sipka

Slovenská republika

 

Dokonalosť v každom detaile

 

Dieslové a plynové vysokozdvižné vozíky H20-35 s hydrostatickým pohonom

 

Nastavenie nových štandardov pre vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom:  dieslové  a plynové vysokozdvižné vozíky H20-35 od spoločnosti Linde Material Handling

Bez ohľadu na to, či ide o  obchod, výrobu, či iný priemysel, bez čelných vysokozdvižných vozíkov sa moc toho nepohne. Elektronický obchod, digitálne riadené procesy a globálne prepojené dodávateľské reťazce však neustále kladú vyššie nároky na túto technológiu. Diskusie s našimi zákazníkmi a používateľmi vozíkov zo všetkých priemyselných odvetví boli základom pre vytvorenie úpne nového konceptu vozíka.

Najnovšie vysokozdvižné vozíky predstavujú všetko, čím sa vysokozdvižné vozíky Linde vždy vyznačovali - sú mimoriadne výkonné, bezpečné, užívateľsky príjemné, robustné a univerzálne. Každú z týchto vlastností neustále vyvíjame a vylepšujeme. Dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky H20 - H35 nastavujú štandard pre výkon, ergonómiu, bezpečnosť a konektivitu - a tak budú aj v budúcnosti optimálne čeliť výzvam v oblasti materiálového toku.

Dieslové vysokozdvižné vozíky H20 - H35: Človek a stroj ako jeden celok

Základom maximálnej produktivity je  dokonalá súhra  medzi vodičom a vysokozdvižným vozíkom. Vzniká tam, kde sa vzájomne dopĺňajú výkonný pohonný systém, ako je hydrostatický pohon, s intuitívnymi ovládacími prvkami. Z tohto dôvodu boli  dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky H20 - H35 a pracovisko vodiča navrhnuté s ohľadom na  vodiča a jeho potreby. Osvedčená koncepcia ovládania pozostávajúca z dvojpedálového ovládania a systému Linde Load Control - ovládanie všetkých pohybov jazdy a zdvíhania stožiaru - umožňuje ľahké, presné a intuitívne ovládanie vysokozdvižných vozíkov. Inteligentné usporiadanie všetkých ovládacích prvkov zaisťuje, že vodič môže dosiahnuť a ovládať všetky riadiace prvky dieselového vysokozdvižného vozíka H20 - H35 s minimálnym úsilím a maximálnou presnosťou. To umožňuje prácu bez únavy počas celej zmeny.

 

VSTAVANÁ BEZPEČNOSŤ:  DIESELOVÝ VYSOKOZDVIŽNÝ  VOZÍK S KONCEPCIOU  „VISION ZERO“

Pokiaľ ide o bezpečnosť, nemožno nič nechať na náhodu.  Preto je našim prvoradým cieľom koncepcia „Vision Zero“ – t.j. žiadne nehody vo vnútropodnikovej doprave. Preto spoločnosť Linde zlepšila na dieselových vysokozdvižných vozíkoch H20 - H35 všetko, čo môže trvalo znížiť riziko nehôd.  Premyslený dizajn, perfektný výhľad a množstvo  výstražných a asistenčných systémov poskytujú optimálny pocit bezpečia vo vnútri aj mimo vozidla. Pretože vodič môže vozík používať s maximálnou produktivitou iba vtedy, keď sa cíti bezpečne.


Optimalizovaný výhľad

Podvozok, kabína a stožiar dieselových vysokozdvižných vozíkov H20 - H35 boli optimalizované tak, aby mal vodič neobmedzený výhľad na náklad aj okolie vo všetkých smeroch. Úzky stožiar, úzky A-stĺpik  a znížená čelná doska zlepšujú viditeľnosť smerom dopredu, zatiaľ čo úzke vzpery strešnej konštrukcie a voliteľná strecha z pancierového skla zaisťujú dobrú viditeľnosť nad hlavou.  Prirodzené zorné pole môžu rozšíriť voliteľné kamery rozmiestnené po obvode vysokozdvižného vozíka.

 

Nastúpte si prosím: vychutnajte si 360° výhľad z vozíka.

KONŠTRUKCIA ZAMERANÁ NA BEZPEČNOSŤ

Pasívna bezpečnosť je pri dieselovom vysokozdvižnom vozíku H20 - H35 kapitolou samou o sebe: bočné lišty rámovej konštrukcie sú mimoriadne robustné a poskytujú ochranu proti nárazu. Nízke ťažisko vozíka a vysoko zavesená riadiaca náprava  znižujú riziko prevrátenia. Horné naklápacie valce a konštrukcia stožiara odolná proti deformácii zaisťujú vysokú zvyškovú nosnosť a umožňujú bezpečnú a citlivú manipuláciu s nákladom aj vo vysokých výškach.

