sipka

Slovenská republika

 

Pre úspešné, rozvíjajúce sa podniky, ktoré vyžadujú vysoko kvalitnú manipulačnú techniku, ale nechcú zatiaľ investovať do nových strojov, ponúka Linde overená jazdená technika vynikajúcu, nákladovo efektívnu alternatívu. Bez akéhokoľvek rizika získate spoľahlivé a vysokovýkonné zariadenie, za ktoré sa zaručuje vedúci výrobca manipulačnej techniky v Európe – spoločnosť Linde Material Handling.


Vozíky označené emblémom "OVERENÉ Linde" sú jazdené vysokozdvižné vozíky, ktoré sú skontrolované a pripravené autorizovaným servisom Linde. Táto značka garantuje, že vozík je bezpečný a schopný bežnej prevádzky. Každý vozík je dôkladne vyčistený parou, aby sa odstránila všetka nazhromaždená nečistota. Kvalifikovaný servisný technik vykoná dôkladnú prehliadku, aby odhalil časti a komponenty vozíka, ktoré vyžadujú ďalšiu pozornosť. Aby sa na motorových vozíkoch zaistila úplná prevádzková spoľahlivosť a dodržiavanie emisných predpisov o výfukových plynoch, motor podstupuje náročné testovanie najnovšími diagnostickými zariadeniami. Na elektrických vozíkoch je skontrolovaná prevádzkyschopnosť batérie a v prípade potreby sú vymenené chybné články.

Chybné komponenty sú opravené alebo nahradené, pričom sú použité len originálne náhradné diely Linde. Záverečným procesom prípravy je predpredajná kontrola, ktorá je sériou nezávislých testov a inšpekcia zahŕňa tiež certifikáciu reťazí a vidlíc. Ku všetkým Linde overeným vozíkom dostane zákazník certifikát bezpečnosti podľa podmienok STN, spolu so zárukou a CE certifikátom zhody.

Linde MH

Podľa individuálnych manipulačných potrieb a financných možností je možné si vybrať z 3 rôznych balíkov Linde Overených vozíkov.

Základný stupen je nazvaný „Linde PLUS“ a je určený záujemcom o lacnejší jazdený vysokozdvižný vozík. Takto označené stroje sú predávané bez záruky, ale napriek tomu boli skontrolované autorizovaným servisom Linde a sú pripravené tak, aby spĺňali podmienky STN. Druhý stupeň kvality je nazvaný „Linde SUPER“. Príprava vozíka je náročnejšia, okrem samotnej kontroly sú v nej obsiahnuté aj nastavenia napr. prevodovky, riadiacej nápravy, tlakov a pod. V cene je zahrnutá záruka v rozsahu 3 mesiace alebo 250 motohodín.
Pre náročných zákazníkov hľadajúcich rýchlo dostupnú alternatívu nového stroja je určený najvyšší stupeň kvality „Linde ULTRA“ so zárukou 6 mesiacov alebo 500 motohodín.

Tieto stroje okrem štandardných kontrol a nastavení absolvujú napr. aj generálnu opravu motora a prevodovky, majú nové sedadlo, 90% stav alebo nové pneumatiky. Takto pripravené stroje sú určené na ďalšiu dlhodobú a náročnú prevádzku. Naši technici venujú veľkú pozornosť stavu funkčných častí vozíkov, ktoré ovplyvňujú bezpečnú a spoľahlivú prevádzku – motory, batérie, ložiská, nosné vidlice, zdvihové reťaze, kolesá a pod.. Všetky naše vozíky spĺňajú najnovšie zdravotné a bezpečnostné legislatívne požiadavky a smernice EU. Ak si vyberiete stroj, na ktorom sa na Vás usmieva logo „OVERENÉ Linde“, vyberáte si istotu – istotu vysokokvalitného produktu a špičkového servisu.

Uverejnené v časopise Transport a logistika - číslo 10/2013