sú príčiny nehôd rôzne. Ochranné zóny systému Linde Safety Guard môžu byť individuálne nastavené pre všetky nebezpečné situácie.

Nebezpečné situácie medzi chodcami a vozíkmi

Na rohoch, prechodoch alebo na vjazdoch do hál môžu priemyselné vozíky ohrozovať ľudí. Systém Linde Safety Guard varuje vodičov aj chodcov včas. Signál sa prenáša cez steny a regály s presnosťou na 10 centimetrov. Varovania sa aktivujú len pri akútnom nebezpečenstve, nejde o žiadne znervozňujúce permanentné varovanie.

Neprimeraná rýchlosť

K nehodám často dochádza pri rýchlej jazde vozíkov v oblastiach, kde často prechádzajú aj chodci. Nebezpečné sú aj dlhé, rovné úseky zvádzajúce vodičov k rýchlej jazde. Systém Linde Safety Guard sa v kritických úsekoch postará o zníženie rýchlosti vozíka.

Nehody vozidiel

V neprehľadných križovatkách hrozia zrážky priemyselných vozíkov. Systém Linde Safety Guard varuje tiež všetkých zúčastnených vodičov pred ďalšími vozíkmi v ich bezprostrednej blízkosti. Jednotka vo vozíku ukazuje smer odkiaľ sa približujú iné vozíky. Výstražná vzdialenosť pre vozidlá sa dá nastaviť.

Bezpečnosť pri nosení: Výstražné traky pre chodcov od spoločnosti Linde

Výstražné traky pre chodcov sú najnovšou inováciou systému Linde Safety Guard. Pomocou vibračných, zvukových a svetelných signálov upozorňujú svojho nositeľa na blížiace sa vozidlo, čím zabezpečujú bezpečnosť počas prevádzky. Vďaka presnosti na 10 cm a ergonomickému dizajnu spájajú výstražné traky pre chodcov vysokú bezpečnosť s vysokým komfortom nosenia. Výstražné traky pre chodcov sa pohodlne nasadzujú na certifikované výstražné vesty a sú vybavené intuitívne vymeniteľnou batériou. Vďaka tomu sa dajú použiť vo všetkých oblastiach, aj vo viaczmennej prevádzke.

Zistite viac o výstražných trakoch pre chodcov

Bezpečnosť šitá na mieru

Systém Linde Safety Guard zvyšuje bezpečnosť všetkých osôb zapojených do vnútornej prevádzky. Vidí za rohy a cez steny, automaticky znižuje rýchlosť a dá sa naprogramovať tak, aby vyhovoval každému nebezpečnému scenáru.

Systém Linde Safety Guard eliminuje nehody pomocou výstražných zón. Vysielače sú umiestnené na vozíkoch, stenách a regáloch, majú ich aj priamo zamestnanci a prostredníctvom včasnej identifikácie varujú v rôznych nebezpečných situáciách.

Ak napríklad hrozí zrážka ľudí a strojov, varujú sa priemyselné vozíky a chodci navzájom. Prijímač vo vozidle signalizuje, koľko osôb a z akého smeru sa blíži do nebezpečnej oblasti. Chodci sú varovaní vysielačom, ktorý majú pri sebe. Funguje to aj cez steny a regály.

Systém súčasne umožňuje definovanie a nastavenie rýchlostných zón. V týchto zónach systém automaticky zníži rýchlosť vozíka a upozorní vodiča. Vďaka tomu sa redukuje riziko kolízií vozidiel a zamestnancov vo výrobnej a vychystávacej oblasti, ale aj v neprehľadných križovatkách.

Všetky tieto funkcie sú možné vďaka tomu, že systém Linde Safety Guard určuje polohu označených objektov alebo osôb s presnosťou na desať centimetrov a umožňuje individuálne nastavenie výstražných zón. Táto presnosť zaručuje aj prevenciu proti falošným alarmom. Spoľahlivosť zaisťuje širokopásmový rádiový signál v rozsahu 4 GHz (UWB), ktorý nie je citlivý na rušenie technológiami WiFi, Bluetooth alebo RFID.

Systém sa dokáže prispôsobiť akýmkoľvek bezpečnostným požiadavkám. Skladá sa zo samostatných modulov a umožňuje úpravu podľa konkrétnej nebezpečnej situácie na mieste.