 

STABILITA A DOBRÁ VIDITEĽNOSŤ

Množstvo bezpečnostných prvkov na dieselových a plynových vysokozdvižných vozíkoch H20 - H35 pomáha predchádzať chybám pri obsluhe. Automaticky ovládaná parkovacia brzda zaisťuje bezpečné zastavenie vozidla na rampách a stúpaniach a umožňuje vodičovi vystupovať bez rizika. Všetky vysokozdvižné vozíky bez voliteľnej kabíny sú štandardne vybavené elektronickým monitorovaním zapnutia bezpečnostných pásov. To zabezpečuje, že ak vodič nie je pripútaný, vysokozdvižný vozík môže pracovať iba pri nízkej rýchlosti. Pre lepšiu viditeľnosť a vyššiu bezpečnosť môže byť model H20 - H35 vybavený aj mnohými riešeniami výstražného varovania a osvetlenia, ako sú napríklad Linde LED Stripes,  Linde Truck Spot a Linde VertiLight.

Skutoční pomocníci

Vysokozdvižné vozíky H20 - H35 sú sériovo vybavené asistentom Linde Curve Assist. Systém prispôsobuje rýchlosť jazdy podľa uhla natočenia riadiacej nápravy, aby sa znížilo riziko prevrátenia v zákrutách. Súčasťou štandardnej výbavy je aj Linde Load Assist, ktorý určuje zvyškovú nosnosť vysokozdvižného vozíka a znižuje tak riziko prevrátenia vozíka. Pre ešte väčšiu bezpečnosť je možné namontovať aj indikátor hmotnosti nákladu, ako aj asistenčné systémy Linde Safety Pilot a Linde Safety Guard.

VYBAVENÉ PRE BUDÚCNOSŤ: KONEKTIVITA

Dáta sú menou budúcnosti, najmä v materiálovom toku moderných spoločností. Preto je možné aj všetky výkonnostné údaje o vozíkoch H20 - H35  analyzovať pomocou softvéru. Štandardne nainštalovaná jednotka na prenos údajov umožňuje, že vysokozdvižný vozík sa dá ľahko integrovať do systémov riadenia vozového parku, ako je Linde connect. To umožňuje efektívnejšie používanie vozíka, presnejšie plánovanie údržby a spoľahlivejší výpočet nákladov.

 

MONITOROVANIE PREVÁDZKOVÝCH ÚDAJOV

Dieselový vysokozdvižný vozík pravidelne zaznamenáva rôzne údaje, napríklad počet motohodín, a bezdrôtovo ich prenáša do softvéru na správu vozového parku. Analýza údajov poskytuje informácie o tom, ako sa vozík používa a ako je vyťažený.

 

BEZPEČNÝ PRENOS

Údaje o vozíku sa prenášajú prostredníctvom mobilnej siete alebo Wi-Fi. Viacnásobné kódovanie zaručuje maximálnu ochranu údajov. Na tieto účely spoločnosť Linde používa jednu z najbezpečnejších cloudových infraštruktúr na trhu.

 

DIAGNOSTIKA A ÚDRŽBA

Digitálne chybové kódy a evidencia histórie chýb umožňujú diaľkovú diagnostiku vysokozdvižného vozíka. V budúcnosti bude možné nainštalovať aktualizácie softvéru a ďalšie funkcie „bezdrôtovo“. To zlepšuje výkon a funkčnosť vozíkov a udržuje vozík stále „aktualizovaný“.

 

MAXIMÁLNA ÚČINNOSŤ: MENEJ PRESTOJOV, VAČŠÍ VÝKON

Dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky H20 - 35 sú najefektívnejšie vysokozdvižné vozíky vo svojej triede. A to vďaka osvedčenému hydrostatickému pohonu, ktorý vytvára z  vodiča a vozíka intuitívne spolupracujúcu  jednotku. Ďalej je to vďaka robustnej konštrukcii a ústretovému dizajnu z hľadiska servisu, ktoré minimalizujú prestoje na opravy. Táto výnimočná efektivita sa odráža aj v skutočnosti, že nové vysokozdvižné vozíky H20 - H35 sú z hľadiska celkových nákladov lepšie ako konkurenčné výrobky.

POHON PRE OPTIMÁLNY MANIPULAČNÝ VÝKON

Spoločnosť Linde Material Handling zdokonaľovala celé desaťročia  pohonný systém, ktorý umožňuje precízne a citlivé ovládanie manipulačného výkonu. Táto vynikajúca technológia je založená na hydrostatickom pohone.

Uzatvorený a bezúdržbový hydraulický systém prenáša výkon priemyselného motora na hnacie kolesá a zdvíhací hydraulický systém bez akýchkoľvek strát, čo znamená, že vodič dostáva presne takú energiu, akú potrebuje v danej pracovnej situácii. To zaručuje maximálny manipulačný výkon pri minimálnej spotrebe paliva. Dieslové vysokozdvižné vozíky od spoločnosti Linde Material Handling vykazujú už roky najnižšie emisie na trhu. Nové vysokozdvižné vozíky H20 - H35 spĺňajú emisnú normu Euro 5.

ÚDRŽBA MÔŽE POČKAŤ

Výpadky vozíkov kvôli prestojom a údržbám stoja čas, peniaze aj nervy. Robustná konštrukcia a dizajn pre ľahší servis znižuje prestoje na minimum. Odolné bočné lišty slúžia ako ochrana proti nárazom a zabraňujú škodám spôsobeným kolíziami. Aj nový priemyselný motor je mimoriadne robustný. Namiesto ozubených remeňov, ktoré sa bežne používajú pri motorových vozidlách, používa bezúdržbové čelné ozubené kolesá. Systém ochrany motora  Linde Engine Protection System (LEPS) navyše monitoruje motor a chráni ho pred preťažením.

Pre rýchlu a nekomplikovanú  údržbu bola vďaka odnímateľnému oplášteniu a zväčšeniu servisných otvorov vylepšená dostupnosť dôležitých komponentov.  Systém Truck Health Monitoring umožňuje komplexné monitorovanie porúch a ich rýchlejšiu  lokalizáciu. Vysiela tiež chybové kódy, aby bolo možné vykonať počiatočnú diagnostiku. To umožňuje servisnému technikovi vziať hneď so sebou potrebné náhradné diely na opravu.

TENTO VOZÍK SA VYPLATÍ

Dôraz na maximálnu efektivitu  pri navrhovaní  nových vysokozdvižných vozíkov H20 - 35 jasne dokazujú aj údaje o výkone. Certifikovaná skúška výkonu ukazuje, že vozíky potrebujú menej času na  prepravu rovnakého množstva nákladu  pri súčasne menšej spotrebe  paliva. Modelové výpočty ukazujú, že z hľadiska celkových prevádzkových nákladov dosahujú tieto vozíky najlepšie celkové prevádzkové náklady v priamom konkurenčnom prostredí, a to aj pri prevádzkových časoch presahujúcich 20 000 motohodín. Okrem výkonu boli zohľadnené aj náklady na údrżbu a personál.

 

PREHĽAD VÝHOD

OSVEDČENÁ KONCEPCIA OVLÁDANIA

Osvedčená kombinácia systému Linde Load Control  a dvojpedálového riadenia je základom rýchlej a presnej manipulácie s bremenom.

 

ERGONOMICKÉ PRACOVISKO VODIČA

Priestor pre vodiča minimalizuje fyzickú námahu vodiča a umožňuje prácu bez únavy počas celej zmeny.

 

OPTIMALIZOVANÝ VÝHĽAD

Jasný výhľad do všetkých smerov zvyšuje bezpečnosť pri manipulácii s nákladom, čo výrazne zvyšuje produktivitu.

 

ROBUSTNÁ KONŠTRUKCIA

Vo vysokozdvižných vozíkoch H20 - H35 sú minimalizované možnosti vzniku porúch aj náročnosť  na údržbu. To zaisťuje vysokú prevádzkyschopnosť vozíkov  a zníženie prevádzkových nákladov.

 

DIZAJN PRE JEDNODUCHÝ SERVIS

Ľahký prístup k dôležitým komponentom umožňuje servisným technikom vykonávať svoju prácu rýchlo, čím sa znižujú náklady na servis.

 

VOZÍK NA MIERU

Široká paleta štandardnej aj voliteľnej výbavy umožňuje prispôsobiť vozík  individuálnym aplikáciám a požiadavkám.

 

NETWORKING AKO ŠTANDARD

Digitálne siete umožňujú analyzovať stav a používanie dieselového vysokozdvižného vozíka H20 - H35. Potrebné údržby preto môžu byť  optimálne naplánované a náklady sa dajú efektívne vypočítať.