Prehľad výhod

  • Identifikácia osôb a zón
  • Výstražné zóny konfigurovateľné s presnosťou na 10 centimetrov
  • Signalizácia počtu a polohy osôb v nebezpečnej oblasti
  • Vzájomné varovanie chodcov a vodičov
  • Identifikácia cez steny a regály*
  • Flexibilná a rýchla inštalácia


* Platí pre typickú intralogistickú infraštruktúru. Skúška v rámci poradenstva

Kabína vodiča s jednotkou Truck Unit zo systému Linde Safety Guards
Linde Truck Unit

Truck Unit

Jednotka Truck Unit varuje vodiča pomocou LED diód a zvukových signálov.

Linde Portable Unit

Prenosná jednotka Portable Unit

Prenosná jednotka Portable Unit varuje osoby pred blížiacimi sa vozíkmi pomocou zvukových signálov, LED diód a vibrácií.

Snímače Linde Safety Guard

Snímače

Identifikujú jednotky osôb a vozidiel v definovanej nebezpečnej oblasti.

Linde Truck Unit small

Truck Unit small

Jednotka Truck Unit small sa osadí na vozidlo a komunikuje so stacionárnymi modulmi, ako sú Static Unit alebo Zone Marker.

Linde Static Unit

Static Unit

Jednotka Static Unit označuje nebezpečné zóny v kritických oblastiach, ako sú brány alebo ťažko dostupné križovatky. Varuje okolie pomocou zvukových signálov a LED svetiel.

Linde Zone Marker

Zone Marker

Jednotka Zone Marker definuje zóny s obmedzenou rýchlosťou.

Nabíjačka Linde

Nabíjačka

Nabíjačka nabíja indukčne prenosnú jednotku Portable Unit. Plnoautomatická aktivácia zaručuje obsluhe optimálny komfort.

Výstražné traky pre chodcov

V prípade nebezpečenstva výstražné traky upozorňujú chodcov a vodičov vozíkov. Svetelné a zvukové signály upozorňujú nositeľa trakov na blížiace sa vozíky. Ergonomický dizajn zaručuje vysoký komfort pri nosení.

Osvedčenie

Dvojnásobne bezpečný: Systém Safety Guard prechádza na ochranu proti výbuchu

Spoločnosť BASF patrí k najväčším chemickým koncernom na svete. Na zvýšenie bezpečnosti v zónach chránených pred výbuchom na pracovisku v Düsseldorfe sa spoločnosť BASF Personal Care and Nutrition GmbH spolieha na prispôsobenú verziu systému Linde Safety Guard na ochranu pred výbuchom. Vo vnútorných priestoroch systém automaticky znižuje rýchlosť na 5 km/h a v uzavretých priestoroch na 2 km/h. Výstražné svetlá upozorňujú chodcov na blížiace sa vozíky. Systém Linde Safety Guard tak zaisťuje maximálnu bezpečnosť aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Pozri video

A akcia: Systém Linde Safety Guard v prevádzke

Spoločnosť Smurfit Kappa LithoPac so sídlom v Nybro, Švédsko, sa špecializuje na obaly z vlnitého papiera s ofsetovou potlačou. Spoločnosť je celosvetovo jedným z popredných výrobcov obalov na báze papiera. V závode v Nybro úzko spolupracujú vysokozdvižné vozíky a ľudia vo vysokom tempe a obmedzenom priestore. Bezpečnosť má preto tú najvyššiu prioritu. Spoločnosť Smurfit Kappa LithoPac zaviedla systém Linde Safety Guard v roku 2021. Systém sa kompletne prispôsobil jednotlivým požiadavkám spoločnosti a bude sa ďalej rozširovať aj v budúcnosti.

Zistiť viac
Systém Linde Safety Guard v spoločnosti Smurfit Kappa LithoPac

A akcia: Systém Linde Safety Guard v prevádzke

Spoločnosť Smurfit Kappa LithoPac so sídlom v Nybro, Švédsko, sa špecializuje na obaly z vlnitého papiera s ofsetovou potlačou. Spoločnosť je celosvetovo jedným z popredných výrobcov obalov na báze papiera. V závode v Nybro úzko spolupracujú vysokozdvižné vozíky a ľudia vo vysokom tempe a obmedzenom priestore. Bezpečnosť má preto tú najvyššiu prioritu. Spoločnosť Smurfit Kappa LithoPac zaviedla systém Linde Safety Guard v roku 2021. Systém sa kompletne prispôsobil jednotlivým požiadavkám spoločnosti a bude sa ďalej rozširovať aj v budúcnosti.